پرسپولیس نیوز : کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس گفت: صحبت‌هایی در مورد فعالیت به عنوان سفیر رئال مادرید در ایران با من انجام شد و امیدوارم بتوانم در آینده در این زمینه فعالیت کنم.

مهدی مهدوی‌کیا  در مورد فعالیت‌ها تیم‌های پایه در ایران و اینکه گفته می‌شود قرار است رئال‌مادرید در این مورد فعالیتی داشته باشد بیان کرد: ما درا یران فعالیتی در بخش پایه نداشتیم و بنده دوست دارم روزی آکادمی در بخش پایه در ایران راه‌اندازی کنم و از این بابت به بچه‌های کم‌بضاعت برای برگزاری تمرینات و آموزش کمک کنم. فوتبال واقعیتی است که مربوط به افراد کم‌بضاعت بوده و همیشه این بچه‌ها توانسته‌اند به موفقیت برسند. باید در سطح کشور بستری را فراهم کنیم تا نقاط محروم کشور بتوانند از فوتبال استفاده کنند. بنده با خواکین مسئول بخش پایه باشگاه رئال مادرید صحبتی داشتم. او خیلی ابراز علاقه کرد تا چنین فعالیتی را در ایران انجام دهیم و اگر آنها بتوانند آکادمی فوتبالی در ایران تشکیل دهند خیلی دوست داشتند بنده این کار را انجام دهم.

وی افزود: آنها دوست داشتند از لحاظ خیریه چنین کاری را انجام دهند اما باید بستر این اتفاق را فراهم کنیم. به تنهایی این کار شدنی نیست اگر این اتفاق بیافتد افراد بی‌بضاعت می‌توانند آموزش‌های آکادمیک را فرا بگیرند. به فراهم کردن این بستر در ایران خوشبینم.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به عنوان سفیر رئال‌مادرید در ایران فعالیت کند خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی در این رابطه انجام شده وامیدوارم در آینده بتوانم در این راستا فعالیت کنم.

مدیر فنی تیم ملی جوانان در مورد لغو اردوی اوکراین تصریح کرد: به دلایل امنیتی و مشکلاتی که در اوکراین است نتوانستیم ویزا بگیریم و سفر به اوکراین لغو شد. البته سفر امارات پابرجاست و بازیکنان تیم ملی جوانان هفته آینده به کشور امارات سفر می‌کنند. قرار شده صحبت  کنیم تا اگر امکان داشت چند روز زودتر به امارات برویم.

وی در مورد هم‌گروهی تیم ملی جوانان با میانمار، تایلند و یمن در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا اظهار داشت: میانمار میزبان مسابقات است و تایلند نیز تیمی خوب و قدرتمند است، شاید یمن نسبت به دو تیم دیگر قدرت کمتری داشته باشد اما در گروه سختی قرار گرفتیم و بدون شک کار آسانی در پیش نداریم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران درمورد حضور تیم ملی در کشور اتریش یادآور شد: تیم ملی در مرحله آماده‌سازی 2014 برزیل قرار دارد. تیم ملی در مرحله بسیار مهمی قرار دارد و باید خود را از لحاظ بدنی و تاکتیکی به آمادگی لازم برسانند مسلما سه بازی دوستانه مقابل بلاروس، آنگولا و صربستان به تیم ملی در راستای آماده سازی کمک خواهد کرد و می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر به موفقیت ایران در جام‌جهانی 2014 امیدوار است عنوان کرد: همیشه باید امید داشت و با انجام تلاش و کوشش به دنبال موفقیت بود. اما نباید فراموش کنیم کار بسیار سخت است و در جام‌جهانی تمام تیم‌ها با قدرت کامل حاضر می‌شوند.

مهدوی‌کیا در مورد وضعیت باشگاه پرسپولیس یادآور شد: تکلیف پرسپولیس خیلی زود مشخص شد ونسبت به سال‌های قبل از این لحاظ تیم در شرایط بهتری قرار دارد امیدواریم پرسپولیس با شرایط موجود آمادگی خوبی پیدا کند و بتوانیم با قدرت در مسابقات سال آینده حاضر شود.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)