میزان تاثیرگذاری بازیکنان پرسپولیس در فصلی که این تیم سه جام مختلف را کسب کرد، تعیین می کند که آیا در لیست یحیی گل‌محمدی برای فصل آینده حضور خواهند داشت یا نه.

تیم فوتبال پرسپولیس پس قهرمانی در بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر موفق به شکست استقلال در فینال جام حذفی شد تا بار دیگر جشن قهرمانی بگیرد و طبق قوانین سازمان لیگ به طور خودکار قهرمان سوپرجام لقب بگیرد.

سه گانه قهرمانی پرسپولیس در فصل گذشته با حضور پررنگ بازیکنان اصلی این تیم رخ داد. سرمربی سرخپوشان پایتخت در فصلی که مصدومیت‌های بازیکنانی نظیر سعید صادقی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک رقم خورد و همچنین یورگن لوکادیا قبل از بازی دور رفت با استقلال تصمیم به جدایی ناگهانی از این تیم گرفت باز هم روی عناصر اصلی خود تمرکز کرد تا نشان دهد به چند بازیکن خود اعتقاد ندارد.

نگاهی کلی به آمار و ارقام میزان استفاده از لیست فصل گذشته بازیکنان پرسپولیس نشان از احتمالات خروج چند تن از شاگردان یحیی گل محمدی در تابستان فصل جاری را دارد.

رفت و آمد بی حاصل نعمتی

سیامک نعمتی یکی از بازیکنانی است که یحیی گل محمدی دیگر اعتقادی به او ندارد. نعمتی در نیم فصل نیز جزو بازیکنان لیست مازاد بود اما درخواست شخصی او و همچنین مدیریت باشگاه مانع از جدایی اش شد تا همچنان با پرسپولیس تمرین کند. با این حال نعمتی کمترین فرصت را برای خودنمایی پیدا کرد تا اینگونه از مدار فکری یحیی خارج شود و نتواند به عنوان بازیکنی با قابلیت حضور در چند پست به کمک سرخ‌ها بیاید.

کمال روی لبه تیغ

ورود سینا اسدبیگی به جمع هافبک‌های میانی پرسپولیس نقش کمال کامیابی نیا را به عنوان بازیکن تعویضی هم گرفت تا یکی از پر افتخارترین بازیکنان فعلی سرخ‌ها برای ماندن یا رفتن از جمع سرخپوشان شانس کمی را داشته باشد. کمال دو فصل پیش قرارداد سه ساله بست و هنوز یک فصل قرارداد دارد.

«شیخ» پیر شده

سرمربی پرسپولیس هنگام خرید شیخ دیاباته کمترین اقبال را نسبت به او داشت. با این حال اصرار مدیرعامل باعث جذب او شد تا دیاباته در لیست باشد اما حضوری مستمر در مرکز فیزیوتراپی به دلیل مصدومیت‌های طولانی و متوالی داشته باشد. دیاباته به احتمال زیاد یکی از خروجی‌های پرسپولیس در تابستان سال جاری خواهد بود.

پریرا

عملکرد لئاندرو پری را در تمرینات پرسپولیس سبب شد تا خرید زمستانی پرسپولیس خیلی زود به ترکیب اصلی برسد اما مهاجم برزیلی به جز یک گل و کسب دو پنالتی نتوانست در بازی‌های رسمی برای پرسپولیس بیشتر بدرخشد تا ماندن خود در پرسپولیس را با وجود داشتن قرارداد سخت‌تر از همیشه کند.

ابهامات فرجی

فرشاد فرجی یکی از مدافعان جانشین و ذخیره مطمئن یحیی بوده است اما گل محمدی برای حفظ او با تردیدهایی روبروست تا فرشاد فرجی نیز یکی از گزینه‌های احتمالی خروج باشد. در صورتی که یحیی بتواند گزینه ایده آل خود را در دفاع چپ پیدا کند علی نعمتی را به عنوان مدافع میانی انتخاب خواهد کرد.

هنانوف فرصت نداشت

وحدت هنانوف یکی از مدافعانی است که یحیی گل محمدی شیوه بازی‌سازی او را می‌پسندد اما عملکرد تحسین برانگیز مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر و علی نعمتی باعث نیمکت نشینی محض او شد تا فرصتی برای خودنمایی نداشته باشد.

حال باید دید گل محمدی با نگاهی به برآیند نیمکت نشینی محض بازیکنانش برای خروج آنها تصمیم گیری می‌کند یا ابتدا نیازش برای فصل آینده را تأمین و سپس به خروج بازیکن فکر می‌کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)