پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که بازیکنان مورد نظر یحیی که هنوز به تیم اضافه نشده‌اند کلید قهرمانی این تیم هستند.

رضا نورمحمدی مدافع میانی اسبق پرسپولیس که با چند مربی از جمله علی دایی و برانکو در پرسپولیس کار کرد در خصوص شرایط خط دفاعی این فصل پرسپولیس همچنین شانس تکرار قهرمانی برای سرخپوشان و موفقیت در آسیا نقطه نظراتش را مطرح ساخت.

با توجه به عملکرد خوبی که تیم فصل گذشته در پست دفاعی داشت، اما باشگاه کنعانی زادگان را به تیم اضافه کرد، حضور او باعث ایجاد حاشیه در این پست نخواهد شد؟
قطعا حضور چند بازیکن بزرگ در یک پست برای تیم همیشه حاشیه ساز نخواهد شد. در چنین شرایطی سرمربی باید با توجه به آمادگی هر بازیکن تصمیم بگیرد که کدام یک از آنها را فیکس کند و همین قضیه باعث ایجاد انگیزه بین بازیکنان خواهد شد. بدون شک یحیی بدون فکر این بازیکن را به تیم اضافه نکرده و در تفکرات سرمربی قرار داشته است. هنوز ترکیب فصل بعد پرسپولیس مشخص نیست و شاید یحیی بخواهد با سه مدافع بازی کند. خود من زمانی که در پرسپولیس بودم با بازیکنان بزرگی مثل محمد نصرتی و سید جلال هم پست بودم.

اگر سرمربی پرسپولیس بودی کدام زوج را برای خط دفاعت انتخاب می‌کردی؟
بازیکن ثابت خط دفاع میانی من قطعاً حسین کنعانی‌زادگان بود چون به نظرم گولسیانی و ‌پورعلی‌گنجی در یک سطح هستند و با توجه به آمادگی آنها در کنار کنعانی زادگان به آنها بازی می‌دادم.

با این شرایط چه سیستمی را برای فصل آینده تیم بهتر می‌دانید؟
ی
باید دید در ذهن یحیی چه می‌گذرد و در این بین شاید روش ۳-۴-۳ یا روش ۲-۵-۳ یا سیستمی دیگر در نظر سرمربی تیم باشد که به هر حال در بازی‌های تدارکاتی خواهیم دید که چه سیستم و روشی در دستور کار بازیکنان قرار دارد.

ارزیابی شما از مدافعان چپ و راست تیم چیست؟
در دفاع چپ نعمتی و احمدی شراط خیلی خوب دارند ضمن اینکه وحید امیری هم هست که می‌تواند به این جناح کمک کند. جدا از اینکه در سمت راست هم با وجود دانیال شرایط خوبی در این منطقه وجود دارد. در این راستا حتماً وظیفه مدافعان کناری در وهله نخست دفاع کردن است. یادم هست که آقای برانکو هم در این خصوص حرف قشنگی می‌زدند که تأکید داشتند مدافعان میانی یا مدافعان کناری در وهله اول دفاع هستند از این‌رو باید خوب دفاع کنند و این کار را به نحو احسن انجام دهند و اگر شرایط ایجاد شد در کار هجومی هم حضور پیدا کنند. شرایط برای دفاع وسط سخت است که در دربی که 2 بر یک برنده شدیم نمونه این موضوع را به وضوح دیدیم. جدا از اینکه در دفاع چپ بازیکنی مانند احمدی مثل محمد انصاری است که در سن خیلی کم به پرسپولیس پیوست اما با وجود این توانست بازی‌های خوبی را ارائه دهد. در حال حاضر هم امیدوارم محمد انصاری بتواند خودش را با شرایط وفق دهد.

در رابطه با جدایی عیسی چه نظری دارید و در غیاب او فکر نمی‌کنید پرسپولیس حتماً باید یک مهاجم تمام کننده دیگر را به خدمت بگیرد؟
عیسی حتماً همه بالا و پایین‌ها را کرده که تصمیم به جدایی گرفته است. پیشکسوتان و مردم هم به فکر بازیکن جایگزین عیسی هستند. رفتن هر بازیکنی ایرادی ندارد ضمن اینکه در حال حاضر هم بازیکنانی مانند محمد عمری و خدادادی و شهاب و عبدی هم هستند که می‌توانند در خط حمله خوب کار کنند اما به هر حال این مسأله هم وجود دارد که اگر الان بازیکنی مانند علیپور بود خیلی می‌توانست به پرسپولیس کمک کند. با وجود این حتماً پرسپولیس به بازیکن ششدانگ دیگری مانند شهاب نیاز دارد که باید آن را جذب کند چون برای آسیا و جام‌های داخلی حتماً باید در پست مهاجم گلزن تقویت شویم. شهاب هم سرزن است و هم شوتزن از این‌رو حتماً باید بازیکن بلند قامت دیگری را جذب کنیم که اگر بازی گره خورد بتوانیم از طریق مهاجم گلزن به خواسته‌مان برسیم. باور کنید همین یکی دو بازیکن و جذبش برای قهرمانی و موفقیت در آسیا خیلی نقش کلیدی دارد که باید باشگاه آن را لحاظ کند.

با جدایی گوهری پرسپولیس هنوز موفق به خرید دروازه بان ذخیره نشده…
دروازه‌بانی پست حساسی است از این‌رو حتماً باید یک دروازه‌بان خوب ولو خارجی برای پرسپولیس جذب شود. برای تیمی با عظمت پرسپولیس بد است که برای شرکت در آسیا و مسابقات داخلی تنها با یک دروازه‌بان مطمئن پای به رقابت‌ها بگذارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)