پرسپولیس نیوز: مدیر عامل باشگاه گسترش فولاد تبریز گفت: صحبت‌های اولیه انجام شده است ، باید باشگاه ماشین‌سازی مبلغی اولیه را پرداخت کند تا تیم منتقل شود.

هوشنگ نصیرزاده در خصوص آخرین وضعیت باشگاه گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و درواقع یکی از گزینه‌هایی که به صورت جدی خواهان خریدن امتیاز گسترش است، باشگاه ماشین‌سازی تبریز است که صحبت‌هایی در این رابطه انجام شده تا این انتقال صورت بگیرد. به هر حال ماشین‌سازی یکی از باشگاه‌های ریشه‌دار و قدیمی است که هواداران بسیار زیادی دارد. ما در این چند سالی که در لیگ برتر بودیم همیشه مقام‌های هفتم و هشتم لیگ را به دست آوردیم، به اندازه کافی هوادار نداشتیم که از ما حمایت کند. برای همین ماشین‌سازی یکی از تیم‌هایی است که در تبریز طرفداران بسیار زیادی دارد و ممکن است در چند روز آینده این انتقال صورت بگیرد.

وی در ادامه در خصوص اینکه همکاری شما با باشگاه گسترش فولاد چه خواهد شد، گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست. در حال حاضر من به باشگاه تراکتورسازی کمک می‌کنم؛ چراکه مشکلات زیادی دارد و باید تقویت شوند. تراکتور ۶ بازیکن نمی‌تواند جذب کند، در حال حاضر در ارتباط هستیم تا هر کمکی که از دستمان برمی‌آید برای این باشگاه تبریزی انجام دهیم. متأسفانه در فوتبال ما باشگاه‌هایی هستند که یک اسپانسر دارند، حتی زیرنظر یک ارگانی هستند. بر اساس قانون فیفا هیچ فردی نمی‌تواند دو تیم را اداره کند، اما در ایران تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس هر دو زیر نظر وزارت ورزش هستند هردو یک اسپانسر دارند که می‌تواند تیم‌داری کنند. تیم‌هایی هم هستند مثل ذوب‌آهن، سپاهان، صنعت نفت، خیلی از تیم‌هایی که زیرنظر ارگان اداره می‌شوند، اما بر اساس قانون یک فرد خاص نمی‌تواند دو تیم را اداره کند برای همین گسترش فولاد باید منتقل کند و ماشین‌سازی جای آن را در لیگ برتر بگیرد.

نصیرزاده افزود:‌ صحبت‌های اولیه انجام شده و باید باشگاه ماشین‌سازی مبلغی اولیه را پرداخت کند تا تیم منتقل شود.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا به تراکتورسازی کمک خواهید کرد و بازهم با آقای زنوزی فعالیت می‌کند،‌گفت: به هر حال ما به تراکتورسازی کمک می‌کنیم تا شرایط خوبی پیدا کند. بازیکنان خوبی جذب کند، ساختار همان ساختار است، با توجه به اینکه بعضی از بازیکنان سرباز هستند و این باشگاه مالک خصوصی دارد کمی کار سخت شده برای همین بدون توقع کمک می‌کنیم تا شرایط بهتر شود.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز در خصوص آخرین وضعیت انتقال داریوش شجاعیان و اینکه آیا آخرین چک باشگاه استقلال پاس شده است یا خیر، گفت: ما در ایران اولین انتقال با مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را انجام دادیم که از سوی باشگاه خوش‌حساب استقلال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کردیم. مدیران باشگاه استقلال مبلغ ۳۰۰ میلیون در تاریخ ۹۶/۷/۲۵ به صورت حواله به ما تحویل دادند که در اسرع وقت قرار است پاس شود. با توجه به صحبت‌هایی که انجام دادیم،‌باشگاه استقلال درگیر رقابت‌های آسیا بود و نیاز داشت پولی در اختیار داشته باشد تا بتواند عازم این مسابقات شود. به هر حال مدیران باشگاه منتظر این هستند که پولی به حساب این باشگاه واریز شود.

وی در پایان در خصوص قوانین داوری در جام جهانی گفت: تنها تغییراتی که انجام شده است حضور ویدئوچک در بازی‌های جام جهانی است که بیشتر به داوران کمک می‌کنند تا در خصوص اخراج‌های سنگین کمک کند. به هر حال بعضی تصمیمات باعث می‌شود تیمی نابود شود. از تیم‌های داوری عربستان هم به دلیل مشکلاتی که داشتند نتوانستند در این رقابت‌ها حضور داشته باشند و حذف شدند و یک نکته هم همین لحظه اضافه کنم که چند روز آینده هواپیمایی آتا به سمت ترکیه سفر می‌کند تا ملی‌پوشان را به صورت اختصاصی از ترکیه به روسیه منتقل بکند. لازم به ذکر است هواپیما کاملاً به صورت اختصاصی مخصوص تیم ملی ایران طراحی شده است و در اختیار ملی‌پوشان خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)