پرسپولیس نیوز: مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت:‌ دلال‌ها عاملان اصلی وجود پرونده‌های زیاد تیم‌های ایرانی در فیفا هستند. البته خود مدیران هم در رقم خوردن این شرایط نقش دارند.

محمد حسن نژادفلاح در رابطه با دلالی در فوتبال ایران گفت: دلالی در همه زمینه‌ها و در همه جای دنیا وجود دارد. امروزه در فوتبال روز دنیا این موضوع به ۲ قسمت تبدیل می‌شود. قسمت اول وجود ایجینت یا مدیر برنامه است که این کار حرفه‌ای و در فوتبال روز دنیا مرسوم است و از ضرورت‌های فوتبال دنیا است اما دلالانی در فوتبال حضور دارند که فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند.

وی افزود: در فوتبال این وظیفه باشگاه‌ها است که جلوی این امر را بگیرند. این موضوع در مربی و بازیکنان خارجی بیشتر است چرا که همانطور که می‌شود مشاهده کرد ۹۰ درصد خارجی‌های فوتبال ایران ناکارآمد بودند و پس از جدایی هم به فیفا شکایت کردند. متاسفانه در تمام پرونده‌ها هم فوتبال ما در فیفا متضرر شده است. علت اصلی این امر حضور همین دلال‌ها در فوتبال است.

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه فدراسیون فوتبال به عنوان متولی این ورزش اقدامی برای جلوگیری از این امر نکرده، اضافه کرد: فدراسیون خودش در طول این سال‌ها بسیار از این موضوع ضربه خورده است و با توجه به این موضوع چگونه می‌خواهد خودش با این امر مقابله کند؟

وی در مورد اینکه خیلی از مربی‌ها به راحتی قراردادشان را فسخ می‌کنند، تصریح کرد: این مشکل از شیوه مدیریت ناشی می‌شود. اینکه بدون آنکه زبان بلد باشند قرارداد انگیلیسی امضا می‌کنند. عدم وجود مشاوران حقوقی خوب و حضور دلال‌ها هم در این موضوع تاثیرگذار است و نتیجه‌اش هم می‌شود جدایی راحت مربیان و در نهایت هم شکایت به فیفا و پرداخت غرامت چند ده میلیاردی.

نژادفلاح سپس به زمان عقد قرارداد با برانکو ایوانکوویچ اشاره کرد و گفت: در آن زمان من از رضا چلنگر که رابطه نزدیکی با برانکو دارد، خواستم تا بدون هیچ واسطه‌ای مقدمات مذاکره مستقیم با او را فراهم کند. حتی با توجه به اینکه این احتمال وجود داشت تا تلفن‌ها شنود شود، در ملاقات حضوری این درخواست را از چلنگر داشتم و سپس برای مذاکره به ترکیه رفتیم. البته پس از آن چند دلال خواستند خودشان را در این میان قاطی کنند اما هم برانکو اجازه این کار را نداد و هم ما به مذاکرات مستقیم و شفاف و بدون واسطه اعتقاد داشتیم که نتیجه‌اش هم حضور موفق برانکو در پرسپولیس بود بدون آنکه کسی از جایی فشار بیاورد. در نهایت هم او نقش اول موفقیت‌های پرسپولیس بود و حتی خیلی از مدیران هم خودشان را پشت موفقیت برانکو مخفی می‌کردند.

وی تاکید کرد: اگر تیم اول آسیا هستیم باید خودمان را هم با فوتبال حرفه‌ای دنبا تطبیق دهیم و امیدوارم که روز به روز فوتبال ما پیشرفت کند بدون آنکه مشکلی به وجود بیاید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)