پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره پنالتی که نعمتی برابر نفت مسجدسلیمان از دست داد، گفت: پنالتی کریستیانو رونالدو را همین علیرضا بیرانوند خودمان درجام جهانی به زیبایی مهار کرد و این اتفاقی طبیعی در فوتبال است.

به نقل از خبرورزشی؛ مرتضی کرمانی مقدم ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ یکی از کسانی است که از ابتدای حضور یحیی گل‌محمدی در این تیم از او حمایت کرده است. او که این روزها در تیم بادران و به عنوان دستیار «محسن عاشوری» مشغول به کار است هنوز بازی‌های پرسپولیس را با وسواس خاصی دنبال می‌کند.

فکرش را می‌کردید پرسپولیس برابر نفت مسجد سلیمان امتیاز از دست بدهد؟
به هرحال فوتبال همین است ضمن آن که الان هرتیمی مقابل پرسپولیس بازی می‌کند با انگیزه‌ای فراوان به میدان می‌آید که حداقل یک مساوی از فینالیست آسیا بگیرد. نفت مسجد سلیمان هم با همین ذهنیت وارد بازی شد و به خواسته‌اش رسید.

اینکه موضوع تازه ای نیست. همیشه تیم های نسبتا کوچک‌تر جلوی استقلال و پرسپولیس انگیزه دارند. راهکار مقابله با این تیم‌ها چیست؟
یک مقدار قهرمانی‌های پشت سرهم و موفقیت پرسپولیس درآسیا شرایط این تیم را نسبت به تیم‌های بزرگ دیگر خاص کرده است. به همین خاطر هم می‌گویم با انگیزه بیشتری روبروی پرسپولیس بازی می‌کنند. با این وجود فکر می‌کنم باز هم پرسپولیس مدعی اول قهرمانی این فصل خواهد بود.

توصیه شما به عنوان یک پرسپولیسی چیست؟
یحیی گل محمدی کارش را کاربلد است و ثابت کرد مربی بزرگی است. او خودش بهتر از هرکسی می‌داند مقابل این قبیل تیم‌ها چگونه باید بازی کند.

ضربه پنالتی که سیامک نعمتی خراب کرد چقدر در رقم خوردن این نتیجه تأثیر گذار بود؟
طبیعی است پنالتی هدر رفته سرنوشت بازی را عوض کرد اما فدای سر سیامک!

جدا؟!
بله، همین که یک بازیکن جگر و شهامتش را دارد که پشت ضربه پنالیت بایستد خیلی حرف است. او دربازی با صنعت نفت آبادان بهترین بازیکن زمین بود که پنالتی پرسپولیس را گل کرد. این بار هم بدشانسی آورد و ضربهاش به تیر دروازه خورد. سیامک نعمتی یک بازیکن کلیدی برای پرسپولیس است و نباید دیگر به این پنالتی فکر کند.

زمان شما بازیکنانی مثل محمد حسن انصاری‌فرد و مجتبی محرمی پنالتی می‌زدند. در تیم ملی هم سیروس قایقران و…
خدا سیروس را بیامرزد. او خیلی مرد بود و… یادش افتادم. مجتبی محرمی و محمد حسن انصاری فرد هم بازیکنان بزرگی بودند ولی پنالتی خراب کردن برای هر بازیکنی اتفاق می‌افتد. بزرگ‌ترین بازیکنان جهان مثل مارادونا، پلاتینی یا زیکو و باجو ضربه پنالتی خود را خراب کرده‌اند. ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو را همین علیرضا بیرانوند خودمان درجام جهانی به زیبایی مهار کرد و این اتفاقی طبیعی درفوتبال است.

بازی بعدی پرسپولیس برابر شهرخودروست. این دیدار را چطور ارزیابی می کنید؟
شهرخودرو مشهد از تیم های خوب ایران است که فوتبال را روی زمین بازی می کند. پرسپولیس این تیم را نباید به هیچ عنوان دست کم بگیرد و من فکر می کنم انشاالله با اختلاف یکی دو گل برنده می شویم.

بی تعارف چند درصد شانس برای قهرمانی پرسپولیس درلیگ قهرمانان آسیا قائل هستید؟
قهرمانی آسیا سخت است اما دست نیافتنی نیست. پرسپولیس توانست در بازی با غول های غرب آسیا موفق بود و می‌تواند با این کادرفنی و مربیان پرتلاش و زحمتکش ان‌شاالله به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا هم برسد به شرط آن که حمایت لازم از این تیم انجام شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)