محمدرضا مهدوی پیشکسوت فوتبال ایران گفت: امیدوارم مسئولان امر ترتیبی اتخاذ کنند که رقابت‌های لیگ برتر از هفته نخست با حضور تماشاگران برگزار شود.

لیگ بیست و سوم قرار است از امروز چهارشنبه هفته جاری استارت بخورد. در همین زمینه محمدرضا مهدوی گفت: کار پرسپولیس در هفته اول به نسبت استقلال راحت تر است هرچند آلومینیوم هم در این سال‌ها نشان داده است حریف سخت کوشی است که حتی مقابل تیم‌های بزرگ به راحتی تسلیم نمی‌شود. این تیم سرمربی خود را نیز تغییر داده و مجتبی حسینی هدایت آلومینیوم را برعهده گرفته است. مجتبی حسینی با توجه به اینکه سال‌ها کنار یحیی گل محمدی کار کرده است شناخت خوبی از سبک بازی او و تیم پرسپولیس دارد و می‌تواند بازی را سخت تر کند.

وی ادامه داد: البته پرسپولیس قرار است در خانه بازی کند و طبیعی است در استادیوم آزادی کار آسان تری پیش رو داشته باشد به شرط آن که چک اول را زودتر به آلومینیوم بزند. این یک اصطلاح فوتبالی است که می‌گویند در بازی‌های خانگی شما باید به حریف زود گل بزنید چرا که هر چقدر از زمان بازی بگذرد گل زدن سخت تر خواهد شد. آلومینیوم تیم خوبی است که کادر فنی خوبی هم دارد اما پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی است و باید مثل یک قهرمان در لیگ ظاهر شود.

مهدوی در خصوص احتمال بدون تماشاگر شدن بازی‌های هفته اول لیگ برتر نیز خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان امر ترتیبی اتخاذ کنند که از هفته اول لیگ با تماشاگر برگزار شود. بازی بدون تماشاگر و در استادیوم خالی هیچ لطفی ندارد. سال گذشته هم دیدیم ۳۰ درصد ورزشگاه آزادی پُر می‌شد و به دلیل مشکلات سخت افزاری امکان حضور تماشاگران بیشتر نبود. این موضوع خیلی توی ذوق می‌زد که بخش عمده ای از سکوهای استادیوم آزادی خالی به نظر می‌رسید. فوتبال با نفس تماشاگران زنده است و امیدوارم برخی محدودیت‌ها مرتفع شود تا لیگ برتر پویاتر و با تماشاگران بیشتری برگزار شود.

مدافع سابق پرسپولیس در خصوص آرایش خط دفاع این تیم در هفته اول نیز تصریح کرد: من در تمرینات یا بازی‌های دوستانه تیم نبودم که ببینم با چه آرایشی قرار است بازی کنند اما خرید محمدحسین کنعانی زادگان را مثبت ارزیابی می‌کنم. فصل گذشته پرسپولیس عنوان بهترین خط دفاع لیگ بیست و دوم را از آن خود کرد اما قرار است در فصل جدید در لیگ قهرمانان آسیا هم بجنگد. بنابراین به چند مدافع خوب و با کیفیت نیاز دارد و مطمئن باشید به همه هم بازی خواهد رسید. رقابت مثبتی هم به ویژه بین مدافعان میانی پرسپولیس به وجود می‌آید که در نهایت به سود تیم و خود این بازیکنان خواهد بود.

از مهدوی در مورد پُست‌هایی که در پرسپولیس باید تقویت شود پرسیدیم که پاسخ داد: به نظر من علیرضا بیرانوند یک ذخیره خوب و مناسب می‌خواهد که اگر یک روز به هر دلیلی او نبود یا محروم بود بتواند با آرامش از دروازه پرسپولیس حفاظت کند. همچنین با وجود خرید شهاب زاهدی و حضور مهدی عبدی باز به نظر می‌رسد پرسپولیس به یک مهاجم گلزن و فرصت طلب نیاز دارد. با خرید دو بازیکن در این دو پُست پرسپولیس تقویت خواهد شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)