رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد، دیدار افتتاحیه بیست‌ودومین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور تقابل دو تیم استقلال و سپاهان در تهران خواهد بود.

سهیل مهدی درباره زمان قطعی شروع لیگ برتر اظهار داشت: نهایت تلاش ما این است که در تاریخ 21 مرداد ماه فصل جدید را شروع کنیم و افتتاحیه لیگ را هم با بازی خوب استقلال و سپاهان داشته باشیم، حتماً دیدارهای هفته اول را در تاریخ‌های 21 و 22 مرداد ماه برگزار خواهیم کرد.

وی در مورد حضور تماشاگران و تعداد آنها در ورزشگاه‌ها هم خاطر نشان کرد: همچنان آخرین دستورالعمل از وزارت کشور و ستاد مبارزه با کرونا همان حضور 30 درصدی هواداران است، مگر اینکه دستورالعمل جدیدی صادر شود. از این 30 درصد، 10 درصد متعلق به تیم میهمان است و ما هم فعلاً با همین دستورالعمل قبلی برنامه‌ریزی می‌کنیم. در روز برگزاری مسابقات گروه‌های مختلفی تصمیم‌گیرنده هستند. درباره مسائل فنی بازی‌ها سازمان لیگ تصمیم‌گیرنده است، ولی در بخش نظم و امنیت این موضوع مربوط به ناجا و سازمان‌های نظارتی می‌شود و قاعدتاً نظر این عزیزان مهم است.

مهدی در پاسخ به این سؤال که «برنامه کامل مسابقات مشخص شده است؟»، تصریح کرد: هنوز درباره دو روز اول برنامه‌ریزی کاملی نداشتیم. باید تا هفته پانزدهم برنامه‌ریزی داشته باشیم و چون قول دادیم نیم‌فصل اول لیگ را قبل از جام جهانی تمام کنیم، ولی هنوز یک هفته شناور داریم و نمی‌توانیم الان برنامه کامل را اعلام کنیم. تلاش ما بر این است که بازی‌های خوب‌مان را تقسیم کنیم. در هفته اول روز جمعه 21 مرداد بازی استقلال – سپاهان برگزار خواهد شد و روز شنبه 22 مرداد دیدار ذوب‌آهن – پرسپولیس. ما دو سه هفته اول را با فاصله شش هفت روز برگزار می‌کنیم، چون تیم‌ها هنوز به صورت صد درصد وارد مسابقات نشدند و پس از آن مسابقات با فاصله پنج روز برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ راجع به مشکلات ورزشگاه آزادی گفت: یکی از تخصصی‌ترین سازمان‌های استادیوم‌سازی کشورمان شرکت توسعه و تجهیز است که خوشبختانه مالکیت ورزشگاه آزادی هم برعهده این شرکت است. ما درخواست کردیم این موضوع را به ما اطلاع‌رسانی کنند که در ورزشگاه آزادی چه تمهیداتی صورت گرفته است. تا این لحظه کارهایی را انجام دادند، ولی هنوز گزارش جدیدی را دریافت نکردیم. شورای تأمین استان درباره مشکلات ورزشگاه آزادی قاعدتاً تصمیم‌گیرنده است و اگر مشکلات برطرف نشود اجازه برگزاری نخواهد داد. درباره ورزشگاه آزادی حداقل نگرانی را داریم، ولی ورزشگاه‌های دیگری هستند که مشکلات زیادی دارند.

وی در واکنش به مشکلات ورزشگاه‌هایی مثل وطنی و قایقران انزلی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ورزشگاه‌ها ما همچنان پیگیر وضعیت ورزشگاه‌های شهرهای دیگر هستیم و پیشرفت کار در ورزشگاه‌های تختی آبادان، امام خمینی (ره) اراک و … . ورزشگاه مس کرمان هم که آماده نشد و این باشگاه در حال آماده‌سازی ورزشگاه شهید باهنر است. ورزشگاه نفت مسجدسلیمان هم شرایط ضعیفی برای میزبانی دارد. ما از این اتفاقات خوشحال نیستیم. ما الان در تهران دو ورزشگاه داریم و چهار تیم لیگ برتری و اگر تیم لیگ یکی هم بازی داشته باشد کار ما سخت خواهد شد.

مهدی در پاسخ به این سؤال که «چرا مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر با تأخیر برگزار شد؟»، گفت: ما تا سوم مرداد ماه هم صبر کردیم و دیدیم که هفت تیم‌مان خارج از کشور بودند. نیاز بود در این مراسم مدیران ما حضور داشته باشند و تلاش کردیم که تیم‌ها برسند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ راجع به صدور مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال و اینکه این دو تیم فصل آینده هم محروم خواهند بود، عنوان کرد: درباره اینکه صراحتاً گفته شده باشد که این دو تیم یا هر تیم دیگری محروم باشند هنوز بازخوردی از AFC نداشتیم. باید بپذیریم بعد از چند ماه که این مشکل را رها کردیم، شاید آینده ما نسبت به گذشته سخت‌تر می‌شود. یکی از عمده‌ترین موارد این تیم‌ها بحث بدهی‌ها بود و الان شرایط کار که یک فصل دیگر هم به آن اضافه شده مسلماً سخت‌تر شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که ممکن است لیگ برتر تعلیق شود، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته هم این ممیزی بود و هر روز شرایط سخت‌تر می‌شود. بعد از اینکه ما در آسیا شرکت نکردیم، شاید قدم بعدی تعلیق لیگ برتر ما باشد. وقتی قرار نیست به آسیا برویم دیگر چرا باید بازی کنیم؟! ما نمی‌توانیم جدا از دنیا باشیم. هنوز بحث تعلیق لیگ ابلاغ نشده است. این موضوع اگر انجام شود به خاطر اصول حرفه‌ای است که ما رعایت نمی‌کنیم.

مهدی درباره وضعیت تبلیغات محیطی در فصل جدید تصریح کرد: این موضوع را باید آقای درودگر توضیح دهد و من نمی‌توانم دخالتی داشته باشم. قاعدتاً روال سال گذشته است، ولی چند باشگاه مثل پرسپولیس و استقلال و یکی دو تیم دیگر درخواست دادند که خودشان این موضوع را انجام دهند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ که میهمان برنامه تلویزیونی «ورزشگاه» بود، درباره زمان برگزاری سوپرجام گفت: برنامه‌ریزی ما با توجه به برنامه‌های تیم ملی است. ما 20 روز برای تیم ملی برنامه داریم و شروع مسابقات لیگ هم با ایام محرم مصادف شد و نمی‌توانستیم سوپرجام را در این تاریخ برگزار کنیم. 20 روزی که با توجه به برنامه تیم ملی به برنامه‌ریزی ما اضافه شد سه هفته را از تاریخ ما گرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که «لیگ چه زمانی به پایان می‌رسد؟»، تأکید کرد: فکر می‌کنم با این برنامه‌ای که داریم اواخر اردیبهشت ماه زمان پایان لیگ خواهد بود. ما باید تا پایان اردیبهشت ماه 1402 نمایندگان‌مان به آسیا را معرفی کنیم.

مهدی در واکنش به برگزار نشدن مراسم انتخاب بهترین‌های لیگ گفت: دو سال کرونا خیلی از فرصت‌ها را از ما گرفت و ما را به سمتی برد که دیگر خیلی از اتفاق‌ها را نداشته باشیم و خیلی از مراسم‌ها را برگزار نکردیم. امیدوارم با بهبود شرایط کرونا در روابط عمومی سازمان لیگ برنامه‌ریزی کنیم تا این مراسم را هم برگزار کنیم.

«بخش‌نامه‌ جدیدی آمده است که تیم‌ها اردوی خارجی برگزار کرده‌اند؟»، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال تصریح کرد: سازمان لیگ در این خصوص نظارتی ندارد و شورای برون‌مرزی تصمیم‌گیری می‌کند و ما دخالتی نداریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)