مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:از هواداران،کارشناسان و پیشکسوتان خواهش می‌کنم فشار را از روی بچه‌های خط جلوی ما بردارند زیرا تحت فشار قرار گرفتن این نفرات خیلی منطقی نیست.

حمید مطهری در گفت‌وگو با فارس، در باره آخرین وضعیت پرسپولیس پس از برتری مقابل شهر خودرو و برنامه‌های آتی سرخ‌پوشان توضیحاتی داد که در زیر می خوانید:

پرسپولیس مقابل تیم سابق شما بازی خوبی کرد و با نتیجه پرگلی به پیروزی رسید.

با توجه به این که سال گذشته در شهر خودرو کار کردیم، می‌دانستیم تیم خوبی است و شناخت خوبی روی حریف داشتیم. شهر خودرو تیمی است که به شکل خصوصی اداره می‌شود و برای فرهاد حمیداوی و کادر فنی این تیم در ادامه راه آرزوی موفقیت می‌کنم. در مجموع بازی خوبی بود و به آنچه استحقاقش را داشتیم رسیدیم. نتیجه خوبی هم کسب کردیم و از این بابت هم خدا را شکر می‌کنیم، اگرچه با توجه به این که کنترل بازی را در اختیار داشتیم و فرصت‌های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردیم، می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم و از موقعیت‌های خود بهتر استفاده کنیم.

 به نظر می‌رسید تیم شما نسبت به دیدارهای قبل از لحاظ گلزنی و ایجاد موقعیت تحول زیادی داشته است.

همه بازی‌های پرسپولیس به این شکل است زیرا من و یحیی گل محمدی فوتبال رو به جلو و کلاسیک را دوست داریم، همیشه هم این گونه بوده اما با توجه به این که در سه بازی قبلی، دو دیدار ما با تساوی بدون گل به اتمام رسیده، همه احساس دیگری دارند. این در شرایطی است که موقعیت‌های زیادی در آن بازی ها هم خلق می‌کردیم. تیم‌های بزرگ دنیا هم برخی مواقع در گلزنی به مشکل می‌خورند و توپ‌های پرسپولیس هم در سه مسابقه به گل نرفت.  حتی مقابل نفت مسجدسلیمان از روی نقطه پنالتی و هم در صحنه‌های دیگر فرصت‌هایی ایجاد کردیم. هدف ما همیشه ارائه فوتبال رو به جلو و خوب است.

 به هر حال تیم شما مقابل شهر خودرو از لحاظ روند هجومی شکل بسیار بهتری داشت.

در نشست خبری پس از بازی با نفت مسجد سلیمان هم گفتم وضعیت زمین به دلیل بارش باران اصلاً خوب نبود. این رویه در دیدار ما مقابل صنعت نفت هم وجود داشت، ضمن این که برای رسیدن به مسجد سلیمان و حضور مقابل تیم نفت حدود دو ساعت و نیم از اهواز با اتوبوس در راه بودیم و به همین دلیل بچه‌های ما خسته بودند. البته همه می‌دانند هیچگاه به دنبال عذر و بهانه نیستیم، اما واقیت‌هایی است که وجود دارد. باید در مسجدسلیمان شرایط بهتر شود تا تیم‌ها بتوانند فوتبال با کیفیت‌تری  ارائه بدهند.

 در بازی با شهر خودرو به نظر می‌رسید کل نفرات پرسپولیس انگیزه زیادی برای بازی تهاجمی و گلزنی دارند.

پرسپولیس تیمی است که همیشه دوست دارد فوتبال قابل احترام و رو به جلویی ارائه دهد و همه بچه‌ها هم در این موضوع نقش اساسی دارند. همانگونه که در کار دفاع تیمی همه نقش دارند و بدون گل خورده ۴ بازی قبلی خود را پشت سر گذاشتیم. حتی در بازی‌های سخت و نفس‌گیر آسیایی هم در ۷ بازی تنها ۲ گل خوردیم  که آن هم از روی نقطه پنالتی بود.

در ساختار دفاعی، بخش تهاجمی، مالکیت، گردش توپ و موقعیت‌سازی نشان دادیم به معنای واقعی یک تیم هستیم و تمام نفرات ما در این زمینه نقش کلیدی دارند. هافبک‌ها و حتی مدافعان ما در زمان حمله زحمت می‌کشند همان گونه که مهاجمان پرسپولیس در کارهای دفاعی کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. ضمن این که هافبک‌های ما به اصطلاح نفرات باکس در باکس (در رفت و آمد بین دو محوطه هستند) و ضمن اینکه در کار دفاعی مشارکت دارند، در بخش حمله هم خود را به دروازه حریف نزدیک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

این از خصوصیات بارز هافبک‌های پرسپولیس است که مدام در محوطه جریمه حریف هستند و خیلی شناور بازی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. این موضوع سبب ایجاد موقعیت های زیادی می‌شود. در نهایت زحمات کل تیم باعث شد سید جلال حسینی، احمد نورالهی و میلاد سرلک ۳ گل به ثمر برسانند. باز هم تأکید می‌کنم هم در حمله و هم در دفاع به معنای واقعی کلمه یک تیم هستیم و کار گروهی در پرسپولیس حرف اول و آخر را می‌زند.

 نکته مهم این است که  تیم شما با از دست دادن مدافعی مثل شجاع خلیل‌زاده، در ۴ بازی ابتدایی لیگ برتر گلی دریافت نکرده است.

بچه‌های ما برای انجام دادن وظایف خود بیشترین تلاش را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و کاملا در خدمت تیم هستند. این به اصول دفاعی پرسپولیس بازمی‌گردد. کار دفاعی را از همان جلو شروع کرده و تا عقب ادامه می‌دهیم. نفرات ما برای انجام دادن شیفت‌های دفاعی خیلی خوب عمل کرده و زحمت می‌کشند. فاصله طولی و عرضی پرسپولیس به بهترین شکل رعایت می‌شود و خطوطمان خیلی به هم نزدیک است. این موضوع هم حاصل کار تیمی است. باید به همه تیم خداقوت و خسته نباشید بگویم.

 با وجود آ‌مار ارائه شده از سوی آنالیزور پرسپولیس درباره عملکرد آرمان رمضانی، به دلیل گل نزدن این بازیکن انتقادات زیادی به وی وارد شده است.

از هواداران،کارشناسان و پیشکسوتان خواهش می‌کنم فشار را از روی بچه‌های خط جلوی ما بردارند. زیرا تحت فشار قرار گرفتن این نفرات خیلی منطقی نیست. مهاجمان ما نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند. آرمان رمضانی هم مقابل شهر خودرو از لحاظ دوندگی، پرس، حفظ توپ، موقعیت‌سازی با استفاده از ضربات سر، وظایف خود را به بهترین شکل انجام داد اما موقعیت‌هایی را خراب کرد. این موضوع به ما برمی‌گردد و باید با تمرین و تلاش بیشتر روی این نقطه ضعف کار کنیم. مهاجمان هم تمرکز خود را حفظ کنند تا مشکل گلزنی رفع شود.

 قرارداد شما تا دو فصل دیگر با پرسپولیس تمدید شد. در این مورد چه نظری دارید؟

این موضوع به قبل از دیدار با نفت مسجدسلیمان بازمی‌گردد و کل کادر فنی قرارداد خود را به مدت دو فصل تمدید کردند. با این اتفاق یکی از روزهای خوب زندگی من رقم خورد. بازیکن پرسپولیس بودیم و اکنون هم مربی این تیم هستیم. با افتخار قراردادم را تمدید کردم. ان‌شاءالله بتوانیم کارهای خوب و ماندگاری انجام بدهیم و هدفمان هم این است با انجام دادن کاری بزرگ در فینال آسیا تاریخ‌‌سازی کنیم تا دل هواداران شاد شود.

 آیا کادر فنی پرسپولیس در روزهای اخیر فیلم بازی تیم‌های شرق آسیا را آنالیز کرده تا شناخت خوبی نسبت به حریف احتمالی سرخ پوشان در فینال لیگ قهرمانان اسیا به دست آورد؟

بچه‌های گروه آنالیز ما تیم‌های شرق آسیا را آنالیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. البته با مشخص شدن چهره تیم‌های صعود کننده از مرحله گروهی خیلی ریزبینانه‌تر عملکرد آنها را بررسی خواهیم کرد. ان‌شاءالله بتوانیم در فینال هم موفق باشیم. البته همراه با آن مسابقات تمرکزمان روی لیگ برتر هم هست. برنامه‌های مختلفی را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم در روز برگزاری دیدار نهایی لیگ قهرمانان هم موفق باشیم. با وجود آنکه کار خیلی سختی داریم، اما پرسپولیس همیشه نشان داده کارهای بزرگی انجام می‌دهد. بچه‌های ما اثبات کرده‌اند همیشه با همه وجود کارهای بزرگی انجام می‌دهند. این حاصل همان همدلی و کار تیمی ماست.

 به تازگی مطالبات فصل گذشته بازیکنان و مربیان پرسپولیس پرداخت شد. نظرتان در باره عملکرد مدیران فعلی باشگاه چیست؟

مدل رفتاری و کاری جعفر سمیعی واقعا خوب است و گروهش به جای آنکه هر روز در رسانه‌ها باشند برای رفع مشکلات پرسپولیس تلاش شبانه روزی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تا کار برای ما و بازیکنان راحت‌تر شود. روز گذشته هم مطالباتی که در زمان مدیریت وی نبوده، قبل از بازی با شهر خودرو تسویه کردند و این موضوع حرکت روبه جلویی است. بخشی از مسائل مالی است، اما سمیعی و شکوری در تمام زمینه‌ها زحمت می‌کشند و جا دارد از آنها و همچنین اعضای محترم هیأت مدیره مانند محمد علیپور و علی رغبتی که خالصانه کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تشکر می‌کنم. امیدوارم مشکلات به حداقل برسد و تمام تمرکزمان در زمین باشد تا برای مردم و هواداران خوب پرسپولیس شادی بیاوریم.

 حرف پایانی.

به عنوان یکی از مربیان پرسپولیس باید از زحمات سید جلال حسینی در تیم مان تشکر کنم. وی از لحاظ شخصیتی، فنی و زندگی حرفه‌ای می‌تواند الگوی خوبی برای بازیکنان جوان پرسپولیس باشد و واقعا نقش یک رهبر را در تیم ما به خوبی ایفا می کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)