مرتض کرمانی مقدم پیشکسوت پرسپولیس گفت: این یک واقعیت است اغلب برزیلی هایی که به ایران آمدند نتوانستند به پرسپولیس کمک کنند.

شاگردان یحیی گل محمدی در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، توانسته بودند تیم مدعی سپاهان را در اصفهان حذف کنند. همین تیم اما در تهران و در لیگ برتر، در میان ناباوری مغلوب سپاهان اصفهان شد و ۴ امتیاز این صدر جدول فاصله گرفت. برخی پس از این شکست عنوان کردند که شانس قهرمانی پرسپولیس کم شده است اما مرتضی کرمانی مقدم اعتقاد دیگری دارد.

ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ در این رابطه می‌گوید: اصلا اشتباه نکنید! پرسپولیس هنوز شانس قهرمانی دارد چرا که ۷ هفته باقی مانده است. ۷ هفته ای که می‌تواند آبستن اتفاقات زیادی باشد. سپاهان اصفهان و استقلال در حال حاضر از پرسپولیس سبقت گرفته اند اما احتمال زیادی دارد در ادامه مسیر امتیاز از دست بدهند.

او ادامه می‌دهد: استقلال در هفته بیست و هفتم یک جدال رودررو با پرسپولیس دارد و این دربی می‌تواند حتی تکلیف قهرمانی را مشخص کند. اگر پرسپولیس در این دیدار برنده شود، می‌تواند استقلال را بگیرد و سپاهان هم شاید در نگاه اول بازی‌های آسان تری پیش روی داشته باشد اما در لیگ ۱۶ تیمی دیگر حریف آسانی وجود ندارد. همه تیم‌ها در لیگ برتر می‌جنگند، برخی برای بقا، برخی گرفتن سهمیه آسیا و برخی دیگر برای اعتبار خود و دیگر هیچ تیمی از پیش برنده یا از پیش بازنده نیست.

کرمانی مقدم ضمن اشاره به اینکه سرنوشت قهرمانی لیگ برتر دست خود بازیکنان پرسپولیس است، یادآور می‌شود: همان طور که اشاره کردم ۷ بازی باقی مانده و در این ۷ بازی بازیکنان پرسپولیس هر آنچه در چنته دارند باید بگذارند. پرسپولیس محکوم به پیروزی و برد در همه این ۷ بازی است. ۴ امتیاز اختلاف با صدر جدول آن قدر زیاد نیست که جبران آن غیر ممکن باشد و من فکر می‌کنم اگر بازیکنان پرسپولیس امیدوارانه در ادامه لیگ بجنگند می‌توانند در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه خاطرنشان می‌کند: نکته دیگری که می‌خواستم به آن اشاره کنم پیروزی بزرگ و پرگل در اصفهان بود که شاید یک مقدار کار را خراب کرد. شما وقتی در خانه حریف ۴ گل به تیم مدعی سپاهان می‌زنید طبعا در فاصله کمی‌پس از آن در بازی مجدد مقابل همان تیم ممکن است مغرور شده یا در باد آن برد شیرین بخوابید. این یک مسئله ذهنی است و شاید خیلی هم نتوان مدیریتش کرد. متأسفانه اغلب بازیکنان ایرانی دچار این مشکل می‌شوند و نمی‌توانند موضوع را هضم کنند که جام حذفی یک مسابقه متفاوت از لیگ برتر بود که تمام شد و رفت. باید در بازی جدید در لیگ برتر فکر پیروزی با ۴ گل را از سربیرون کرده و به بازی جدیدی اندیشید. البته مطمئن هستم یحیی گل محمدی با تجربه بالایی که دارد این موضوع را یادآوری کرده است اما به هر حال ۱۰ نفره شدن هم کار این تیم را سخت کرد.

کرمانی مقدم درخصوص عملکرد لئاندرو پریرا نیز تصریح می‌کند: من نمی‌خواهم قضاوت زودهنگام داشته باشم اما اغلب برزیلی‌هایی که به ایران آمدند نتوانستند به پرسپولیس کمک کنند. شاید برزیلی‌ها برای تیم‌های دیگر خوب بوده باشند اما در پرسپولیس جواب نداده اند که نمونه هم بسیار داریم. پریرا قد و قواره خوبی دارد اما خیلی جنگنده نشان نداده است ضمن آن که من او را یک مهاجم تکنیکی ندیدم و در این آخرین بازی هم که شاهکار کرد و اخراج شد. آخر چرا یک مهاجم که باید از مدافعان حریف خطا بگیرد و آنها را از زمین اخراج کند در نیمه اول بازی اخراج می‌شود؟ مگر لئاندرو پریرا مدافع است؟ مگرهافبک دفاعی است؟ این موضوع خیلی ناراحت کننده بود در حالی که باید تلاش می‌کرد گل بزند. البته پرسپولیس زمانی که ۱۰ نفره شد خیلی خوب و بهتر از نیمه اول بازی کرد اما بپذیرید بردن تیم سپاهان اصفهان با آن همه مهره اسمی‌با یک بازیکن کمتر خیلی سخت و دشوار است. من امیدوارم این شکست بچه‌ها را به خودشان آورده باشد و انشالله در ۷ بازی باقی مانده بتوانند ۲۱ امتیاز کسب کرده و با قدرت قهرمان لیگ بیست و دوم شوند.

مرتضی کرمانی مقدم در پایان در خصوص انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی نیز می‌گوید: انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب خوبی بود. او از تجربه بسیار بالایی در فوتبال ایران برخوردار است و می‌تواند در این مقطع به تیم ملی کمک کند. نکته مهم اما اینکه خود من منتظر لیست جدید تیم ملی هستم. امیدوارم بهترین‌های لیگ انتخاب شوند و با تیمی یک دست استارت خوبی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بزنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)