پرسپولیس نیوز : دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی در تیم‌های بزرگ فشار زیادی روی بازیکن وارد می‌کند اما کادر فنی ما می‌داند با حاشیه‌ها چطور برخورد کند.

سوشا مکانی در خصوص پیروزی پرسپولیس در اولین مرحله از جام حذفی، حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، اعتراض بازیکنان پرسپولیس به تصمیمات کادر فنی و … صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.
 

قدم اول را در جام حذفی محکم برداشتید. در این باره صحبت کن.

ما اردوی خوبی را در جزیره کیش پشت سر گذاشتیم و امکانات و هوای خوب در این جزیره باعث شد تا کارمان را به خوبی انجام دهیم و ثمره آن را هم در بازی روز پنج‌شنبه دیدید که البته این فقط یک چشمه از اثرات این اردو بود و باید در نظر بگیرید که کمی خسته بودیم اما با این همه از نظر بدنی و تاکتیکی تا دقیقه 90 خوب بازی کردیم. در بازی با تیم بوشهری ساختار تیمی ما خوب بود و در دفاع و حمله دستورات کادر فنی را به خوبی در زمین پیاده کردیم که فکر می‌کنم باز هم تیم ما جای پیشرفت دارد و باید این روند خوب را در لیگ برتر هم ادامه دهیم تا علاوه بر فوتبال زیبا 3 امتیازها را هم به دست بیاوریم.

 البته فکر می‌کنم در بازی با تیم بوشهری تو بیکارترین بازیکن زمین بود!

خب این یک حسن است که دروازه‌بانی در بازی بیکار باشد و این بستگی به ساختار دفاعی ما دارد و دیدید که در مقابل تیم بنه‌گز بوشهر خوب بودیم اما باید همیشه و همیشه همین‌طور بازی کنیم تا مدافعین و دروازه‌بان کم‌کارترین بازیکنان باشند. من فکر می‌کنم که این یک حسن است و نشان می‌دهد که در اصول دفاعی خوب بودیم که این اتفاق افتاده. برای ما نباید فرق کند که حریف چه تیمی است چرا که همیشه باید دروازه پرسپولیس بسته بماند و در هر بازی تلاش کنیم تا ساختار خوبی از نظر دفاعی و حتی هجومی در زمین داشته باشیم.

 جام حذفی برای پرسپولیس در اولویت است یا لیگ برتر

به هر حال هر جامی در جایگاه خودش اهمیت دارد اما می‌دانید که شرایط لیگ برتر با جام حذفی فرق می‌کند و جام حذفی می‌تواند یک میانبر برای رسیدن به آسیا باشد چون با 6 – 5 بازی می‌توان قهرمان شد و به آسیا رسید اما در لیگ برتر باید 30 بازی انجام دهیم و این دو جام با هم شرایط متفاوتی دارند اما ما باید برای جنگیدن در هر دو جبهه مجهز باشیم هر چند که می‌دانم جایگاه ما در لیگ برتر در خور شأن نام پرسپولیس نیست و باید بیشتر تلاش کنیم تا در آخر سر جایگاهی در شأن نام پرسپولیس و هوادارانش به دست بیاوریم.

 با یکی در میان بازی کردن دروازه‌بانان پرسپولیس در هر بازی کنار آمده‌ای؟!

من دیگر به این مسائل فکر نمی‌کنم و فقط می‌خواهم خوب تمرین کنم تا آماده باشم چرا که کادر فنی از بازیکنان مؤثر تیمش به راحتی چشم‌پوشی نمی‌کند و وقتی بازیکنی تأثیرگذار است حتما به میدان خواهد رفت. آنقدر از اول فصل به این مسئله فکر کردم و تمرکزم را روی بازی کردن یا نکردن گذاشتم که خودم خسته شدم اما الان به این فکر می‌کنم که چه من باشم و چه نیلسون مهم موفقیت پرسپولیس است و اگر بازی نکنم دلیلی بر ضعف من نیست چرا که کادر فنی تعیین می‌کند چه کسی به میدان برود.

 منتقدان پرسپولیس معتقدند این تیم از نظر بازیکن برای رقابت‌های آسیایی بسته نشده. خودت به عنوان یکی از بازیکنان این تیم چقدر با این حرف موافقی؟

اجازه بدهید اصلا با این حرف موافق نباشم چرا که پتانسیل بازیکنان ما بد نیست و می‌توانیم با تقویت در یکی دو پست تیم کاملی شویم. خوشبختانه هر کسی سر تمرینات ما می‌آید می‌بیند که کادر فنی هم با همه وجود تلاش می‌کند البته ما به همه نظرات احترام می‌گذاریم اما تمرکزمان روی کار خودمان است و مهم این خواهد بود که تمرکز ما از دست نرود و وقتی می‌بینیم اکثریت از ما راضی هستند باید همین روند را ادامه دهیم.

 در بازی با کارگر بنه‌گز بوشهر دیدیم که عباس‌زاده پس از تعویض در حرکتی عجیب راهی رختکن شد و به نظر می‌رسد اعتراض به کادر فنی در این پرسپولیس اپیدمی شده!

این موضوع اپیدمی نشده اما به هر حال هر کسی مسئول رفتاری است که انجام می‌دهد و کسی نمی‌تواند پاسخگوی رفتار دیگران باشد اما شاید در آن صحنه مسئله‌ای بوده که او رفته و برگشته است. به هر حال گاهی شرایطی پیش می‌آید که بازیکن تحت فشار است و حرفی می‌زند یا کاری انجام می‌دهد که 10 دقیقه بعد از او بپرسید آن را رد کند و همه اینها به این دلیل است که بازیکنان تحت فشار هستند چرا که بازی در تیم‌های بزرگ واقعا سخت است و شاید شما در هر تیمی هر کاری هم بکنید دیده نشود اما در پرسپولیس یک پاس اشتباه باعث می‌شود میلیون‌ها انتقاد از بازیکن صورت بگیرد البته من معتقدم که کادر فنی تیم ما همه مسائل را به خوبی مدیریت می‌کند و اگر هم کسی کاری انجام داده با صحبت حل می‌شود اما چرا باید یک مسئله کوچک را بزرگ کنیم و بازیکن را از ریشه بزنیم. شما می‌خواهید بازیکن از ریشه زده شود؟!

 نه ما قصد نداریم بازیکن از ریشه زده شود اما باید جلوی بازیکن سالاری گرفته شود.

من خودم را جای سرمربی تیم نمی‌گذارم چرا که هیچ‌کس شبیه دیگری نیست و شاید اگر من هم مربی باشم برخوردم با حواشی به گونه‌ای دیگر باشد اما بحث کلی من این است که کادر فنی به خوبی همه مسائل را رصد می‌کند و روی آن مدیریت صورت می‌گیرد و اینکه با بازیکنان چگونه برخورد می‌شود در حیطه کار کادر فنی است اما این را بدانید که اگر کسی بخواهد حواشی را وارد مسائل فنی ما کند موفق نمی‌شود.

 

 پرسپولیس این هفته دیدار مقابل سایپا در لیگ برتر را در پیش دارد. این بازی را چطور می‌بینی؟

شرایط خوبی داریم و روند رو به رشدی طی می‌کنیم و حس می‌کنم نه در این بازی بلکه تا نیم فصل با چند نتیجه خوب می‌توانیم خودمان را به بالای جدول برسانیم البته سایپا هم تیم خوبی است اما ما محکوم به برد هستیم.

 به عنوان سؤال آخر اگر روند چرخشی دروازه‌بان‌ها ادامه‌دار باشد در دربی تو دروازه‌بانی پرسپولیس خواهی بود. در این صورت اولین حضورت در دربی برایت مشکل نخواهد بود؟

من بازی‌های بزرگتر از دربی هم بازی کردم و شاید شرایط دربی برای یکسری از بازیکنان سخت باشد اما برای منی که 11 سال در لیگ برتر بازی کرده‌ام این دربی حساسیتی ندارد و شاید فقط حس هواداران است که برد می‌خواهند و این مسئله این بازی را حساس می‌کند اما برای من دربی حساسیتی ندارد و اگر کادر فنی صلاح دانست و مقابل استقلال من بازی کردم با همه وجود از دروازه‌ پرسپولیس حفاظت می‌کنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)