مرجع خبری پرسپولیس : فدراسیون فوتبال اطلاعیه ای درباره خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صادر کرد.

 فدراسیون فوتبال ضمن استقبال از دستور رئیس محترم جمهور مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی و هواداران، از دغدغه های خود مبنی بر یک دست شدن اداره باشگاه ها در امر فوتبال، بیانیه ای را صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:
در حال حاضر حرفه ای شدن فوتبال با گذشت بیش از یک دهه از مطرح شدن آن و با توجه به مسایل و مشکلات ناشی از تداخل های موجود، مربوط به خصوصی سازی تیم ها و باشگاه های دولتی بیشترین توان فوتبال کشور را شامل شده است.
از این رو واگذاری دو باشگاه استقلال و پیروزی به مردم که در استای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و بیانات مقام معظم رهبری است، اولین گام جدی و عملی در راه ورود فوتبال ایران به مسیر حرفه ای و همسویی با فوتبال روز جهان است.

لذا فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با استقبال از دستور اکید رئیس محترم جمهور مبنی بر واگذاری این دو باشگاه اصیل و مردمی به صاحبان واقعی شان بر پایه تقاضای عمومی جامعه، اظهار امیدواری می کند با انجام این مهم، دیگر تیم های دولتی فوتبال ایران هم به سرعت و با کمک دولت و مجلس محترم شورای اسلامی مسیر تحول و ترقی را طی کرده و پس از برآوردن خواسته میلیون ها هوادار سیر روبه رشد فوتبال کشور را ادامه دهد.
بدیهی است که فدراسیون فوتبال خود را موظف می داند تا با تمام امکانات موجود و نهایت توان، در راستای تسریع این فرآیند ضروری و اجتناب ناپذیر، درخواست اهالی فوتبال و آحاد مردم فوتبال دوست را برآورد. در همین راستا کمیته ای به منظور خصوصی سازی در ورزش در فدراسیون فوتبال تشکیل شده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)