میلاد سرلک در روزهای اخیر تلاش کرده است دانشجو شود و با ثبت نام در یک دانشگاه، خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازد.

یکی از بحث‌هایی که در کانون اخبار و حواشی قرار داشته و اظهار نظرهای زیادی در مورد آن به گوش می‌رسد، مربوط به موضوع سربازی بازیکنان فوتبال است و میلاد سرلک نیز در کانون این بحث قرار گرفته است.

طبق آخرین مصوبه ستاد نیروهای مسلح ورزشکاران سه رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال در صورت بازی در لیگ برتر تا سن ۲۸ سالگی و در صورت حضور در تیم ملی تا ۳۰ سالگی می‌ توانند از معافیت موقت خدمت سربازی بهره‌ مند شوند.

قانون مذکور برای رفع مشکل خدمت سربازی ورزشکارانی وضع شده که در سطح اول ورزش کشور فعالیت داشته و دوری از ورزش بر روی شرایط آنها تاثیر زیادی میتواند داشته باشد. این دسته از ورزشکاران میتوانند تا سن ۲۸ سالگی بدون رفتن به دانشگاه و استفاده از سایر معافیت‌های سربازی به ورزش خود ادامه داده و دیرتر به خدمت سربازی اعزام شوند.

بازیکنان فوتبال شاغل در سطح اول فوتبال کشور(لیگ برتر) بعد از اتمام مدت معافیت باید مدارک خود را اعم از مدارک تحصیلی، معافیت ایثارگری و … تحویل پلیس +۱۰ داده و با انجام دوره آموزشی فصل جدید لیگ ورزشی را در یکی از تیم‌های نظامی‌لیگ برتر و یا دسته‌های پایین به مدت دو سال انجام دهند.

مجوز بازی میلاد سرلک در لیگ برتر روز اول شهریورماه سالجاری به پایان می‌رسد. برهمین اساس اگر تا قبل از شهریورماه میلاد سرلک به تیم ملی دعوت شود می‌تواند تا دو سال یعنی تا ۳۰ سالگی به سربازی نرود و هم در تیم ملی و هم در لیگ برتر بازی کند. اما اگر شهریور ماه فرا برسد و میلاد سرلک به تیم ملی دعوت نشود باید سرلک خودش را معرفی کند؛ اما هر زمان که اسمش در تیم ملی قرار بگیرد می‌تواند از خدمت سربازی ترخیص شود و به تیم ملی برود و حتی در لیگ برتر هم بازی کند.

همچنین حتی اگر اسم میلاد سرلک یک هفته در لیست تیم ملی باقی بماند می‌تواند مجوزی باشد که این بازیکن برای دو سال به خدمت سربازی نرود و همچنان فوتبال بازی کند. حالا میلاد سرلک دنبال دانشجو شدن هم رفته است. اگر این بازیکن به دانشگاه برود می‌تواند خدمت سربازی اش را به تعویق بیندازد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)