پرسپولیس در حالی آماده حضور در لیگ برتر بیست و دوم می شود که مشکلات مالی زیادی گریبان بازیکنانش را گرفته است.

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی باید 22 مرداد در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن این شهر برود که هنوز مهاجم خارجی به این تیم اضافه نشده که این موضوع علاوه بر نگرانی بازیکنان و کادر فنی تبدیل به مشغله ذهنی هواداران این تیم هم شده است. سرخ‌ها که در فصل نقل و انتقالات شروع خوبی داشتند در ادامه با مشکلاتی برای جذب بازیکن روبرو شدند و حالا جذب یک مهاجم خارجی تبدیل به یک معضل برای این باشگاه شده است. با این همه، مشکل پرسپولیس در آستانه شروع لیگ فقط این موضوع نیست، بلکه مشکل مالی هم تبدیل به دغدغه بزرگ بازیکنان شده است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیکنان پرسپولیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بدقولی‌های صورت گرفته از سوی باشگاه ناراحت هستند. آنها در حالی قرار است وارد لیگ جدید شوند که هنوز 5 درصد از مطالبات فصل گذشته خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طلبکارند و مشخص نیست که این پول قبل از آغاز لیگ به حساب سرخ‌پوشان واریز خواهد شد. موضوع مالی دیگری که باعث نارضایتی بازیکنان شده عدم پرداخت آپشن‌های آنهاست. به صورت میانگین حدود 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان که باید به عنوان آپشن به آنها پرداخت می‌شد تاکنون تعیین تکلیف نشده و پرسپولیسی‌ها نمی‌دانند که به این پول دست پیدا خواهند کرد یا نه. بازیکنان جدید هم شرایطی همانند بازیکنان گذشته پرسپولیس دارند و این موضوع باعث شده تا مشکل مالی دغدغه اصلی پرسپولیسی‌ها باشد.

این اتفاقات در حالی رخ داده که به بازیکنان پرسپولیس قول داده شده بود سه هفته پس از پایان لیگ، کلیه مطالبات اعم از قرارداد و آپشن پرداخت خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد. حالا بازیکنان همچنان 5 درصد از مطالبات فصل گذشته و آپشن‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ همچنان طلبکار هستند. آنها نمی‌دانند که چه زمانی باشگاه این مبالغ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با آنها تسویه می‌کند.

وجود مشکلات مالی و همچنین عدم اعزام پرسپولیس به اردوی خارجی در حالی که خیلی از باشگاه‌ها برای دوران آماده‌سازی راهی ترکیه شده‌اند، باعث شده تا نارضایتی‌هایی در این میان به وجود بیاید. این درحالی است که رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در چند وقت اخیر سیاست سکوت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در پیش گرفته و نه‌تنها در این باره واکنشی نشان نداده، بلکه حتی در تمرینات پرسپولیس با بازیکنان صحبت نکرده تا بازیکنان بتوانند دغدغه‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به گوش او که مدیرعامل باشگاه است برسانند. حالا باید دید که باشگاه پرسپولیس می‌تواند به تعهدات خود تا پیش از آغاز لیگ برتر عمل کند یا اینکه بازیکنان بدون اینکه به پول خود برسند وارد لیگ برتر جدید می‌شوند؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)