پرسپولیس نیوز : دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: حضور چند لژیونر موفق در ترکیب ایران، سطح توقع از تیم ملی را بالا برده است.

نیما نکیسا درخصوص این که تیم ملی ایران در جام جهانی چه عملکردی خواهد داشت اظهار داشت: همه مردم می‌دانند در چه گروه سختی قرار گرفته‌ایم و نباید از تیم کشورمان توقع زیادی داشت. تیم‌هایی در گروه‌ ما قرار دارند که یکی قهرمان جهان و دیگری قهرمان اروپا شده و مراکش هم یک سال است که شکست نخورده و یکی از تیم‌های خوب آفریقا به حساب می‌آید.‌ به هرحال بازی‌های سختی در پیش داریم و امیدوارم بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملکرد تیم ملی فوتبال ایران مانند چهار سال قبل باشد، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم، چون تمام تیم‌های گروه‌ از ما آشنایی کامل دارند و می‌دانند که بیشتر بازیکنان ما لژیونر هستند و خیلی غیرمنتظره است که بتوانیم مانند چهار سال پیش باشیم. ما بازیکنی مثل علیرضا جهانبخش را داریم که آقای گل هلند است، رضا قوچان‌نژاد، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد فصل خوبی را سپری کردند و داشتن این تعداد لژیونر موفق، سطح توقعات را بالا برده است، اما باید کمی واقع‌بین باشیم.

دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: کی‌روش قطعا چوب نبردن سیدجلال و وریا غفوری را می‌خورد. از سوی دیگر روزبه چشمی ذاتا یک هافبک دفاعی است و به درد بازی کردن در دفاع وسط نمی‌خورد.

وی تصریح کرد: ما یک مربی گرانقیمت آوردیم تا در مقابل تیم‌هایی مثل اسپانیا و پرتغال نتیجه بگیریم و اگر غیر از این بود با یک مربی وطنی و ارزان قیمت پای به جام جهانی می‌گذاشتیم.

نکیسا در پایان خاطرنشان کرد: با اینکه تیم ملی در بازی‌های دوستانه محک جدی نخورد و چند بازی هم به دلایل مختلف لغو شد، اما امیدوارم با غیرت و تعصب بچه‌های تیم ملی بتوانیم در جام جهانی موفق باشیم و بتوانیم در روسیه خاطرات معجزه مقابل استرالیا و آمریکا را تکرار کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)