پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: در جلسه روز شنبه AFC تمامی مسابقات و زمان برگزاری آنها در آسیا مورد بررسی قرار می‌گیرد و ممکن است مسابقات مقدماتی جام جهانی تغییر کند.

سهیل مهدی در گفت‌و‌گو با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم در خصوص اینکه چه شد که تصمیم به تعطیلی مسابقات هفته بیست و دوم لیگ برتر گرفتند اظهار داشت: همانطور که در اطلاعیه‌های قبلی اعلام شد ما در اختیار کمیته مبارزه با کرونا هستیم.

وی افزود: در جلسه‌ای که روز گذشته برگزار شد مدیریت بحرمان کشور تشخیص داد که در این زمینه همکاری لازم را داشته باشیم. ما هم طبق روال کمک را وظیفه خودمان می‌دانیم. جان مردم اهمیت زیادی دارد و طبق دستور مبارزه با کرونا این هفته را تعطیل کردیم تا در اطلاعیه بعدی در خصوص ادامه مسابقات روند این قضیه را اطلاع رسانی کنیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که مشخص نیست که مسابقات تا کی تعطیل است گفت: ما فعلا این هفته را دستور داریم که تعطیل کنیم اما طی روزهای آینده حتما در این زمینه اطلاع رسانی می کنیم که باشگاه‌ها و مردم از بلاتکلیفی خارج شوند.

مهدی در خصوص اینکه احتمال دارد تا پایان اسفند ماه مسابقات برگزار نشود تصریح کرد: اجازه بدهید در این زمینه فعلا واکنشی نداشته باشیم اما ما برنامه‌ها را به شکلی تنظیم می‌کنیم که اولویت جان مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد دغدغه سازمان لیگ تاریخ پایان این مسابقات است، عنوان کرد: همانطور که می‌دانید لیگ قهرمانان آسیا هم به حالت تعلیق در می‌آید و روز شنبه هم جلسه AFC بسیار تعیین کننده خواهد بود. حتی رئیس فدراسیون جهانی هم ادعا کرد جان ورزشکاران و مردم از همه چیز اهمیت بیشتری دارد. به نظرم به طور کلی رویدادهای فوتبال در آسیا و حتی دنیا یک مقدار از نظر برگزاری دچار مشکل خواهد شد.نهایت تلاش ما این است که حتما لیگ را برگزار کنیم اما با نظر ستاد مبارزه با کرونا.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص شایعه مبتلا شدن برخی بازیکنان به کرونا در لیگ های دسته اول و دوم اظهار داشت: من با خلیلیان صحبت کردم و هیچوگنه مورد رسمی و ثبت شده ای نداشتیم و اگر هم بوده شبه‌هایی بوده که بیشتر به سرماخوردگی منجر شده است.

مهدی در خصوص زمان آغاز کار تیم ملی توضیح داد: من شنیدم مسابقات مقدماتی جام جهانی ممکن است جا به جا شود، در جلسه روز شنبه AFC تمامی مسابقات و زمان برگزاری آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد، در مورد تیم ملی نظر دقیق را نمی‌توانم ارائه کنم اما ممکن است این برنامه جا به جا شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)