ناصر محمدخانی مهاجم اسبق پرسپولیس گفت: فولادی‌ها و خود جواد نکونام همیشه جلوی پرسپولیس انگیزه بالایی دارند و بچه‌ها باید با تمرکز بالا و ششدانگ وارد این بازی شوند.

ستاره گریزپای پرسپولیس در دهه ۶۰ از عملکرد یحیی گل محمدی و شاگردانش به وجد آمده است. ناصر محمدخانی در این رابطه می‌گوید: پرسپولیس نشان داده خیلی برتر از تیم های دیگر است. یحیی گل محمدی و شاگردانش فقط یک بازی را به تراکتور باخته اند که آن هم در شرایط خاصی حاصل شد. آنها همین حالا یک دستشان را برروی جام قهرمانی می‌بینند.

او ادامه می‌دهد: من نه به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس بلکه یک طرفدار فوتبال این حرف را می‌زنم. باید بگویم که آنها سزاوار جایگاه فعلی خود هستند. این تیم پرسپولیس به مراتب بهتر و کامل تر از گذشته شده و بدون نقص بازی می‌کند. خیلی سخت گل می‌خورد و می‌تواند حتی بدون مهاجم تخصصی به هر تیمی در ایران گل بزند. هر کسی که عاشق فوتبال باشد بازی این پرسپولیس را می‌پسندد و به آنها احترام می‌گذارد.

مهاجم اسبق پرسپولیس ضمن اشاره به دیدار این تیم برابر ذوب آهن اصفهان یادآور می‌شود: ذوب آهن با مهدی تارتار تیمی است که خیلی سخت گل می‌خورد و می‌بازد. این تیم سازماندهی دفاعی خیلی خوبی دارد اما پرسپولیس به ویژه در نیمه دوم بازی خوبی انجام داده و توانست به گل برسد. شاید اگر بروبچه های پرسپولیس بد شانس نبودند یا کمی‌بیشتر دقت می‌کردند می‌توانستند گل های بیشتری هم بزنند ولی در مجموع ۳ امتیاز این دیدار مهم بود که به دست آمد.

او به تعویض های گل محمدی نیز اشاره کرده و تأکید می‌کند: نکته ای که باید به آن اشاره کنم تعویض های یحیی گل محمدی بود. سروش رفیعی با ورودش به زمین تفاوت ها را رقم زد و یک پاس گل داد. یکی از ویژگی های مربیان بزرگ تعویض ها و تصمیماتی است که بین دو نیمه یا در نیمه دوم می‌گیرند و در این زمینه یحیی گل محمدی مقابل ذوب آهن عالی عمل کرد.

ستاره پیشین خط حمله پرسپولیس ادامه می‌دهد: همچنین باید از نقش علیرضا بیرانوند درون دروازه پرسپولیس یاد کنم. او دروازه بان بسیار کم اشتباهی است و حالا به جرأت می‌توان او را در زمره گلرهای برتر تاریخ ایران قلمداد کرد. پرسپولیس اگر فصل گذشته این علیرضا بیرانوند را داشت باور کنید قهرمان لیگ برتر می‌شد. او در همین دیدار با ذوب آهن و سایر بازی های فصل نشان داده که بهترین گلر ایران و حتی آسیاست. البته جلوتر از بیرانوند خط دفاعی بی نقصی هم بازی می‌کند و همین کم گل خوردن پرسپولیس عامل اصلی صدرنشینی این تیم بوده است.

ناصر محمد خانی در خصوص بازی آینده این تیم مقابل فولاد خوزستان نیز تصریح می‌کند: شکی وجود ندارد که بازی با تیم فولاد آن هم در اهوزا بسیار سخت و دشوار است. فولادی ها و خود جواد نکونام همیشه جلوی پرسپولیس انگیزه بالایی دارند و بچه ها باید با تمرکز بالا و ششدانگ وارد این بازی شوند. البته خوبی این دیدار آن است که در گرمای اهواز برگزار نمی‌شود و الان فصل زمستان است. در این فصل آب و هوای اهواز عالی است و بازیکنان پرسپولیس می‌توانند بهترین نمایش خود را ارائه دهند. امتیازات این دیدار برای هر دو تیم بسیار ارزشمند است من پیش بینی می‌کنم یک بازی تاکتیکی و شطرنج گونه را دو تیم ارائه دهند. امیدوارم پرسپولیس برنده این دیدار شود چون برای ادامه صدرنشینی و حتی قهرمانی، پیروزی در این دیدار بسیار حائز اهمیت است.

ناصرمحمدخانی در پایان می‌گوید: من شنیدم از این هفته ورود تماشاگران به استادیوم ها آزاد خواهد شد. متأسفانه مسابقات این فصل اغلب بدون تماشاگر برگزار شد و می‌توان گفت بازی ها روح نداشت. حالا این اتفاق را باید به فال نیک گرفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)