سیامک نعمتی هافبک تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید هدفش حضور در جام جهانی است.
یکی از بازیکنانی که قراردادش با پرسپولیس در پایان لیگ بیست و یکم تمام شد، سیامک نعمتی بود. سیامک که چند سالی است در پرسپولیس حضور دارد، جزو بازیکنان باکیفیت این تیم به حساب می‌آید و در سال‌های اخیر در موفقیت‌های پرسپولیس نقش داشت. با وجود شایعات مختلف سیامک عصر یکشنبه با حضور در باشگاه پرسپولیس و انجام مذاکرات نهایی، قراردادش را به مدت ۲ فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کرد تا در فصل جدید با دانیال اسماعیلی فر برای حضور در سمت راست خط دفاعی سرخ پوشان رقابت کند. البته نعمتی توانایی بازی در پست هافبک راست و حتی خط حمله را هم دارد و یک بازیکن چند پسته به حساب می‌آید.

از تمدید قراردادت با پرسپولیس شروع کنیم.

خیلی خوشحالم که دوباره به خانه خودم آمدم و توانستم با باشگاه بزرگ پرسپولیس قرارداد امضا کنم. در چند وقت اخیر شایعه شد که مشکلاتی پیش آمده و سیامک برای تمدید قرارداد در باشگاه حضور پیدا نمی‌کند و یا اینکه می‌خواهد از پرسپولیس جدا شود. باید بگویم من بعد از بازی آخر به مسافرت رفتم و باشگاه که تماس گرفت بلیط گرفتم و خودم را سریع به تهران رساندم تا قراردادم را امضا کنم. تمام حواشی را تکذیب می‌کنم و به محض اینکه باشگاه با من تماس گرفت خودم را برای تمدید قرارداد به اینجا رساندم و هیچ مشکلی هم وجود نداشت.

جذب چند بازیکن سرشناس چقدر روی تمدید قرارداد تو تاثیرگذار بود؟

من فکر می‌کنم تیم ما در نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشت و بازیکنان خوبی جذب شدند.بدون شک بازیکنانی که جذب شدند روی تمدید قرارداد من هم تاثیرگذار هستند. فکر می‌کنم لیاقتش را داریم تا بازهم قهرمان شویم. امیدوارم بتوانیم قهرمان لیگ برترو جام حذفی شویم و آنها را به هواداران تقدیم کنیم. امسال شرمنده هواداران شدیم و انشالله سال آینده بتوانیم قهرمانی پرسپولیس را جشن بگیریم.

به نظرت چرا پرسپولیس در فصل گذشته نتوانست قهرمانی‌های خود در چند سال اخیر را تکرار کند؟

تیم ما به لحاظ امتیاز گیری بد کار نکرد ولی در چند بازی که خیلی نیاز به ۳ امتیاز داشتیم، امتیازات را به راحتی از دست دادیم و همین موضوع باعث شد تا از کورس قهرمانی جا بمانیم و جام‌ها را از دست بدهیم. به نظرم در بعضی بازی‌ها واقعا بدشانسی آوردیم و درحالی که تیم برتر زمین بودیم و می‌بایست برنده می‌شدیم، این اتفاق نیفتاد و خیلی راحت به حریفان امتیاز دادیم. باز هم می‌گویم اگر بدشانسی و یکسری اتفاقات نبود، الان جای ما و تیم قهرمان عوض می‌شد. به نظرم تیم ما امسال لیاقت گرفتن حداقل یک جام را داشت.با این حال می‌دانم انتظارات از پرسپولیس زیاد است و ما هم تلاشمان را کردیم که به هوادارانمان قهرمانی هدیه بدهیم ولی متاسفانه شرایط آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت و نتوانستیم قهرمانی بیاوریم.

فصل آینده را چطور می‌بینی؟

خب قطعا فصل سختی را پیش رو خواهیم داشت و این طور نیست که بگوییم از حالا جام قهرمانی برای ما است. باید خیلی خوب آماده شویم و سخت تلاش کنیم تا بتوانیم در هر دو جام نتایج خوبی بگیریم و قهرمانی را به هواداران پرسپولیس هدیه بدهیم.

 

در خبرها آمده بود که از دو باشگاه صنعتی پیشنهادات مالی بسیار خوبی داشتی. چه شد که پرسپولیس را انتخاب کردی ؟

پیشنهاد که بود، اما همه می‌دانند که هیچ نشستی با هیچ تیمی نداشتم.همیشه عنوان کردم که اولویت من مذاکره با پرسپولیس و بازی برای این تیم است. اول از همه به باشگاه پرسپولیس آمدم و خیلی زود هم قراردادم را تمدید کردم. اصلاً بحث‌های مالی در خصوص پرسپولیس مطرح نیست، چون من همیشه اواسط فصل تمدید می‌کردم، اما امسال شرایطی پیش آمد که در این زمان قراردادم را تمدید کردم. با باشگاه که صحبت کردم به این نتیجه رسیدیم که من در خدمت پرسپولیس باشم و بتوانم با افتخار پیراهن این تیم را بپوشم و از این بابت خیلی خوشحالم.

حضورت در پرسپولیس ۶ ساله شد و حالا جزو بازیکنان قدیمی پرسپولیس محسوب می‌شوی. فکر می‌کنی تا چه زمانی در این تیم بمانی؟

بدون شک تا وقتی که پرسپولیس بخواهد در این تیم خواهم ماند. این آرزوی هر بازیکنی است. افتخار می‌کنم که در این باشگاه حضور دارم. ۵ فصل بسیار خوب در پرسپولیس داشتم و البته با تمدید قراردادم به مدت ۲ فصل، حضورم در تیم محبوبم ۷ ساله خواهد شد.

در خصوص جذب دانیال اسماعیلی فر و رقابت با او چه صحبتی داری؟

اصلاً بحث رقیب داشتن نیست و صحبتی درمورد اینکه چه بازیکن فیکس خواهد بود و چه بازیکنی روی نیمکت می‌نشیند نشده است. حرفه‌ای نیست. من قلباً پرسپولیس را دوست دارم و وقتی پیشنهاد تمدید به دستم رسید با افتخار قراردادم را تمدید کردم. همه با بازیکنان باید برای موفقیت پرسپولیس تلاش کنیم و مهم نیست چه کسی در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت. هرکسی بازی کند قطعا تمام توان خود را خواهد گذاشت تا تیم نتیجه بگیرد.

این فصل به جام جهانی منتهی خواهد شد و برای بازیکنان خیلی مهم است. تو در چند اردوی تیم ملی حاضر بودی و اسکوچیچ هم روی تو شناخت دارد. چقدر امیدواری تا بتوانی در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی حضور داشته باشی؟

دقیقا همینطور است و فکر می‌کنم یکی از مهمترین سال‌های فوتبالی همه بازیکنان امسال باشد. همه دوست دارند که در جام‌جهانی حضور داشته باشند. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم که نتیجه خوبی بگیرند و شرایط به گونه‌ای پیش برود که من هم بتوانم در ترکیب تیم ملی باشم و در لیست نهایی تیم ملی برای جام جهانی قرار بگیرم.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)