مجید نامجومطلق مربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، هر تیمی تمرکز لازم را داشته باشد، فاتح دربی خواهد شد.

مجید نامجومطلق به جای مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور حاضر شد و باز هم خبری از احضار و جریمه مجیدی نیست. وی اظهار داشت: قبلاً هم گفته بودم زمان بازی فینال جام حذفی شرایط سختی برای تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ایجاد می‌کند، چون بدون استراحت باید وارد بازی‌ها شوند. آنهم در شرایطی که لیگ فرسایشی بود. در نهایت فدراسیون کمکی به نمایندگان ایران نکرد و نمی‌دانم چطور به این نتیجه رسیدند بازی‌ها در زمان قبلی برگزار شوند.

وی ضمن ابراز امیدواری به اینکه دیدار فردای تیمش مقابل پرسپولیس تماشایی باشد، افزود: بازی‌های پرسپولیس را آنالیز کرده‌ایم. باید بگویم این تیم، تیم خوبی است. با وجود اینکه سه بازیکن مصدوم داریم که روی تیم تأثیر می‌گذارد، اما آنقدر بازیکن خوبی داریم که نبود این بازیکنان را پوشش بدهند. خبر خوب هم این بود که علی کریمی به تمرینات تیم برگشت.

مربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: بازی فردا سخت و دشوار خواهد بود، چون هر دو تیم شرایط خوبی دارند. در این بین هر تیمی تمرکز داشته باشد، برنده دربی خواهد بود. قطعاً این شرایط باعث می‌شود، فرصت‌های گل شاید کمتر به وجود بیاید، اما دنبال این هستیم مانند بازی‌های گذشته عملکرد خوبی داشته باشیم. بدون شک تیمی که از معدود موقعیت‌هایش استفاده کند، برنده دربی خواهد بود. در این هفته سعی کردیم آرامش را به تیم بیاوریم و بازیکنان از نظر ذهنی در شرایط خوبی قرار دارند. امیدوارم با یک بازی خوب بتوانیم به فینال برویم.

نامجومطلق با اشاره به غیبت هواداران دو تیم در بازی فردا گفت: نکته مهم نبود تماشاگران است. شور و شوق تماشاگران در سکوها نیست و جای آنها در این بازی خالی است. این دومین بار است که در تاریخ دربی‌ها بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود. امیدوارم بازی تماشاگرپسندی را از دو تیم شاهد باشیم.

وی در مورد اینکه ممکن است بازی به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی کشیده شود، تصریح کرد: این بازی باید برنده داشته باشد. خستگی روی ساق پاهای بازیکنان هست، اما امیدوارم بازی در ۹۰ دقیقه به پایان برسد. البته باید خودمان را برای ضربات پنالتی نیز آماده کنیم، چون ممکن است هر اتفاقی بیفتد.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره آخرین وضعیت مصدومان این تیم یادآور شد: روزبه چشمی، سیاوش یزدانی و محمد دانشگر مصدوم هستند و مصدومیت‌شان برطرف نشده است. باید تشکر ویژه از همه بازیکنان داشته باشم. تحت تأثیر بازیکنانی چون سیاوش یزدانی قرار گرفتیم. او تحت هر شرایطی قصد داشت به تیم کمک کند، اما بحث سلامتی بازیکنان را اولویت اصلی قرار داده‌ایم و متأسفانه با وجود انگیزه زیادی که داشت به این بازی نرسید. البته بازیکنانی داریم که جای آنها را پر کنند.

نامجومطلق درباره دغدغه استقلال برای انتخاب داور دربی خاطرنشان کرد: در دو سه هفته اخیر هجمه‌هایی علیه استقلال و داوری‌های دیدارهای ما به راه افتاد. در صورتی که اگر از شروع لیگ تا اینجای کار کل داوری‌ها را آنالیز کنید، تیمی که بیشترین ضربه را از اشتباهات داوری خورده، استقلال بوده است. داوران شریف هستند و اشتباهات‌شان سهوی. پیام حیدری یکی از باشخصیت‌ترین داوران فوتبال ایران است، اما باید از او انتقادی هم داشته باشم. ایشان داور آخرین بازی استقلال در تهران بود که در آن بازی متأسفانه به مهدی قائدی گفته بود، خودتان را اَلکی زمین نیاندازید که پنالتی نمی‌گیرم. فکر می‌کنم جمله خوبی نبود، چون تمرکز بازیکن جوان ما را به‌هم زد. امیدوارم این اشتباه تکرار نشود و به هر کسی که برگزیده باشد احترام می‌گذاریم و به سلامت هر داوری که قضاوت خواهد کرد، ایمان داریم. تقاضا داریم اشتباهات‌شان را به حداقل برسانند تا در نتیجه بازی تأثیر نگذارد. امیدوارم این صحبت‌ها به نحوی باشد که آرامشی به داوران داده باشیم تا بتوانند تمرکز کنند و کمترین اشتباه را داشته باشند.

وی در واکنش به برخی از انتقادها در مورد سفر احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال به اروپا برای رسیدگی به شکایت پرونده وینفرد شفر و استراماچونی، گفت: به این نکته اشاره کنم که به خاطر مشکلی که در نقل‌وانتقالات داریم، این سفر باید برای گرفتن رضایت از مربیان یا تأخیر در پرداختی‌ها انجام می‌شد تا شرایطی به وجود بیاورند و از این بحران عبور کنیم، اما فکر کنم زمان این سفر مناسب نبود. امیدوارم بتوانیم بدون حاشیه و استرس کارمان را انجام دهیم. شاید آنها معذوراتی داشتند، اما اگر کنار بچه‌ها بودند، بهتر بود.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره استفاده فرهاد مجیدی از اپل واچ و اینکه گفته می‌شود اطلاعاتی از بیرون به او داده می‌شود، گفت: اصلاً و ابداً این‌طور نیست. ما کنار مجیدی هستیم و در هر بازی تمرکزش روی شرایط تیم است. این اتفاق نیفتاده است و قطعاً از این به بعد هم نمی‌افتد. بهتر است روی این موضوعات کوچک حساسیت نشان ندهیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)