ناصر محمدخانی، ستاره دهه شصت سرخ‌ها معتقد است مهاجم برزیلی بی‌کیفیت به درد پرسپولیس نمی‌خورد.

این روزها یحیی گل‌محمدی دنبال خرید مهاجم خارجی گل‌زن است که جایگزین عیسی آل‌کثیر شود. در این میان اسامی مختلفی به گوش می‌رسد و جالب آن‌که رضا درویش در آخرین مصاحبه خود گفته: ما در نوک حمله مهدی عبدی و شهاب زاهدی را داریم. این روزها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نام تعداد زیادی مهاجم از همین کشورهای همسایه اعلام می‌شود ولی واقعا چند نفر آن‌ها بهتر از عبدی یا زاهدی هستند اگر به عبدی و زاهدی بها، حمایت و انرژی لازم را بدهیم. هواداران گاهی نقش بسیار مهم خود در این زمینه نادیده می‌گیرند آن هم در پرسپولیسی که به هوادارانش زنده است. گاهی آن چه داریم به چشم‌مان نمی‌آید و بدون آن که متوجه باشیم در جهت تضعیف روحیه آن‌ها گام بر می‌داریم.

ناصر محمدخانی در همین ارتباط گفت: من هم با رضا درویش موافق هستم. اگر قرار باشد مهاجم برزیلی بی‌خاصیت بیاوریم همان بهتر که روی شهاب زاهدی و مهدی عبدی سرمایه‌گذاری کنیم که بهتر هستند. پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی لئاندرو پریرا را خرید که یک مهاجم گل‌نزن نشان داد و چقدر هم خوب شد که عذرش خواسته شد.

وی ادامه داد: پرسپولیس در ادوار مختلف همواره آقای گل به فوتبال ایران معرفی کرده است. بهترین مهاجمان تاریخ ایران در پرسپولیس توپ زده‌اند اما چند سالی است که بعد از علی علیپور ما نتوانسته‌ایم آقای گل به لیگ برتر معرفی کنیم. او در سال ۱۳۹۷ آقای گل شد ولی در این چند سال هیچ مهاجمی در پرسپولیس نتوانسته به‌رغم قهرمانی‌های مختلف، آقای گل شود. این به اعتقاد من یک نقطه ضعف است و امیدوارم در فصل جدید شهاب زاهدی یا مهدی عبدی این عنوان را به دست بیاورند.

ستاره گریزپای اسبق خط حمله پرسپولیس افزود: من معتقدم مهدی عبدی و به‌ویژه شهاب زاهدی این پتانسیل را دارند که در لیگ بیست‌وسوم آقای گل شوند اما این مستلزم اول تلاش خودشان و تمرکز کامل آن‌ها و سپس حمایت یحیی گل‌محمدی و کادرفنی است. زاهدی و عبدی خیلی نباید به اخبار رسانه‌ای یا فضای مجازی توجه کنند. پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا باید در سه جبهه بجنگد و نیاز به تقویت دارد. برهمین اساس باید مهاجم بخرد و این موضوع نباید روی مهدی عبدی یا شهاب زاهدی تأثیر منفی داشته باشد. در این فصل به همه به‌اندازه کافی بازی می‌رسد و فقط باید این دو بازیکن روحیه، انگیزه و تمرکز داشته باشند.

او ضمن اشاره به فرشاد پیوس یادآور شد: پیوس در جوانی به پرسپولیس آمد اما ویژگی مثبت او عطش آقای گلی بود. او در دیدارهای درون‌تیمی هم دوست داشت بیش‌تر از بقیه گل بزند. یک رقابت عجیبی با خودش و جدول گل‌زنان داشت. اگر یک روز صمد مرفاوی یا علی‌اصغر مدیروستا و … در جدول گل‌زنان از او بالاتر می‌ایستادند طاقت نمی‌آورد و به هر قیمتی در بازی بعدی آن‌قدر گل می‌زد که بالاتر از آن‌ها بایستد. شهاب زاهدی و مهدی عبدی هم باید همین رویه را درپیش بگیرند تا موفق شوند.

ناصر محمدخانی در خصوص شایعه احتمال پرسپولیسی‌شدن شهریار مغانلو نیز خاطرنشان کرد: عمرا سپاهانی‌ها آقای گل لیگ را به رقیب اصلی خود پرسپولیس بدهند. این یک نقل و انتقال محال است و باشگاه پرسپولیس باید قید آن را بزند. شهریار امسال هم بازیکن سپاهان است و پرسپولیس باید دنبال مهاجم جدید باشد ضمن آن‌که فراموش نکند زاهدی و عبدی هم بازیکنان گل‌زن و توانمندی هستند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)