رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد، باید بازی‌های مرحله نیمه نهایی جام حذفی به انجام برسد تا محل برگزاری فینال این رقابت‌ها مشخص شود.

سهیل مهدی درباره برگزاری قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی جام حذفی و اینکه دیدار فینال این رقابت‌ها در کجا برگزار خواهد شد، گفت: باید صبر کنیم دیدارهای نیمه نهایی برگزار شوند. یک تیم شهرستانی و سه تیم تهرانی در این مرحله حضور دارند و استادیوم فینال باید بی‌طرف باشد. می‌بایست بازی‌های نیمه نهایی برگزار شوند تا ورزشگاه فینال را معرفی کنیم.

«درست است که گفته شده اگر استقلال و پرسپولیس به فینال برسند، تبریز از آنها میزبانی نمی‌کند؟»، وی در پاسخ به طرح این سؤال گفت: بحث میزبانی شهرهای مختلف برمی‌گردد به داوطلب بودن آنها و آمادگی زیرساختی‌شان و باید بدانیم که در آن روز شرایط فراهم خواهد بود یا خیر، اگر چنین شرایطی وجود داشته باشد حتماً در اولویت قرار می‌گیرند.

مهدی درباره مسئولیت جدیدش در هیئت فوتبال استان تهران نیز یادآور شد: سمت نیست فقط اگر نیازی باشد درباره مسائل فنی کمک خواهیم کرد. ما در بحث برنامه‌ریزی کاری نمی‌کنیم فقط در مورد آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها کمک خواهیم کرد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ راجع به برگزاری جلسه با امیر قلعه‌نویی، تصریح کرد: ابتدا اجازه دهید که من یک تشکر از سرمربی تیم ملی داشته باشم. یکی از معدود جلساتی را داشتیم که قلعه‌نویی با سعه صدر در کنار ما قرار داشت. ما یک جلسه سه چهار ساعته داشتیم و درباره لیگ و تیم ملی و تیم امید صحبت کردیم. ما نیازهای سرمربی تیم ملی را در برنامه‌های خود لحاظ خواهیم کرد. امسال یکی از سخت‌ترین فصل‌ها را پیش رو داریم. تیم ملی تا آخرین مرحله جام ملت‌ها حضور خواهد داشت و حدود یک ماه در تورنمنت خواهد بود و یک وقفه در لیگ خواهیم داشت. در کنار آن لیگ قهرمانان آسیا را خواهیم داشت. بازی‌های آسیایی طوری طراحی شده که نزدیک به فیفا‌دی است و حدود 15 تا 20 روز باید در اختیار بازی‌های بین‌المللی قرار بگیرد. در این شرایط یک تیمی که بازیکن در تیم ملی نداشته و در لیگ قهرمانان هم حضور ندارد باید ببینیم چه شرایطی را پیدا می‌کند. ما تلاش می‌کنیم که بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشیم که تیم‌ها حداقل ضرر را ببینند.

وی در پاسخ به این سؤال که هواداران استقلال و پرسپولیس انتقاد می‌کنند که چرا نمی‌توانند از ظرفیت میهمان در ورزشگاه پاس قوامین استفاده کنند، گفت: در جلسه شورای تأمین، اعضای شورای تأمین، صداوسیما و سازمان لیگ حضور دارند و به شرایطی می‌رسیم که علی‌رغم میل باطنی تصمیم گرفته می‌شود. اینطور نیست که کسی مخالف حضور تماشاگران باشد. زیرساخت ورزشگاه‌ها برای بعضی از رقابت‌ها ضعیف هستند. در یکسری از ورزشگاه‌ها برای برگزاری بازی‌های تیم‌های پرتماشاگر حداقل شرایط حضور را داریم، مشکلاتی در ورزشگاه‌های‌مان داریم که نسبت به شوق و هیجان هواداران ضعیف است.

مهدی در واکنش به این موضوع که در برخی از ورزشگاه‌ها مثل امام خمینی (ره) اراک و کرمان امکان حضور رسانه‌ها در میکسدزون نیست، خاطر نشان کرد: ما خیلی تلاش کردیم که میکسدزون استادیوم امام خمینی (ره) و مس کرمان و حتی نفت آبادان را آماده کنیم، اما به دلایلی نتوانستند فضا را مهیا کنند. متأسفانه باشگاه‌ها مالک استادیو‌م‌ها نیستند و شرایط فراهم نمی‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)