پرسپولیس نیوز : نیلسون دروازه بان برزیلی پرسپولیس مهمان امشب برنامه ۲۰۱۴ است.

به گزارش بیست چهارده، نیلسون دروازه بازی برزیلی تیم پرسپولیس که بعنوان مهمان امشب برنامه ۲۰۱۴ حضور دارد در خصوص بازی امشب و غیبت نیمار گفت : مصدومیت نیمار ناراحت کننده بود و غیبت او اهمیت زیادی دارد اما باید به بقیه بازیکنان اعتماد کنیم و برای پیروز شدن تلاش کنیم.

وی در ادامه گفت : در جام جهانی ۲۰۰۲ که قهرمان شدیم، تیمی پر از اسطوره داشتیم، رونالدو، رونالدینهو، ریوالدو و … الان هم بازیکنان خوب و جوانی مانند نیمار، هالک و اسکار داریم آنها بازی خوبی ارائه می کنند اما بی تجربه هستند. تیمی هستند که هنوز بازی شاد و خوبی را ارائه نکرده اند اما نتیجه گرفته اند. فراموش نکنیم ما در برزیل بازی می کنیم و فشار بسیار بالایی روی این بازیکنان است چراکه همه پیروزی و قهرمانی می خواهند. همه بازی خوب، پر گل و برد می خواهند. اما در فوتبال آخرین چیزی که اهمیت دارد برد است نه قشنگ بازی کردن. برای مثال در سال ۱۹۸۲ تیم برزیل جوگو بونیتو ارائه کرد اما نتایج خوبی نگرفت. اما در سال ۱۹۹۴ هیچکس هنگام ورود برزیل به جام جهانی کسی به آن امیدوار نبود ولی قهرمان شدیم.

وی در خصوص سزار گفت : اتفاقاتی که برای جولیو سزار در سال ۲۰۱۰ رخ داد و بخاطر آن اشتباه در بازی با هلند، رسانه ها وی را به صلیب کشیدند. جام جهانی مثل لیگ نیست که اشتباهات را در بازی بعدی جبران کنید شما بایستی ۴ سال صبر کنید تاکه شاید شانس جبران اشتباهات را پیدا کنید. سزار این ۴ سالی که گذشته بود آن ناراحتی را در خود نگه داشته بود و در آن لحظه که گریه می کرد فکر کنم همه ما با او گریه کردیم.

وی در خصوص آلمان گفت : ما از آنها نمی ترسیم اما بایستی به آلمان احترام بگذاریم.

 

نیلسون در خصوص قیاس پله و مارادونا در برنامه ۲۰۱۴ گفت : پله نه تنها برای برزیلی ها اسطوره است بلکه در میان تمام جهان محبوب می باشد. او سه بار با برزیل قهرمان جام جهانی شد و یک بارش در ۱۸ سالگی بود. بیشترین تعداد گل در جهان را زده است. و افتخارات بسیاری دیگری به ثمر آورده است. ما برزیلی ها به او خیلی احترام می گذاریم. من خیلی طرفدار مارادونا نیستم اما اون هم بازی خوبی ارائه می کرد. مارادونا تاثیر خوبی مثل پله در جام جهانی نگذاشت. او تصویر خوبی از خودش به جا نگذاشت. این را نمی گویم چون مارادونا آرژانتینی است چراکه الان مسی بهترین هست و سال ها بایستی منتظر بمانیم تا کسی مثل مسی ظهور کند. پله با آنکه در برزیل بازی کرد خیلی جام ها را با تیم ملی بدست آورد و در کنار بازکنان بزرگی بازی می کرد که انقدر خوب بازی می کرد که از همه آنها مانند گارینچا هم بهتر به نظر می آمد اما مارادونا بازیکن بزرگی در کنارش در تیم ملی بازی نمی کرد.

نیلسون در خصوص خشونت برزیلی ها گفت : اسکولاری از مهاجم ها می خواهد که به عقب بیایند و یارگیری کنند. در چنین حالتی چون اکثر بازیکنان تکنیکی هستند و یارگیری حرفه ای بلند نیستند و سبب رخ دادن خطاهای غیر تکنیکی می شود. اما باید بگویم آلمانی بازیکنانی هستند که اگر از یاران برزیل بگذرند دروازه را به خطر می اندازند و به نظر من خشونت برزیلی ها به جا می باشد.

وی در خصوص نویر گفت : خیلی مهم است که دروازه بانی با این کیفیت در آلمان حضور دارد. چرا که تیم ملی آلمان تیمی است که دفاع آن جلو بازی می کند و نویر مانند یک لیبرو در عقب زمین عمل می کند و خصوصا که وی زمان بندی های خوبی دارد و به موقع خود را به توپ و یا به دروازه می رساند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)