دبیرکل فدراسیون فوتبال از موافقت نهادهای دولتی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا خبر داد.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به هجمه‌ها علیه پرسپولیس بعد از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: بعد از اینکه پرسپولیس موفق به شکست النصر شد، هجمه بسیار بدی به باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال آورده شد تا این تیم با مشکل انضباطی مواجه شود. در نهایت جلساتی با مسئولان پرسپولیس برگزار کردیم و در کمیته انضباطی و استیناف النصر شکست خورد.

او درباره حمایت از پرسپولیس در مسیر قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: امروز جلسه‌ای در وزارتخانه برگزار شد و آقای علی‌نژاد، سمیعی،‌ فروردین و زارع و بخش بین‌الملل وزارتخانه شرکت کردند. مقرر شد فدراسیون فوتبال کمپ تیم‌های ملی را بعد از این دو هفته در اختیار پرسپولیس قرار دهد تا از امکانات لازم بهره‌مند شود. مبحث دیگر مربوط به مسابقات بود که آقای مهدی و بهاروند دنبال حل مشکلات هستند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با تایید هجمه‌ها از داخل کشور به پرسپولیس بعد از صعود به فینال آسیا گفت: نهادهای نظارتی پیگیری می‌کنند تا ریشه این جریان خشکیده شود.

نبی درباره مطالبات این فدراسیون از فیفا و AFC گفت: ما بعضا کمک‌های بلا عوض از وزارتخانه دریافت می‌کنیم که طبیعتا پاسخگوی نیاز ما نیست اما از FIFA مبلغ ۴ تا ۵ میلیون یورو و از AFC هم یک میلیون یورو طلبکار هستیم که به خاطر تحریم‌ها بلوکه شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره درخواست ایرانی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ با وجود مشکلات مالی اظهار کرد: ما کشور پهناوری هستیم و استان‌های زیادی داریم که به لحاظ اقامت، حمل و نقل و زمین‌های تمرین شرایط لازم را دارند. اگر ما اعلام میزبانی کنیم دولت هم کمک می‌کند. به همین زودی استادیوم ۵۰ هزار نفری پارس شیراز افتتاح می‌شود.

او از صدور مجوز از سوی ۱۲ سیستم حاکمیتی کشور برای اخذ میزبانی جام ملت‌های آسیا خبر داد و گفت: دولت با این میزبانی موافقت کرده است. وقتی این موافقت‌ها تسهیل می‌شود، می‌توانیم میزبانی را تصاحب کنیم. ما مشکل هزینه نداریم چون AFC بخشی از هزینه‌ها را متقبل می‌شود. باید امکانات سخت‌افزاری در دولت را بهبود بخشیم و استادیوم‌ها را کامل کنیم. تفاوت‌ها فرهنگی جزو ملاک‌های میزبانی نیست. در این زمینه رقبای ما قطر و عربستان هستند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تاکید کرد که باید در پخش تلویزیونی مسابقات با AFC ارتباط لازم برقرار شود و دو طرف به توافق برسند.

او گفت: نیاز به برگزاری چند جلسه سه جانبه وجود دارد تا ارتباط‌های لازم ایجاد شود.

نبی در واکنش به اینکه آیا نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خواهد شد یا خیر، از پاسخ دادن طفره رفت تا شائبه شرکت او در انتخابات آتی این فدراسیون برای تصاحب کرسی ریاست قوت گیرد.

دبیرکل فدراسیون درباره انتقادها از انتخاب داود مهابادی برای سرمربیگری تیم ملی جوانان گفت: او لیسانس فیزیولوژی و مدرک مربیگری حرفه‌ای دارد و در ۱۲ باشگاه هم مربیگری کرده است. در کنار آقای مهابادی، امین راستی از مربیان تیم‌های پایه حضور دارد. کادرفنی تیم ملی خوب است. از یک هفته پیش اردو را هم شروع کردند و دو دیدار دوستانه با تیم هوادار و سایپا برگزار کردند و نتیجه تساوی گرفتند. اردوی تاجیکستان را هم برای تیم ملی نوجوانان و جوانان در نظر گرفته‌ایم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)