پرسپولیس نیوز: سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال گفت: آدیداس قواعد خودش را دارد و می‌گوید برای طراحی وقت ۹ الی ۱۲ ماهه می‌خواهد.

هدایت ممبینی در مورد حذف یوز ایرانی از روی پیراهن تیم ملی فوتبال و دلایل آدیداس برای این کار و نداشتن طرحی جالب برای پیراهن تیم ملی در جام جهانی صحبت های زیر را مطرح کرد:

آقای ممبینی این روزها انتقاد زیادی به شما وارد شده که چطور از نداشتن وقت برای طراحی لباس تیم ملی صحبت کرده اید؟

دروغ که ندارم بگویم. برای طراحی پیراهن آدیداس اعلام کرده ۹ الی ۱۲ ماه وقت باید صرف شود.

خب تیم ملی خرداد سال گذشته صعودش به جام جهانی مسجل شد. چطور این همه وقت از دست رفته است؟

زمانی که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد که ما با آدیداس قرارداد نداشتیم و ضمن اینکه من هم تازه ۷ ماه است این سمت را گرفته ایم و پیش از آن من مسئول رسیدگی به این موارد نبودم.از وقتی که کمیته بازاریابی تغییر کرده مذاکرات خود را آغاز کردیم. خود عقد قرارداد با آدیداس پروسه زمان بری بود و طول کشید تا قرارداد تنظیم و آماده شود. من اگر حرفی زدم و انتقادی شده حقیقیت را گفته ام و بلد نیستم دروغ بگویم. بد است که راست گفته ام؟ خوب بود دروغ می گفتن؟

نه کسی از شنیدن دروغ خوشحال نمی شود اما قبول اینکه گفته می شود برای طراحی پیراهن وقت نبوده سخت است.

این حرف ما نیست. آدیداس برای خودش  قوانین و قواعد کاری دارد و ما نمی توانیم روی این قواعد ایراد بگیریم. آنها می گویند برای طراحی یک پیراهن بین ۹ تا ۱۲ ماه فرصت می خواهند. ما هم تازه ۷ ماه است با آدیداس توافق کرده ایم. ضمن اینکه پیراهنی که آدیداس می خواهد در اختیار ما قرار دهد مورد تایید کادرفنی و فدراسیون قرار گرفته است. وقتی کادرفنی راضی است ما دیگر چه بگوییم؟

دلیل حذف یوز ایرانی هنوز قابل پذیرش نیست. دلیل حذف یوز از پیراهن تیم ملی چیست؟

به دلیل مسائل فنی و علمی حذف شد. برای تنفس بهتر بازیکنان امکان چاپ عکس یوز روی پیراهن ها نبود. به خصوص برای پیراهن های قرمز این کار شدنی نبود.

پس چطور کشورهایی که آدیداس اسپانسر آنها هست با طراحی و لوگوهای خاص این امکان وجود داشته است؟

چون آن کشورها که اکثرا از تیم های صاحب نام هستند سالهاست که ‌آدیداس حامی آنها است و از قبل برنامه ریزی ها می شود اما تازه با ‌آدیداس توافق کرده ایم. از سویی کشور ما خاص است و ما محدودیت هایی هم داریم. ضمن اینکه برای گذاشتن یوز ایرانی روی پیراهن باید چاپ صورت گیرد که همین باعث بی کیفیتی پیراهن می شود اما سایر کشورها اگر لوگوی خاصی روی پیراهنشان هست طرح خود پارچه هست اما با به دلیل کمبود وقت نمی توانستیم روی پارچه یوز را طراحی کنیم. برای ما باید برچسب می خورد که باعث بی کیفیتی پیراهن می شد.

قرارداد ما با آدیداس تا چه زمانی است؟

برای جام ملت های آسیا هم آدیداس پیراهن های ما را تامین می کند اما برای این بازی ها هم وقت طراحی نداریم. سایر تیم های ملی قرار است از برندهای ایرانی استفاده شود. یک قرارداد یک ساله زمانی برای طراحی نیم گذارد به خصوص که به دلیل شرایط خاص کشورمان و تصمیماتی که گرفته شده تیم ها باید از برندهای داخلی استفاده کنند.

پیراهنی که قرار است این شرکت به ما بدهد گفته می شود درجه یک نیست و حتی گفته می شود فدراسیون با نماینده اصلی آن قرارداد نبسته است؟

مگر چنین چیزی می شود؟ آدیداس دو نمایندگی دارد که یکی از آنها در دبی است. اصلا همه کشورها جز برزیل و چین که مستقیم با خود کمپانی در آلمان در ارتباط هستند به نمایندگی آدیداس مراجعه می کنند. این شرکت قرار است پیراهن های روز خود را در اختیار ما قرار دهد.

چرا قرارداد با این شرکت رسانه ای نمی شود که همه شائبه های چگونگی توافق فدراسیون با این شرکت برطرف شود؟

مگر می شود قرارداد محرمانه منتشر شود؟ کدام فدراسیون در دنیا این کار را انجام می دهد؟ اتفاقا خود نماینده این کشور متعجب بود که چرا در داخل ایران این قدر موردشان صحبت می شود. هیچ کجا روی این مسئله مانور نمی کنند که در ایران در موردش حرف زده می شود. ببینید شرایط کشور ما به دلیل تحریم ها و محدودیت های داخلی خاص است. هر شرکتی که قرار باشد اسپانسر تیم ملی باشد می خواهد به سود برسد و اگر بدانند که سودی برای آنها ندارد به سختی قبول می کنند که پیراهن های ما را تامین کنند. کاش به این چیزها هم فکر شود و هر کسی هر انتقادی که می خواهد انجام ندهد. ما نباید با آلمان و اسپانیا مقایسه شویم. هیچ شرکتی بدون سود ‌آوانس نمی دهد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)