مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:‌درباره بازی فردا مهمترین نکته حفظ تمرکز بالای ما برای این بازی است. نباید به اطراف تیم را نگاه کنیم.

حمید مطهری مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل پیکان در هفته بیست و پنجم لیگ برتر در خصوص این بازی گفت: در ابتدا عید سعید فطر را به همه تبریک می‌گویم. آرزوی سلامتی و سعادت برای هموطنان دارم. درباره بازی فردا مهمترین نکته حفظ تمرکز بالای ما برای این بازی است. نباید به اطراف تیم را نگاه کنیم.

وی ادامه داد:‌پیکان تیم دونده و قابل احترامی است که دفاع تیمی خیلی خوبی دارد اما ما هم برای این بازی راهکار داریم و می‌خواهیم در زمین حریف بازپس‌گیری کنیم. آنها از نظر تیمی عملکرد خوبی دارند و ما باید خیلی خوب عمل کنیم تا ضربه نخوریم. راهکارهای رسیدن به گل در بازی فردا را مرور کردیم و از پیکان شناخت خوبی داریم. قطعا فوتبال قابل احترامی را ارائه خواهیم داد تا نتیجه خوبی بگیریم. تیم ما مبارز و جنگجو است و در تمرینات این مسأله را خیلی خوب نشان می‌دهد. بازیکنان ما باانگیزه کار می‌کنند و امیدوارم که فردا روز خوب ما باشد. ما فردا بند کفش‌هایمان را محکم‌تر از همیشه می‌بندیم و فکر می‌کنیم که بازی فردا آخرین بازی عمر ما است و با تمام صلابت بازی خواهیم کرد.

مربی تیم پرسپولیس در خصوص اینکه اعلام شده در صورت هم امتیاز بودن مدعیان قهرمانی در هفته آخر لیگ، تفاضل گل ملاک می‌شود افزود: درست است که ما مربیان همه جوانب را در نظر می‌گیریم اما نگاه ما به بازی فردا با پیکان است و بازی به بازی پیش می‌رویم.

مطهری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پیکان در خارج از خانه تا اینجا نباخته افزود: در شروع صحبت‌هایم گفتم که این تیم دو آیتم خیلی خوب دارد اما راهکار برای ضربه زدن به این تیم زیاد است. ما این مسائل را در تمرینات مرور کردیم و امیدوارم که فردا با حوصله باشیم و ریتم خوبی هم داشته باشیم. باید مثل موج گاهی پرفشار به سمت ساحل بیاییم و گاهی آرام باشیم. باید با حوصله باشیم تا سه امتیاز را بگیریم.

وی درباره تغییراتی که در ترکیب پرسپولیس در بازی‌های اخیر انجام شده اظهار داشت: پرسپولیس یک تیم به تمام معناست و کار تیمی حرف اول و آخر را در تیم ما می‌زند.در این سال‌ها جابه‌جایی‌هایی در پرسپولیس انجام شده و برخلاف اینکه می‌گویند پرسپولیس ثبات دارد اما چنین چیزی نیست. ما بهانه نمی‌آوریم اما هر کسی که در پازل تاکتیکی تیم باشد بهترین خودش خواهد بود و همه بازیکنان در خدمت تیم هستند. در فوتبال چنین تغییراتی طبیعی است و گاهی بر اساس آمادگی بازیکنان یا شرایط حریف این تغییرات صورت می‌گیرد.

مطهری در مورد نبودن مهدی ترابی و وحید امیری در بازی فردا خاطر نشان کرد: ما همیشه به کار تیمی اعتقاد داریم اما واقعاً امیری و ترابی فوق‌العاده و تأثیرگذار هستند و عملکرد آنها در این سال‌ها نشان داده بازیکنان مهمی برای تیم به حساب می‌آیند به خصوص اینکه نبردهای یک به یک را با موفقیت پشت سر می‌گذارند. با این همه باید بازی بدون آنها را تجربه کرده و بازی را در بیاوریم.

مربی تیم پرسپولیس در خصوص فشاری که روی داوران در هفته‌های پایانی است و اینکه شما چه توصیه‌ای برای داوران دارید،‌گفت: دوست ندارم راجع به داوری صحبت کنم اما در این ۶ هفته انتظار تیم‌های بالای جدول و حتی پایین جدول این است که داوران با نهایت دقت قضاوت کنند و عادلانه سوت بزنند. این توقع بی‌جایی نیست و امیدوارم بگونه‌ای قضاوت کنند که مشکلی پیش نیاید و عدالت برای همه تیم‌ها رعایت شود.

وی در خصوص تعطیلی برخی از تمرینات پرسپولیس و انتقادهایی که در فضای مجازی به این مسأله می‌شود، تصریح کرد:‌ این یک موجی است که یکسری از آقایان در فضای مجازی به راه می‌اندازند اما مردم علم تمرین را نمی‌دانند. آنها نمی‌دانند که یک بازیکن چه زمانی نیاز به بازسازی دارد تا با انرژی بیشتر کار را انجام دهد. در یک لیگ فرسایشی هر چه به آخر لیگ نزدیک می‌شویم این مسائل بیشتر می‌شود. بازیکنان آدم آهنی نیستند و بالانس تمرینی لازم است. مگر قبلاً این مسائل وجود نداشت؟ مگر همین تیم قهرمان نشد؟‌ این سؤالات سطحی است و برخی به صورت حساب شده موجی به راه می‌اندازند. ما در نهایت دقت و علم تمرینات را برگزار می‌‌کنیم و هر زمان که تیم نیاز به استراحت داشته باشد این کار را خواهیم کرد.

مربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت سیامک نعمتی و همچنین حواشی که برای مهدی عبدی به وجود آمد، اظهار داشت: شرایط سیامک نعمتی بهتر شده اما برای اینکه همان سیامک واقعی شود نیاز به تمرین بیشتر دارد اما او فردا در لیست ما حضور خواهد داشت.درباره مهدی عبدی هم باشگاه شفاف‌سازی لازم را انجام داد و عبدی اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را نداشته است. مهدی بازیکن خوش قلبی است و به تیم شهرش علاقه داشته اما کار او اشتباه بود و آقای گل‌محمدی او را در اختیار باشگاه قرار داد و عبدی سه جلسه تمرین نکرد. باشگاه هم در نهایت او را جریمه کرد. مهدی و همه بازیکنان مثل برادران و اعضای خانواده ما هستند. از خودم شروع می‌کنم و به همه می‌گویم ما باید قدر و جایگاه پرسپولیس را بدانیم چرا که در این باشگاه اسطوره‌هایی مثل علی پروین حضور داشته است. باید به این لگو و این پیراهن احترام گذاشت. باید بدانیم که در چه باشگاه بزرگی حضور داریم و بازیکنان در همه این سال‌ها این مسائل را با قهرمانی و تعهد می‌دانند اما به هر حال گاهی این مسائل پیش می‌آید.

وی درباره بازی با سپاهان و اینکه محل میزبانی از این دیدار هنوز مشخص نشده ادامه داد:‌باشگاه نامه‌نگاری‌های خود را در این خصوص انجام داده و ما ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد را به دلیل چمن مناسبش انتخاب کرده‌ایم. سپاهان هم تیم قابل احترامی است اما نمی‌دانیم که قرار است این بازی در نهایت کجا انجام شود. در هر حال مشهد اولویت ما است اما گزینه‌های دیگری هم داریم.

در پایان کنفرانس خبری مسؤول رسانه‌ای پرسپولیس درباره اظهارات شب گذشته سهیل مهدی مسؤول برگزاری بازی‌های لیگ برتر که گفته بود تفاضل گل در صورت هم‌امتیاز شدن تیم‌ها تعیین‌کننده قهرمان لیگ خواهد بود، افزود: از این صحبت‌ها تعجب می‌کنیم چرا که خود آقای مهدی پیش از این در خصوص جزئیات نحوه انتخاب قهرمان گفته بود که کاملاً متفاوت با صحبت‌های شب گذشته بود. بازی رودررو در لیگ قهرمانان انجام می‌شود اما گل زده در خانه حریف دیگر ملاک نیست و عجیب است که چرا سهیل مهدی یک شبه حرف خود را عوض کرد. ما این مسأله را پیگیری می‌کنیم. درباره محل بازی با سپاهان هم نامه‌نگاری انجام شده و منتظر جواب هستیم هر چند که با رأی کمیته انضباطی این پرسپولیس است که ضرر کرده چرا که یک تیم دیگر حاشیه‌ساز شد و هوادارانش آن کارها را انجام دادند. با این همه و با وجود این مسائل ما به دنبال برگزاری بازی با حضور هواداران‌مان خواهیم بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)