مهدی ترابی با پاس گلی که در بازی صنعت نفت داد، خود را به عنوان مؤثرترین بازیکن حال حاضر لیگ برتر ایران معرفی کرد.

او همان ستاره‌ با موهای مجعد در تیم سایپاست که در لیگ چهاردهم و پانزدهم به عنوان یک پدیده معرفی شد، بازیکنی که مدعیان قهرمانی خواهان امضای قرارداد با او بودند و آینده‌اش در دربی پایتخت تصور می‌شد. این پرسپولیس بود که گوی سبقت را از حریف ربود و او را به خدمت گرفت.

از روزی که مدیرعامل پرسپولیس، ترابی را با امضای رضا درویش، مدیرعامل وقت سایپا، پرسپولیسی کرد تا حالا شش سال می‌گذرد و تقریبا همه اذعان دارند که او بهترین خرید سال‌های اخیر سرخپوشان پایتخت بوده است.

او در تیم برانکو و کالدرون و یحیی یک ستاره واقعی بود و حالا در تیم اوسمار ویه‌را نیز خوش می‌درخشد. مؤید این ادعا پاسی است که روز گذشته در عمق دفاع صنعت نفت ارسال کرد تا عیسی آل‌کثیر آن را به ثمر بنشاند و رکوردی ویژه را به ستاره پرسپولیس بدهد.

مهدی ترابی در بازی با صنعت‌نفت که شماره بازی‌های لیگ برتری‌اش که به عدد ۲۴۵ رسید، با پاس گلی که به عیسی آل‌کثیر داد، تعداد گلی که در تاریخ لیگ برتر روی آن تاثیرگذار بوده را به عدد ۱۰۰ رساند. مهدی ترابی در بازی با صنعت‌نفت به آمار ۵۰ پاس گل در لیگ برتر رسید.

این بازیکن بین بازیکنان حاضر در این فصل لیگ، بهترین آمار را در ادوار مسابقات دارد و پس از محمدرضا خلعتبری، احسان حاج‌صفی، خسرو حیدری و مهدی رجب‌زاده در رده پنجم بهترین پاسورهای تاریخ لیگ برتر جای دارد. ترابی علاوه بر خلق موقعیت در گلزنی و کسب پنالتی هم بازیکن موفقی نشان داده است.

ترابی ۴۵ گل زده و ۷ پنالتی گرفته که از این تعداد پنالتی ۵ پنالتی تبدیل به گل شده تا به این شکل این بازیکن روی ۱۰۰ گل در تاریخ لیگ برتر موثر باشد.

ترابی اکنون همانند امید عالیشاه دیگر هم تیمی خود ۵ پاس گل ثبت کرده و این در شرایطی است که دانیال اسماعیلی‌فر با ۶ پاس گل برترین گلساز فصل پرسپولیس بوده و احتمالا این رقابت جذاب درون تیمی تا پایان فصل ادامه خواهد داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)