مهاجم اسبق پرسپولیس گفت: کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است و حالا بازیکنانی خط خورده اند که اگر اسکوچیچ مانده بود الان همراه تیم ملی در قطر بودند.

سه شنبه گذشته محسن خلیلی آقای گل سابق پرسپولیس در تمرین سرخپوشان تهرانی حضور پیدا کرد. خلیلی در حال حاضر با حکم رضا درویش به عنوان مدیر آکادمی و رده پایه باشگاه پرسپولیس فعالیت دارد و به واسطه غیبت چند ملی پوش این تیم که باعث شده یحیی گل محمدی از نفرات رده امید در تمرینات سود ببرد، در تمرین این تیم حاضر شد.

از تمرین پرسپولیس چه خبر؟ با یحیی گل محمدی هم ملاقاتی داشتید؟

راستش را بخواهید از اول فصل سعی کردیم ارتباط تنگاتنگی با بزرگسالان داشته باشیم. با یحیی گل محمدی مرتب در تماس هستیم و هر سری که بازیکنان پایه‌ها به تمرینات بزرگسالان می‌روند با یکدیگر صحبت می‌کنیم و … خلاصه آن که واقعا ارتباط مطلوبی بین سرمربی تیم پرسپولیس و آکادمی باشگاه وجود دارد. مدتی می‌شد می‌خواستم سر تمرین بزرگسالان بروم و بالاخره این فرصت فراهم شد تا گپ و گفت مفیدی با یحیی گل محمدی داشته باشیم.

البته قبول کنید که سخت است در پرسپولیس یا استقلال بخواهید شما جوانگرایی کنید؟

بله، واقعا سخت است شما بخواهید در تیم‌های بزرگ و پرطرفدار جوانگرایی کنید اما واقعا حواس آقا یحیی جمع است. او توجه ویژه ای هم به جوانان و پایه‌های پرسپولیس دارد. البته خدا را شکر جوانان و پایه‌های پرسپولیس سال به سال با کیفیت‌تر شده و امیدوارم سطح خود را ارتقا بدهند.

لیگ برتر در پایان هفته یازدهم تعطیل شد و حالا قرار است دربی ۲۹ آذرماه برگزار شود. فکر می‌کنید این دیدار چقدر روی تعیین قهرمان نیم فصل تأثیر داشته باشد؟

هر دربی در هر شرایطی تأثیرگذار است. این بازی هم می‌تواند نه تنها روی قهرمان نیم فصل بلکه حتی به نوعی پایان فصل تأثیرخودش را بگذارد.

 

فصل گذشته که می‌توان گفت دربی برگشت خیلی روی تعیین قهرمانی استقلال تأثیرگذار بود؟

آن دربی شرایط خاصی داشت و به هر حال کاش داوری یک مقداری در شرایط بهتری انجام می‌شد. با این حال قبول دارم نتیجه دربی خیلی تأثیرگذار بود اما انصافا حق پرسپولیس حتی مساوی هم نبود و باید می‌بردیم. امسال اما تصور می‌کنم شرایط متفاوت باشد هر چند لیگ فعلا تعطیل شده است.

غیبت ۴ ملی پوش پرسپولیس کار یحیی گل محمدی را برای آماده سازی تیمش سخت نمی‌کند؟

این چالش همیشه در تیم‌های بزرگ وجود دارد. پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر و پرافتخارترین است. طبیعی است این تیم بیشترین نماینده را در تیم ملی ایران در جام جهانی داشته باشد و درچنین شرایطی چند بازیکن امید و جوان پرسپولیس قرار است در تمرینات شرکت کنند. امیدوارم تمرین کنار بزرگسالان پرسپولیس یک فرصت ویژه برای ایجاد انگیزه و بالا رفتن تجربه جوان‌ترها باشد.

به نظر شما در لیست اعزامی‌تیم ملی به جام جهانی بازیکنی از قلم نیفتاد؟

واقعا الان زمان مناسبی برای اسم آوردن نیست. نمی‌توانم اسمی‌بیاورم اما شاید بازیکنانی مسافر جام جهانی شدند که اگر دراگان اسکوچیچ در تیم ملی می‌ماند هیچ شانسی برای رفتن به قطر نداشتند. حالا کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی شده و بازیکنانی خط خورده اند که اگر اسکوچیچ مانده بود الان همراه تیم ملی در قطر بودند. این مسائل در فوتبال حرفه ای طبیعی است و هر سرمربی یک سلیقه ای دارد. وظیفه ما هم احترام به نظر سرمربی است و امیدوارم همه انتخاب‌های کی‌روش درست باشند و بتوانند به تیم ملی کمک کنند.

اسمی‌نیاوردید اما حداقل بگویید از تیم پرسپولیس چه بازیکن یا بازیکنانی شایستگی حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را داشتند؟

من فکر می‌کنم دانیال اسماعیلی فر شایسته دعوت به تیم ملی و سفر به جام جهانی بود. سروش رفیعی هم می‌توانست یکی از مسافران جام جهانی باشد چون در اوج پختگی به سر می‌برد و تصورم بر این است که میلاد سرلک هم مصدوم شد. اگر میلاد مصدوم نمی‌شد شاید می‌توانست الان در جمع ملی پوشان ایرانی در قطر باشد اما آسیب دیدگی هم بخشی اجتناب ناپذیر از فوتبال حرفه ای است. امیدوارم میلاد سرلک که جوان شایسته و خوبی است با قدرتی بیشتر برگردد و باز هم برای تیم ملی ایران بازی کند.

 

به نظر شما کدام بازیکن ایرانی می‌تواند ستاره تیم ما یا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پدیده شود؟

امیدوارم همه ملی پوشان ایرانی خوش بدرخشند اما به اعتقاد من علیرضا بیرانوند می‌تواند ستاره تیم ملی در جام جهانی باشد. این علیرضا بیرانوند حتی از علیرضا بیرانوند جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم با تجربه و پخته‌تر شده است.

چطور؟

علیرضا درحال حاضر تجربه حضور در اروپا و دولیگ بلژیک و پرتغال را دارد. او در آنتورپ و بواویشتا توپ زده و با تجربه بالایی به پرسپولیس برگشته است. شاید در جام جهانی علیرضا بیرانوند بتواند تفاوت‌ها را رقم بزند.

و بالاخره اینکه نتیجه بازی ایران و انگلیس را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

در بازی با انگلیس دنبال نتیجه خارق العاده نگردید. نباید فشار بیش از اندازه به ملی پوشان وارد کرد هرچند تیم ما هم پتانسیل بالایی دارد. امیدوارم بچه‌ها بتوانند در قطر و مقابل تیم بزرگ انگلیس نتیجه ای در خور شأن و شخصیت فوتبال ایران کسب کنند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)