پرسپولیس نیوز: سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش با بیان اینکه چند گزینه داخلی و خارجی برای هدایت تیم ملی مطرحند، گفت: وزارت ورزش از هر تصمیم هیات رییسه فدراسیون در این‌باره حمایت خواهد کرد.

مهدی علی‌نژاد در حاشیه رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در جمع خبرنگاران، درباره استعفای مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه فشار سنگین کاری که روی آقای تاج بود باعث شد بعد از اتفاقی که در ترکیه برای او رخ داده بود، مجددا ناراحتی قلبی پیدا کند. پس از اطلاع از این موضوع در اولین فرصت به بیمارستان رفتم و با پزشک او صحبت کردم که اعلام کردند شرایط آقای تاج مطلوب نیست. همه نسبت به وضعیت سلامتی ایشان احساس خطر کردند و خیلی قاطع عنوان کردند تحت هیچ شرایطی دیگر نباید کار استرس‌زا و سنگین داشته باشد.

وی درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه استعفای تاج ارتباطی به بیماری وی نداشته است، گفت: به هیچ‌وجه بحث دیگری غیر از بیماری مطرح نبوده و سلامتی وی در خطر جدی بود. چندی پیش نیز در ترکیه حتی استنت قلب گذاشته بود. فشارهای کاری و عصبی که فوق‌العاده در فوتبال زیاد است باعث بروز این اتفاق شد و نهایتا دو روز پیش منجر به استعفای ایشان شد. هیات رییسه فدراسیون نیز این استعفا را پذیرفت و بهاروند به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش درباره زمان احتمالی برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال نیز گفت: هیات رییسه فدراسیون فوتبال باید در این‌باره تصمیم‌گیری کند و فکر می‌کنم ظرف چند روز آینده زمان برگزاری انتخابات را مشخص کنند. این موضوع در اختیار هیات رییسه فدراسیون است و بزودی در این‌باره تصمیم گیری خواهند کرد.

علی‌نژاد درباره بلاتکلیفی تیم ملی پس از رفتن ویلموتس و استعفای تاج نیز خاطرنشان کرد: ویلموتس خودش به قرارداد با تیم ملی پایان داد و فکر نمی‌کنم دیگر بحث حضور ویلموتس در تیم ملی مطرح باشد. یکی از مباحثی که روز گذشته که به اتفاق هیات رییسه در خدمت وزیر ورزش بودیم مطرح شد، این بود که هیات رییسه و بویژه آقای بهاروند هر چه سریع‌تر نسبت به پیگیری و انتخاب سرمربی تیم ملی اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی بعدی تیم ملی، ایرانی خواهد بود یا خارجی، اظهار کرد: چند گزینه داخلی و خارجی برای هدایت تیم ملی مطرح شده و هر تصمیمی که هیات رییسه فدراسیون بگیرد مورد حمایت وزارت ورزش خواهد بود.

سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش درباره ضرر و زیان گسترده مالی در قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس و اینکه آیا اقدامات مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال در انعقاد این قرارداد مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت یا خیر نیز خاطرنشان کرد: به هر حال قراردادی بسته شده و یکسری جوانب احتیاط نیز در این قرارداد رعایت شده است. این مواردی که در رسانه‌ها درباره نحوه قرارداد با ویلموتس مطرح می‌شود به نظر من خیلی درست نیست. فدراسیون در پرداخت پول به مشکلات جدی برخورد کرد. همانطور که می‌دانید الان ۱۱ میلیون دلار ما در فیفا بلوکه شده که مبلغ بسیار زیادی است. تحریم‌های ظالمانه آمریکا باعث شده نتوانیم این پول را که حق خودمان است بگیریم. البته در تلاشیم و پیگیریم که از هر راه ممکن حقمان را بگیریم.

علی‌نژاد در ادامه درباره سرانجام بحث بازگشت استراماچونی به استقلال که حتی انتقادات طرفداران استقلال از مسئولان وزارت ورزش را نیز بدنبال داشته است، گفت: خود مجموعه استقلال باید در این زمینه پاسخگو باشد. در حال حاضر نیز تیمی از ایران در حال مذاکره با وکیل استراماچونی در دوحه قطر است تا به راه حل خوبی برسند.

وی در پایان درباره احتمال قطع همکاری کالدرون با باشگاه پرسپولیس نیز تصریح کرد: با کالدرون فعلا مسئله خاصی نداریم و فکر نمی‌کنم درباره او مشکلی وجود داشته باشد. البته بهتر است این موضوع را از آقای انصاری‌فرد بپرسید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)