محمدرضا مهدوی پیشکسوت فوتبال گفت: اگر اتفاقاتی که ‌بینی می‌شود درست از آب در بیاید قطعاً بازی با پیکان می‌تواند سرنوشت سازترین بازی این فصل پرسپولیس لقب بگیرد.
محمدرضا مهدوی، بازیکن اسبق تیم ملی و باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار پیش روی پرسپولیس مقابل پیکان در هفته بیست و پنجم لیگ برتر و همچنین صحبت‌های اخیر ساکت الهامی سرمربی نساجی درباره محمد نوازی اظهاراتی را مطرح کرد.

شرایط پرسپولیس برای بازگشت به لیگ را چطور ارزیابی می‌کنید؟

متاسفانه پرسپولیس در بازی جام حذفی نتیجه مورد نظر را کسب نکرد که البته این شرایط برای استقلال هم به وجود آمد. جام حذفی جام شگفتی‌هاست و دیدیم که چطور دو تیم دسته دومی و دسته اولی تا مرحله نیمه نهایی بالا آمدند. در کل پرسپولیس قبل از این بازی هم مقابل هوادار (در لیگ) متوقف شده بود و از این نظر فکر می‌کنم تعطیلات لیگ فرصت خوبی بود تا پرسپولیس به یک ریکاوری درست و حسابی دست بزند.

بازی با پیکان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

قطعاً بازی آسانی نیست. پیکان یک تیم دونده و تاکتیکی است. تیم مجتبی حسینی همیشه در مسابقاتش بسته به شرایط تیم مقابل به میدان می‌رود، اما پرسپولیس باید بداند این بازی برایش سرنوشت ساز است.

از چه نظر؟

با در نظر گرفتن بازی حساس اصفهان بین استقلال و سپاهان که احتمال زیاد می‌رود در آن دیدار سپاهان بتواند استقلال را متوقف کند.

یعنی استقلال مساوی کند؟

احتمالش زیاد است که سپاهان بتواند استقلال را با شکست یا تساوی متوقف کند. به هر حال هر کدام از این دو نتایج می‌توانند در صورت پیروزی پرسپولیس، وضعیت جدول را تا حد زیادی جذابتر کنند. اگر پرسپولیس برنده شود، سه امتیاز می‌گیرد و پرسپولیس به امتیاز ۵۳ می‌رسد و فاصله اش با استقلال را کمتر می‌کند.

این وضعیت چه فایده‌ای برای پرسپولیس خواهد داشت؟

قطعاً تیمی‌که در صدر جدول است و از حاشیه امنیت شش امتیازی برخوردار بوده وقتی ببیند تیم تعقیب کننده، نزدیکش شده آرامشش را از دست خواهد داد. بنابراین استرس برای بازی‌های بعدی روی استقلال بیشتر می‌شود و برعکس، پرسپولیس که امتیاز گرفته و خودش را به استقلال نزدیکتر می‌بیند در بازی‌های بعدی با قدرت تر به میدان می‌رود. در کل فکر می‌کنم سرنوشت سازترین بازی پرسپولیس همین بازی با پیکان است.

چه روش بازی را برای تیم پرسپولیس توصیه می‌کنید؟

قطعا کادر فنی مجرب پرسپولیس برای این بازی برنامه‌های خودشان را خواهند داشت. اما حتما یک فوتبال هجومی‌با در نظر گرفتن شرایط دفاعی خوب، می‌تواند پرسپولیس را برنده کند. ما پیکان را جلوی استقلال دیدیم، البته استقلال ۱۰ نفره شده بود ولی پیکان نشان داد در فاز حمله یک تیم فوق العاده خطرناک است و میتواند تیم روبرو را آزار بدهد. پرسپولیس باید این بازی را ببرد. هر طور شده باید برنده شود.

درباره تنبیه مهدی عبدی از سوی گل محمدی صحبتی دارید؟

این مسائل کاملاً به کادرفنی برمی‌گردد و باید به تصمیمات سرمربی تیم احترام گذاشت ما از بیرون به مسائل تیم پرسپولیس نگاه می‌کنیم و فقط می‌توانیم درباره بازی‌هایش نظر بدهیم ولی آنها درون تیم، یک خانواده هستند که هر روز با هم زندگی می‌کنند. قطعاً یحیی گل محمدی برای تنبیه مهدی عبدی دلایل خودش را دارد و باید به دیسیپلین تیمی‌اش احترام گذاشت چون از هر چیزی مهمتر است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)