مربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نام پرسپولیس برای همه تیم‌های عربی یک زنگ خطر محسوب می‌شود و با وجود اینکه ستاره‌های بزرگی به خدمت گرفته‌اند اما هنوز هم از این نام می‌ترسند.

مصطفی قنبرپور در گفت‌وگو با ایرنا، در مورد وضعیت نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: با توجه به این که این تیم فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی شده و شاکله‌اش را حفظ کرده به موفقیت دوباره‌اش خیلی امیدوارم. تیمی که امسال راهی لیگ قهرمانان آسیا شده باید به جز این بازیکن‌های که جذب شده باید ۳ بازیکن دیگر هم جذب کنند.

وی افزود: البته مدیران باشگاه باید بازیکنانی را جذب کنند که هم باتجربه و هم جوان باشند تا در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر به یحیی گل محمدی کمک کنند. به نظر من باید به دنبال جذب یک مهاجم خوب و باکیفیت و البته تکنیکی باشند تا بتوانند مشکل گلزنی تیم را حل کنند. البته هنوز پرسپولیس دروازه‌بان دوم ندارد و جای تاسف دارد چون نمی‌توان با یک دروازه‌بان مسابقات را شروع کند. هر لحظه ممکن است دروازبان اول تیم دچار مصدومیت و محرومیت شود. اگر باشگاه نتوانست گلر دیگری را جذب کند مجبور است از دروازه‌بان امیدهایی پرسپولیس استفاده کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اولین بازی این تیم در لیگ برتر که مقابل آلومینیوم اراک است، عنوان کرد: پرسپولیس با هواداران زیادی که دارد محکوم به برد است و بازی‌های تدارکاتی قطعا یک نکته مثبتی هم داشته است. چون این بازی‌ها می‌تواند باعث هماهنگی بازیکنان جدید و قدیمی شود؛ اما همیشه اولین بازی از اهمیت بالای برخودار است و در بازی اول هر تیمی پیروزی بازیکنانش با آمادگی روحی بالا می‌توانند در بازی‌های بعدی به میدان بروند.

وی در مورد اینکه پیشکسوتان[متوهم] استقلال معتقد هستند وزارت ورزش به پرسپولیس توجه بیشتری می‌کند، یادآور شد: پرسپولیس ۴۰ میلیون هوادار دارد و قطعا باید نگاه ویژه به آن شود. این حرف‌ها همیشه پشت سر تیم‌های بزرگ بوده و به جای اینکه بیایند مشکلات خود را حل کنند. دنبال مقصر هستند. یکی از بزرگ‌ترین کارهای که مدیران و سرمربی باشگاه پرسپولیس انجام داده‌اند کنترل حاشیه‌ها بوده و اگر این حاشیه را کنترل نمی‌کردند پرسپولیس نمی‌توانست چند فصل پشت سر هم قهرمان لیگ شود.

قنبرپور در خصوص کیفیت پرسپولیس در مقایسه با فصل گذشته تصریح کرد: معلوم است که پرسپولیس هر فصلی که می‌گذرد قدرتمندتر می‌شود. اگر قدرتمند نبود چطور می‌توانست چند فصل پیاپی قهرمان لیگ شود؟ طبیعی است که بازیکن پا به سن می‌گذارد باید برود یا خودش را بازنشته کند و یک سری بازیکن جوان و آینده‌دار جای آنها را بگیرند. البته گل‌محمدی باید نگاه ویژه‌ای به بازیکنان تیم‌های پایه پرسپولیس داشته باشد مثل مهدی عبدی و محمد عمری که از پایه به بزرگسالان آمدند و پیشرفت کردند. البته جوانگرایی باید در همه تیم‌های لیگ برتری اعمال شود.

مربی اسبق تیم پرسپولیس درباره جدایی عیسی آل‌کثیر گفت: نمی‌توانم در خصوص کسی اظهارنظر کنم. ضمن اینکه اصلا نمی‌دانم در ذهن آل کثیر چه گذشته است. اما مهم‌ترین چیز این است که اسم پرسپولیس بالاتر از هر چیزی است. بازیکنان یک روز می‌آیند و یک روزی هم می‌روند؛ اما این پرسپولیس است که می‌ماند. امیدوارم آل کثیر در تیم جدیدش موفق باشد.

وی در مورد شرایط پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: کار بسیار سخت است. من سالی که با برانکو ایوانکوویچ به آسیا رفتیم ما با ۱۲ بازیکن به فینال آسیا راه یافتیم و افتخار می‌کنم به این بازیکنان که باغیرت بازی کردند. پرسپولیس و همه تیم‌های ایرانی یک پتانسیل دارند به نام غیرت. نام پرسپولیس برای همه تیم‌های عربی یک زنگ خطر محسوب می‌شود و با وجود اینکه ستاره‌های بزرگی به خدمت گرفته‌اند اما هنوز هم از این نام می‌ترسند. اگر پرسپولیس می‌خواهد نتیجه بگیرد باید بین بازیکنان یک همدلی و اتحادی وجود داشته باشد. در چنین شرایطی قطعا بهترین نتیجه ممکن کسب می‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)