پرسپولیس نیوز: مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: احتمال ایجاد تغییراتی در قوانین و زمان نقل و انتقالات با توجه به شیوع ویروس کرونا از سوی فیفا وجود دارد.

فریبرز محمودزاده، در مورد شرایط نقل و انتقال بازیکنان در سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان اظهار داشت: در مبحث نقل و انتقال بازیکنان در فوتبال با توجه به زمان بندی مشخصی که در این زمینه وجود دارد و بازه زمانی نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی مشخص و محدود است احتمال ایجاد تغییراتی در این زمینه از سوی فیفا امکانپذیر است. به طور مثال زمان نقل و انتقالات تابستانی که پیش از این از سوی فیفا ۸۴ روز (۱۲ هفته) تعیین شده بود احتمال دارد بیشتر یا حتی کمتر شود. زیرا هنوز وضعیت مسابقات فوتبال باشگاهی سراسر دنیا نا مشخص است و معلوم نیست که چه زمانی لیگ ها دوباره کارشان را آغاز و در نهایت به پایان خواهند رساند.

وی افزود: از سویی دیگر برخی مباحث اصلی و حقوقی در قوانین نقل و انتقالات از سوی فیفا تعیین و ابلاغ می شود که در حال حاضر جهان با بحران ویروس کرونا مواجه شده است و باید ببینیم که مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهند کرد. ممکن است در مورد زمان قرارداد بازیکنان و باشگاه ها نیز مصوبه های جدیدی از سوی فیفا تدوین و ابلاغ شود. به دیلی اینکه حوزه نقل و انتقالات یک استاندارد بین المللی داشته و جنبه حقوقی آن فقط توسط فیفا بررسی، تدوین و ابلاغ می گردد.

محمودزاده در مورد احتمال کاهش دستمزد ۵۰ درصدی بازیکنان فوتبال از سوی فیفا گفت: در این زمینه هم تابع مراجع بالادستی مثل فیفا هستیم البته هنوز تکلیف برگزاری مسابقات لیگ های کشورمان مشخص نشده و منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و اگر بتوانیم مسابقات لیگ را به پایان برسانیم قطعا بحث کاهش دستمزد بازیکنان فوتبال باشگاه های ایرانی در صورتی موضوعیت پیدا خواهد کرد که با توافق طرفین (بازیکن و باشگاه) صورت بگیرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)