مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم‌های ایرانی بعد از چند سال لیگ قهرمانان آسیا را جدی گرفته‌اند و در این بین پرسپولیس می‌تواند یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت‌ها باشد.

علی‌ اصغر مدیرروستا  در مورد عملکرد نمایندگان ایران در بازی‌های انجام شده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار  داشت: خوشبختانه نمایندگان ایران آغاز خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند و در مجموع بازی‌های خوبی را تا اینجای مسابقات ارائه دادند، البته اگر باخت‌های استقلال و ذوب‌آهن را نادیده بگیریم. در این بین استقلال خورستان برخلاف انتظار ظاهر شد و پرسپولیس هم کیفیت بالای خود را در این سطح از بازی‌ها به معرض نمایش گذاشت.

وی افزود: اینکه تیم‌های ایرانی به سطحی رسیده‌اند که بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را بسیار جدی می‌گیرند یک اتفاق خوب است و اگر همین روند را ادامه دهند بعد از سال‌ها می‌توانیم هر چهار نماینده‌مان را در مرحله حذفی لیگ قهرمانان ببینیم.

مهاجم پیشین تیم ملی با بیان اینکه فوتبال ایران صرفا فقط در رنکینگ فیفا اول است، یادآور شد: اینکه بخواهیم به قرار گرفتن در صدر تیم‌های آسیایی  در رنکینگ فیفا دلخوش کنیم اشتباه است و باید بپذیریم که در زیر ساخت‌ها همچنان فاصله زیادی با کره و ژاپن و حتی چین که اخیرا سرمایه‌گذاری زیادی در فوتبال کرده است، داریم. تیم های عربی هم از لحاظ امکانات قابل قیاس با ما نیستند. در حال حاضر ما فقط در استعداد همچنان در آسیا بهترین هستیم که آن هم با توجه به مسیری که در آن قرار گرفته‌ایم چندان به آینده خوشبین نیستیم.

مدیرروستا خاطرنشان کرد: بازیکنانی در لیگ برتر ایران بازی می‌کنند که هنوز کنترل توپ را بلد نیستند. بماند که در لیگ یک چه می‌گذرد و چه بازیکنانی در چه سطحی در برخی تیم‌ها بازی می‌کنند. متاسفانه شرایطی در فوتبال ایران پیش آمده که 50 درصد بازیکنان با رابطه به لیگ برتر راه پیدا کرده‌اند و همین مسئله باعث شده استعداد‌سوزی زیادی داشته باشیم. اگر قرار باشد این روند ادامه پیدا کند آن وقت هم سطح بازی‌های لیگ‌مان پایین خواهد آمد و هم اینکه استعداد‌های زیادی پشت خط خواهند ماند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا توان قهرمانی در این رقابت‌ها را دارند؟ گفت: پرسپولیس و استقلال هفته‌های اخیر، می‌توانند چهره یک مدعی را در این رقابت‌ها داشته باشند. ذوب‌آهن هم تیم یکدست و منظمی است که می‌تواند بهتر از اینها نتیجه بگیرد. در کل من پرسپولیس را به مراتب تیم بهتری از دیگر نمایند‌گان‌مان می‌بینم و اعتقادم این است که این تیم زیر نظر برانکو در یک قصل و نیم اخیر در بهترین شرایط خود به سر می‌برد و کمترین افت را داشته است. پرسپولیس با ادامه همین روند می‌تواند یکی از مدعیان جدی قهرمانی آسیا هم باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)