ناصر محمدخانی مهاجم اسبق پرسپولیس به خبرورزشی گفت: دربی یک بازی متفاوت است. شما نه می توانید به بازی های قبل تیم ها استناد کنید و نه مسئله دیگری و باید همان روز دربی بهترین شرایط را داشته باشید.

ناصر محمدخانی یکی از تکنیکی ترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس که هواداران این تیم بازی حیرت انگیز او در دربی سال ۱۳۶۵ و پیروزی ۳ برصفر سرخپوشان را فراموش نکرده اند، از تجربیات خودش از این مسابقه برای ما گفت. از شما دعوت می کنیم تازه ترین صحبت های شماره ۸ تاریخی پرسپولیس را بخوانید:

وقتی اسم دربی و ناصر محمدخانی وسط می آید همه ناخودآگاه یاد سال ۱۳۶۵ و درخشش فوق العاده شما می افتند. از این بازی چیزی به خاطر دارید؟

راستش را بخواهید بازی خیلی خاصی بود و خدا هم کمک کرد ما موفق شویم. تیم خیلی خوبی داشتیم و استقلال به روز خوب ما خورد. (با تواضع خاصی ادامه می دهد) استقلال هم تیم خوبی بود اما روز بد این تیم به روز خوب ما خورد و…

شاهرخ بیانی هم از استقلال به پرسپولیس آمده بود و دو گل روی حرکات شما زد؟

شاهرخ یک استقلالی بود و همیشه هم یک استقلالی خواهد ماند. من خیلی با او صمیمی بودم و می دانم یکسری اتفاقات درآن مقطع باعث شد بیانی از استقلال جدا شود. واقعا هافبک همه فن حریفی بود و هم تکنیک داشت، هم قدرت و سرعت و هم وحشتناک می دوید.

آن روز شما یک تنه سرنوشت دربی را به دست گرفتید. درحال حاصر بازیکنی داریم که بتواند به تنهایی نتیجه بازی روز شنبه را رقم بزند؟

اولا من یک تنه نتیجه آن بازی را رقم نزدم. ما یک تیم خوب بودیم و من هم یک عضوی ازآن تیم خوب؛ درثانی پرسپولیس امروز هم بازیکنان فوق العاده ای دارد.

کدامیک می توانند ستاره دربی شوند؟

گفتم همه بازیکنان پرسپولیس شایسته هستند. (پس از اصرار ما می گوید) وحید امیری بهترین بازیکن فعلی ایران است که می تواند تعیین کننده باشد. من فکر می کنم کمال کامیابی نیا هم خیلی نقش مهمی داشته باشد. کمال تجربه زیادی دارد و می تواند با جنگندگی و دوندگی خودش جلوی بازیسازی هافبک های حریف را بگیرد. امیری هم با تکنیک و سرعت بالایش مهره کلیدی تیم است. این دو بازیکن اگر خودشان باشند می توانند ستاره دربی شوند.

تیم استقلال را چطور می بینید. برخی هواداران شما می گویند این تیم چند هفته موفق به پیروزی نشده است و …

دربی یک بازی متفاوت است. شما نه می توانید به بازی های قبل تیم ها استناد کنید و نه مسئله دیگری و باید همان روز دربی بهترین شرایط را داشته باشید.

این بهترین شرایط چگونه حاصل می شود؟ توصیه شما به بازیکنان پرسپولیس برای دربی چیست؟

پرسپولیس یحیی گل محمدی و بهترین مربیان لیگ را دارد و نیازی به توصیه من نیست… (دوباره اصرار می کنیم که پاسخ می دهد) رمز موفقیت و پیروزی در دربی تمرکز، تمرکز، تمرکز و کمتر اشتباه کردن است. هرتیمی کمتر اشتباه کند می تواند برنده از از زمین خارج شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)