مربی سابق پرسپولیس و تیم ملی گفت: امیدوارم این بازی بیش از حد درگیرانه نشود و یک فوتبال خوب را دید. البته اگر شرایط بازی به این سمت پیش رفت بازیکنان پرسپولیس باید هوشیار باشند و تا حد امکان نه وارد درگیری‌ها بشوند و نه اجازه بدهند ذهن‌شان درگیر حوادث و حرف‌ها بشود.

ناصر ابراهیمی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: به رقابتی نزدیک می‌شویم که مشابهش را می‌شود در همه کشورهای صاحب فوتبال دید. همیشه حداقل دو تیم هستند که بازی‌هایشان با هم، متفاوت با دیگر مسابقات است. ریشه این دربی هم به زمان دوچرخه‌سواران و شاهین بر‌می‌گردد، بعدا آن‌ها شدند تاج و استقلال و شاهین هم جایش را به پرسپولیس داد. یادم هست در دورانی که در شاهین بودم و برابر تاج بازی داشتیم مثلا اگر در شیرودی ۱۲ هزار تماشاگر می‌آمد. یازده هزار نفر شاهینی بودند و هزار نفر تاجی.

وی ادامه داد: وقتی مربی پرسپولیس بودم برای دربی، می‌گفتیم به خاطر دل هواداران به هر تیمی ببازید ولی این بازی را نبازید. آن طرف هم در رختکن همین حرف را می‌زدند. حالا گاهی بازی قشنگ می‌شد و گاهی خوابت می‌گرفت. بعضی اوقات هم زد و خورد داشتیم.

مربی پیشین سرخپوشان ایران خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط فعلی با یکی از حساس‌ترین دربی‌ها روبه رو هستیم. پرسپولیس قطعا برای کسب پیروزی وارد این مسابقه می‌شود و این میل در آن ها قویتر است. برای پیروزی انگیزه بیشتری دارند ولی این طور هم نیست که طرف مقابل با توجه به اختلاف امتیازی که دارد به پیروزی فکر نکند. مساوی برای آن‌ها خوب است ولی پرسپولیس قطعا حواسش جمع است که همچنان شرط و فرض اول نباختن و بعد بردن است. به نظر من، پتانسیل و توان این کار در پرسپولیس وجود دارد ولی باید تمام توان و تمرکز خود را به کار بگیرند.

الان شرایط طوری شده است که این بار در رختکن پرسپولیس باید بگویند به خاطر دل هواداران هر بازی را نمی‌برید این بازی را ببرید. البته این حرف را باید در بازی‌های بعدی هم بگویند. هواداران هم باید هوای پرسپولیس و بازیکنان را داشته باشند. بالاخره گاهی پیش می‌آید که بازیکنی دچار اشتباه بشود، نمی‌شود همه چیز را فدای آن اتفاق کرد. البته الان که فضای مجازی این‌قدر گسترش پیدا کرده است، بازیکنان خودشان هم باید مراقبت کنند. وقتی شرایط سخت می‌شود بازیکن باید حضور خود در این فضا را کم و حتی خودش را ایزوله کند تا بتواند با تمرکز و آرامش خیلی سریع از آن شرایط خارج شود.

ابراهیمی اضافه کرد: این بازی فقط روحی و روانی نیست هرچند نقش این مساله برای دربی خیلی بیشتر می‌شود. همچنین برخلاف آن چه عنوان می‌شود مسایل فنی و تاکتیکی بسیار تعیین کننده است. هر تیمی بتواند مرکز زمین را بگیرد بازی را کنترل خواهد کرد. برای یارگیری و پرس باید برنامه داشته باشید. برای این که مهره‌های اصلی حریف را از بازی خارج کنید و اجازه ندهید که مهره‌های اصلی خودتان از کار بیفتند. در این بازی کار مربیان از همیشه سخت‌تر است. من امیدوارم این بازی بیش از حد درگیرانه نشود و یک فوتبال خوب را دید. البته اگر شرایط بازی به این سمت پیش رفت بازیکنان پرسپولیس باید هوشیار باشند و تا حد امکان نه وارد درگیری‌ها بشوند و نه اجازه بدهند ذهن‌شان درگیر حوادث و حرف‌ها بشود. بالاخره تیمی که نیاز و انگیزه بیشتری برای پیروزی دارد، پرسپولیس است. طبیعی است که هر قدر درگیری‌ها و توقف‌ها بیشتر بشود و بازی بیشتر به حاشیه برود به ضرر پرسپولیس است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)