پرسپولیس نیوز: مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به شخصه دوست دارم استقلال با تمام قوا باشد، این به جذابیت بازی کمک می کند و تماشاگران از بازی زیبا لذت می برند.

حمید مطهری امروز میهمان برنامه صبحگاهی “سلام صبح بخیر ” از شبکه سوم سیما بود و در رابطه با شهرآورد پیش رو و مشکلات پرسپولیس اظهار داشت:

فکر می کنید بازی پنجشنبه پرگل خواهد بود؟
خودم هم امیدوارم بازی پنجشنبه جذاب باشد. ما نزدیک به سه هفته است به باشگاه بزرگ پرسپولیس آمدیم اما تمام تلاشمان در راس کادر فنی آقای گل محمدی این است که فوتبال قابل احترام و رو به جلویی ارائه بدهیم و کلاسیک بازی کنیم.  بچه ها هم  شراط خوبی دارند و امیدوارم در مجموع بازی جذابی همراه با گل باشد. مثل دربی هایی که در تمام دنیا اتفاق می افتد.

پنجشنبه قرار است تهاجمی بازی کنید؟
صد در صد. البته بستگی دارد به برنامه ریزی مان، ایده آل هایی که برای بازی داریم، انتخاب استراتژی و حریف و مدل بازی مان. تمریناتمان را کرده ایم اما باید ببینیم جریان بازی چطور پیش می رود، ایده های مختلفی داریم و باید دید می توانیم عملیاتی اش کنیم.

 سر تمرین پرسپولیس بچه ها پیش بینی می کردند بازی را یک هیچ می برند، نظر شما چیست؟
دوست داریم فوتبال قابل احترام و خوب با نتیجه گیری ارائه بدهیم. نداشتن زمین ما را خیلی در شروع کارمان اذیت کرد. بدون آماده سازی دقیق و حرفه ای زمین نداشتیم، خیلی روزها در سالن داشتیم اما توانستیم با تفکرات آقای گل محمدی و کادر فنی توانستیم بازی های خوبی ارائه بدهیم. اینکه بخواهم پیش بینی کنم ممکن نیست و به خصوص دربی غیرقابل پیش بینی است. خود من به عنوان بازیکن هم دربی را تجربه کرده ام و باید دید چه آن روز اتفاقی می افتد. هر تیمی که بتواند تمرکز بهتری داشته باشد از احساسات جلوگیری کند می تواند برنده باشد.

چقدر بد است که استقلال و پرسپولیس زمین تمرین ندارند و بعضی می گویند کاش یک بازیکن نگیرید و زمین ها را درست کنید.

مجموعه باشگاه و شخص آقای انصاری فرد خیلی زحمت کشیدند. ورزشگاه کاظمی کاملا در اختیار ما است. روز اول که رفتیم فقط روی زمین رفتیم اما زمین را که دیدیم حالمان خراب شد. اما عوامل دیگری هم سهیم هستند و کیفیت زمینمان خوب نیست. نیاز اولیه تیم زمین است.

استقلال در این فصل ۱۰ بازیکن مصدوم داده و همه می گویند به خاطر زمین این اتفاق می افتد.
متاسفانه ما به زیرساخت ها اهمیت نمی دهیم، مدیران ما چون امنیت شغلی ندارند ویترینشان همان نتایجی است که می گیرند و برنامه ریزی کوتاه مدت می کنند. اما اگر بدانند ۵سال ۱۰ سال هستند، به کارهای زیربنایی و زیرساختی هم اهمیت می دهند و این برای باشگاه ماندگار خواهد شد.

خبر دارید شیخ دیاباته به شهرآورد می رسد یا نه؟
او خیلی بازیکن توانمند و خوبی است و خودم به شخصه دوست دارم استقلال با تمام قوا باشد. این به جذابیت بازی کمک می کند و تماشاگران از بازی زیبا لذت می برند. در رسانه ها خواندم که او شرایط مساعدی ندارد ولی ما همه جوره خودمان را آماده می کنیم چه دیاباته باشد چه نباشد.

دیشب آقای خلیل زاده به من گفتند صد در صد دیاباته به دربی نمی رسد. فرشید اسماعیلی هم اعلام کرد به بازی نمی رسد و روز یکشنبه باید ام آر آی بگیرد و معلوم شود به بازی ذوب آهن می رسد یا خیر.پس شما مثل دیگر مربیان نمی گویید خداراشکر فلان بازیکن مصدوم شد.
من واقعا برای بچه هایی که در ورزش حرفه ای مصدوم شده اند آرزوی سلامتی می کنم. خودم دچار چنین اتفاقی شده ام و می دانم آنها چه روزهای سختی می گذرانند.

درباره غیبت شجاع خلیل زاده بگویید. او خودش هم سر تمرین ناراحت بود که چرا اینقدر فحش خورده است.
ما چهار دفاع وسط خوب داریم که سه نفر را همه می شناسند. سیدجلال حسینی کاپیتان و بزرگ تیم ، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زاده و یک بازیکن جوان که واقعا آینده دار است. همه بازیکنان برای ما ارزشمندند. درباره شجاع هم اتفاقی بود که افتاد ولی ما کنعانی زادگان را داریم که در تیم ملی بازی های خوبی نشان داده است. همه بچه ها خوبند و من و گل محمدی معتقدیم ما خودمان یک تیم ملی داریم. ما سه هفته است داریم با بچه ها کار می کنیم و واقعا جدی می گویم بچه ها واقعا توانمند و خوب هستند. یکی از دلایل حضور ما همین بود. در نیم فصل شرایط خوبی نبود که به پرسپولیس بیاییم، اما چیزی که به آقای گل محمدی و کادر فنی انرژی می داد که به پرسپولیس بیاییم همین بازیکنان توانمند و خوب و تاکتیک پذیر بود. هواداران عاشق و پرشور ما آیتم دیگری شد که باعث شد به پرسپولیس بیاییم.

رفتار شجاع در بیرون و داخل زمین متفاوت است و او بیرون زمین اخلاق بد ندارد.
بله او بازیکن توانمندی است و سبک فوتبال او اینگونه است وگرنه یک بچه  خوش قلب است که با تمام وجود در اختیار تیم است و مدل بازی او باعث می شود اخطار بگیرد.

قبل از بازی به او نگفتید؟
چرا خیلی ها در فضای مجازی می گویند با او صحبت کنیم اما می گویم مدل فوتبال او این است که با تمام وجود در اختیار تیم است.

استوکس برای بازی پنجشنبه آماده است؟
بله زمانی که ما به پرسپولیس آمدیم بچه هایمان فورواردمان بچه های خوبی هستند، مثل علیپور، روستا، عبدی منتها نیاز داشتیم فورواردمان را تقویت کنیم. چهار پنج گزینه خارجی داشتیم و در نهایت به جمع بندی رسیدیم. اوساگونا و استوکس چون با فضای فوتبال ایران آشنا هستند و در زمین های ما بازی کرده اند به این دو مهره رسیدیم. هر دو تاثیرگذار و خوب هستند. اوساگونا توانایی خود را در ذوب آهن و استوکس در تراکتور نشان داده اند. اوساگونا بهتر و جلوتر است اما استوکس کار دارد اما هر دو با انگیزه کار می کنند و ان شاءالله بتوانیم از هردو استفاده کنیم. استوکس جزو لیست هست و بستگی به شرایط بازی دارد که چقدر بتوانیم از او استفاده کنیم.

تقابل یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی چقدر جذاب است.  دو مربی توانمند و نامی که در شهرآورد روبروی هم قرار می گیرند.
ما مربیان خوبی داریم. نه اینکه من به عنوان مربی ایرانی کار می کنم و مربیان قبلی استراماچونی و کالدرون و برانکو برای این دو تیم خیلی زحمت کشیدند. نتایج خیلی خوبی گرفتند و باید قدرشناس آنها باشیم.

بازیکنان پرسپولیس خیلی از نظر فنی و اخلاقی از کالدرون راضی نبودند.
من چون حضور نداشتم نمی خواهم وارد جزئیات شوم و صحبت کنم. به هر حال برای تیم زحمت کشیده اند و همه بازیکنان موظفند به مربی و کادر احترام بگذارندو در اختیارشان باشند. از مربیان قبلی تشکر می کنم و ما هم باید راهشان را ادامه بدهیم. ما اکنون در فوتبال مربیان جوان و خیلی خوبی داریم. آقا یحیی واقعا باتجربه است و در تیم های مختلف ثابت کرده است و عملکرد فنی او را دیده اید که هر جا بوده تاثیرگذار بوده. آقای مجیدی هم مربی جوان و قابل احترامی است. امیدوارم این تقابل یک فوتبال زیبا باشد. فلسفه فوتبال این است که همه لذت ببریم و جای تسویه حساب شخصی و سنگ پراکنی نیست. فوتبال زیبا در یک جو خوب ببینیم و همه لذت ببرند. پنجشنبه حس و نگاهم این است که فوتبال جذابی خواهیم دید.

دو مربی جوان هستند و عطش برد دارند، چقدر این موضوع بازی را قشنگ می کند؟
فکر می کنم مثل همه دربی های دنیا گل خواهد شد و دو تیم در شرایط خوبی هستند و ان شاءالله این اتفاق بیفتد.

نظرتان درباره بیژن حیدری چیست؟ هنوز رسمی اعلام نشده او داور مسابقه است، هواداران به او حمله کرده اند.
داوران ما واقعا انسان های نجیب و پاکی هستند. یکسری اشتباهات هم بوده که تاثیرگذارند. شما ببینید آقای فغانی وقتی بهترین داور آسیا و جهان می شود به خاطر شجاعتش است. او در شهرداری با من همکار بوده و شناخت خوبی از او دارم، اگر فغانی به آنجا رسید غیر از حرفه ای گری اش یک نقطه بارز داشت، او شجاعت داشت و اصلا تحت تاثیر قرار نگرفت. یکی از راه های پیشرفت او شجاعتش بود. همه داوران فوق العاده هستند و قوانین را خوب می دانند و فقط کافی است تحت جو و استادیوم و داخل خانه و خارج از خانه قرار نگیرند.

درباره مشکلات مالی و گلایه های تیم بگویید؟ و شایعات که درباره رقم قرادادشان منتشر شده است
تا جایی که بنده اطلاع دارم چنین چیزی نیست دو روز مانده به دربی این صحبت ها را مطرح می کنند که چه شود؟ ما باید به قطعیت برسیم بعد رسانه ای کنیم. تا جایی که بنده اطلاع دارم بچه های پرسپولیس پول پارسالشان را کامل نگرفتند. مطمئنم بچه های ما بین ۱۰ تا ۳۰ درصد طلبکار هستند و امسال هم نیم فصل دوم شروع شده و دریافتی شان ۳۰ درصد بوده. بچه ها می آیند و زحمت می کشند و روی قراردادشان برنامه ریزی کرده اند. ما هم از مدتی که آمده ایم یک ریال هم نگرفتیم. آقای گل محمدی و کادر ما هیچ پولی نگرفته ایم اما مجموعه باشگاه و آقای انصاری فرد تلاش می کنند شارژ مالی داشته باشند تا بچه ها با انرژی کار کنند. آنها اینگونه نیست انرژی کمی بگذارند اما توقع دارند به آنها توجه شود.

برخی سایت ها می گفتند قرار است در تمرین اعتصاب شود.
اصلا اینگونه نبوده. بچه ها دل نگرانی داشته اند اما با تمام وجود حضور داشته اند و تمرین پرنشاط و خوب و بی نظیری بوده است. دغدغه های مالی است اما قبل از دربی این اتفاق خواهد افتاد.

هرکسی بخواهد برای تیم های پایه تست بدهد باید چه کند؟
سایت باشگاه زمان تست گیری را اعلام می کند من اطلاع دقیق ندارم. اواخر بهمن و اوایل اسفند انتهای فصل تیم های پایه است و اوایل فروردین بعد از تعطیلات شروع به تست گیری می کنند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)