سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: ساپینتو(سرمربی استقلال) هنرپیشه خوبی است. اگر رفتارهای او را یک مربی ایرانی انجام می‌داد، به طور حتم با محرومیت سنگین روبه‌رو می‌شد.

محمد مایلی‌کهن در گفت‌و گو با ایرنا با اشاره به قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی اظهار داشت: خلاف بازی گذشته دو تیم که در لیگ برتر برگزار شد و من در مصاحبه‌ای اعلام کردم استقلال باخت اما عملکرد بهتری داشت، در جام حذفی پرسپولیش شایسته قهرمانی بود. من ۱۴ سال بازیکن و کاپیتان پرسپولیس بودم، به عنوان مربی روی نیمکت این تیم نشستم و سمت‌های دیگری هم داشتم اما همیشه در حرف‌هایم اعتقاد دارم باید عدل و انصاف را رعایت کنم.

وی افزود: دنبال فریب دادن مردم نیستم. اگر دفعه قبل گفتم پرسپولیس برنده شد اما استقلال بهتر بود، حالا می‌گویم که پرسپولیس با شایستگی قهرمان جام حذفی شد. باید به مدیریت، کادر فنی، بازیکنان، عوامل اجرایی و خدماتی و مهم‌تر از همه هواداران پرسپولیس این موفقیت را تبریک گفت. این قهرمانی در سایه همدلی ایجاد شد.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: استقلال شکست خورد اما نمایش خوبی را در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس به نمایش گذاشت. فوتبال با همین برد و باخت‌ها زیبا است و بار دیگر این رشته ورزشی نشان داد که هرگز قابل پیش بینی نیست.

مایلی کهن افزود: باید از فوتبال لذت برد. باید ثابت کرد دوستی‌ها از هر چیز دیگری مهم‌تر است. الان مردم و هواداران پرسپولیس خوشحال هستند و می‌توانند حداقل چند روز مشکلاتی که با آن درگیر هستند را فراموش کنند.

وی با اشاره به قضاوت اشکان خورشیدی و محمدحسین زاهدی‌فر در این دیدار، گفت: تیم داوری عملکرد خوبی داشت. داوران با کمترین امکانات، قضاوت می‌کنند. شاید اشتباهاتی وجود اشته باشد اما این اشتباهات عمدی نیست. زاهدی‌فر باید مورد تمجید قرار بگیرد، شخصی که همه خصوصیات یک داور خوب را دارد.

پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از رفتار ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال گفت: اگر رفتارهایی که این فرد انجام داد را یک مربی ایرانی انجام می‌داد به طور حتم با محرومیت سنگین روبه‌رو می‌شد. ساپینتو هنرپیشه خوبی است. او می‌داند دیگر در استقلال جایگاهی ندارد.

وی افزود: استقلال فصل پیش با یک جوان برومند ایرانی بدون باخت به مقام قهرمانی در لیگ برتر رسید. فرهاد مجیدی چقدر پول گرفت و قرارداد ساپینتو چقدر است؟ استقلال تیم ریشه‌دار و بزرگی است اما من واقعا تاسف خوردم که چطور یک مربی به خودش اجازه می‌دهد این رفتارها را انجام دهد! شما رفتار این آقا را با ژوزه مورایس(سرمربی سپاهان) مقایسه کنید. من در حالی از مورایس تعریف می‌کنم که محرم نویدکیا را ستایش کرده‌ام و اعتقاد دارم او می‌بایست روی نیمکت سپاهان می‌نشست اما وقتی مورایس را با ساپینتو مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید که شخصیت این دو نفر قابل قیاس نیست.

مایلی‌کهن تاکید کرد: امیدوارم که این قدر پیشرفت کنیم که امثال این مربیان به ایران نیایند. اگر استقلال باخت به عملکرد ساپینتو باخت. او با رفتارهایش آرامش را از استقلال گرفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)