سینا اسدبیگی هافبک جدید پرسپولیس قرارداد عجیبی با مدیران ذوب آهن داشته است.

سینا اسدبیگی هافبک ۲۵ ساله فصل گذشته ذوب آهن با عقد قراردادی ۳ ساله به پرسپولیس پیوست تا جانشین رضا اسدی در این تیم شود. اسدبیگی که طی روزهای گذشته در تمرینات ذوب آهن حضور داشت، ناگهان عصر چهارشنبه خبر پیوستنش به پرسپولیس منتشر شد.

این مساله موجب اعتراض مدیران باشگاه ذوب آهن شده است؛ ذوبی‌ها اعتقاد دارند که اسدبیگی با این باشگاه قراردادش را تمدید کرده و پیوستنش به پرسپولیس غیرقانونی است. از طرف دیگر باشگاه ذوب آهن بیانیه‌ای را صادر و اعلام کرده که این مساله را از طریق کمیته انضباطی و تعیین وضعیت پیگیری خواهد کرد تا به حقوق خود برسد.

موضوع قرارداد اسدبیگی با ذوبی‌ها اما در نوع خود یک اتفاق کم نظیر و جالب است؛ واقعیت ماجرا این است اگرچه این بازیکن در تمرینات ذوب آهن حضور داشته و حتی ۱۵ روز قبل باشگاه ذوب آهن اعلام کرد که قرارداد این بازیکن تمدید شده اما هیچ قرارداد رسمی‌ای میان دو طرف امضا نشده است! حتی در خبری که باشگاه ذوب آهن برای تمدید قرارداد اسدبیگی منتشر کرد، عکس قرارداد سال گذشته این بازیکن منتشر شد!

واقعیت این است حدود دو هفته قبل و در زمانی که سینا اسدبیگی در زادگاه خود کرمانشاه حضور داشته، مدیربرنامه‌های این بازیکن جلسه‌ای را با مدیران ذوب آهن برگزار می‌کند و در این جلسه توافقات شفاهی انجام می‌شود.

از سوی دیگر یک تفاهم نامه به‌صورت دستی و با خودکار از سوی مدیران باشگاه ذوب آهن نوشته می‌شود که در آن مبلغ قرارداد و برخی دیگر از موارد مورد توافق آورده می‌شود. مسئولان باشگاه اصفهانی از این تفاهم نامه که بیشتر شبیه یک صورت‌جلسه از نشست مدیران ذوب آهن با مدیربرنامه‌های اسدبیگی است؛ با تلفن همراه خود عکس می‌گیرند و آن را برای اسدبیگی می‌فرستند تا امضایش کند.

در چنین شرایطی مدیران ذوب آهن معتقد هستند که اسدبیگی از آن تصویر پرینت رنگی گرفته، آن را امضا کرده و با گرفتن مجدد عکس، آن را برای مدیران ذوب آهن از طریق شبکه‌های پیام رسان ارسال کرده است!

به عبارت بهتر مدیران ذوب آهن قصد دارند با استناد به یک اسکرین شات از اسدبیگی شکایت و باشگاه پرسپولیس و این بازیکن را برای عقد قرارداد محکوم کنند.

جالب اینجا است که حتی اگر ادعای مدیران باشگاه ذوب آهن درباره امضای تفاهم نامه توسط اسدبیگی درست هم باشد، آنها حتی اصل تفاهم نامه با امضای این بازیکن را هم در اختیار ندارند و تنها ملاک‌شان برای شکایت به کمیته تعیین وضعیت یک عکس از تفاهم نامه‌ای است که به امضای اسدبیگی رسیده است!

از سوی دیگر مدیربرنامه‌های اسدبیگی معتقد است که تفاهم نامه مذکور دو صفحه‌ای بوده و در صفحه دوم ذکر شده بود که اگر بازیکن تا ۲۰ روز مطالبات خود را دریافت نکند، می‌تواند یک‌طرفه قراردادش را فسخ کند.

به نظر می‌رسد مدیران باشگاه ذوب آهن در انعقاد قرارداد با اسدبیگی نتوانستند به‌درستی عمل کنند؛ طبیعتا امضای قرارداد رسمی آداب مربوط به خود را دارد و قرارداد باشگاه‌ها نیز در ۴ صفحه به‌طور تایپ شده به امضا می‌رسد.

اینکه روی یک سربرگ باشگاه به‌صورت دست‌نویس مطالبی نوشته شود و از طریق پیام رسان عکس آن رد و بدل شود و بخواهند به آن در مراجع، استناد کنند؛ هرگز موضوعی نیست که بتوان از آن به سادگی عبور کرد. باشگاه اصفهانی هیچ قرارداد رسمی‌ای با اسدبیگی ندارند و حتی برگه اصل تفاهم نامه‌ای که مورد استنادشان است هم در اختیارشان نیست.

نکته جالب اینجاست که مدیران پرسپولیس که پیشبینی این جنجال ها را می کردند، قبل از عقد قرارداد با اسدبیگی ، از مسئولان سازمان لیگ و کمیته تعیین وضعیت استعلام های لازم را گرفتند و سپس قرارداد با هافبک جدید تیمشان را نهایی و رسانه ای کردند.

این بازیکن امروز در محل تمرین پرسپولیس حاضر خواهد شد و اولین تمرین خود را با تیم جدیدش انجام خواهد داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)