ناصر محمدخانی پیشکسوت فوتبال ایران و پرسپولیس پیشنهاد کرد، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال غرامت مربوط به قرارداد مارک ویلموتس را پرداخت کند.

ناصر محمدخانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره محکومیت شش میلیون یورویی فدراسیون فوتبال ایران در پرونده شکایت مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی پیشین تیم ملی، اظهار داشت: شش میلیون یورو؟! چه خبر است؟! این پول را بروند از علی کفاشیان و مهدی تاج بگیرند. اینها همان کسانی هستند که دل‌شان برای فوتبال ایران نسوخت، اگر دل‌‌شان می‌سوخت، این مدلی قرارداد نمی‌بستند.

وی افزود: آقایان اساسنامه فدراسیون فوتبال را طوری تنظیم کردند و ترجمه آن را اشتباه به فیفا فرستادند تا به سود خودشان باشد. چند سال کفاشیان رئیس فدراسیون بود، تاج نایب رئیس و چند سال هم تاج رئیس فدراسیون شد و کفاشیان نایب رئیس. حتماً امروز هم می‌خواهند پول غرامت ویلموتس را از جیب ملت بدهند. به جای اینکه ویلموتس را به ایران بکشانند، در کشور ثالث با او قرارداد بستند. این مربی هم وکلای قوی دارد و از این شرایط استفاده کرد. طرف چند ماه سرمربی ایران نبود، اما یک میلیون یورو برای همین مدت پول گرفت و امروز می‌شنویم که پول کامل سه سال قراردادش باید پرداخت شود.

پیشکسوت فوتبال ایران با انتقاد از نحوه بستن قرارداد با مربیان خارجی تصریح کرد: چرا کسی در بخش بین‌الملل و حقوقی فدراسیون فوتبال به قراردادها وارد نیست؟ اصلاً چه کسی مسئول بستن قرارداد با ویلموتس بوده است؟ کسانی که قرارداد را بسته‌اند، باید جوابگو باشند. آقای تاج! چطور با این مربی قرارداد بسته‌ای که باید شش میلیون غرامت بدهیم؟ به نظرم، باید این پول را از تاج بگیرند، چون سال‌هاست در فدراسیون فوتبال یا نایب رئیس بوده یا رئیس فدراسیون و استفاده‌اش را کرده است! بهتر است تاج پول ویلموتس را بدهد و از جیب ملت ایران ندهند.

محمدخانی در ادامه گفت‌وگوی خود درباره برگزاری دربی نیمه نهایی جام حذفی فوتبال گفت: زمان ما سالی دو بار با استقلال بازی می‌کردیم که برای هر بازی ۱۲۰ هزار نفر به ورزشگاه می‌آمدند و روی دکل‌های برق هم تماشاگر دیده می‌شد. الان سالی دو سه بار بازی می‌کنند و بار روانی برداشته می‌شود. زمان ما شرایط وحشتناک بود و هواداران درخواست می‌کردند قهرمانی نمی‌خواهیم، اما به استقلال نبازید. امیدوارم بازی خوبی شود و تماشاگران لذت ببرند. من به خاطر اینکه هم بازیکن و هم مربی پرسپولیس بودم، دوست دارم این تیم برنده دربی باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط پرسپولیس و استقلال برای دربی خوب است. پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شده و استقلال نیز در دو سه بازی اخیر خود خوب نتیجه گرفته است. استقلال پس از چند سال قهرمانی می‌خواهد و پرسپولیس نیز قصد دارد ثابت کند تیم برتر بوده است. دوست ندارم کُری بخوانم و اعتقاد دارم هر تیمی از موقعیت‌هایش استفاده کند، برنده می‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)