پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با رفتن ۳ بازیکن آسیبی به پرسپولیس وارد نمی‌شود و شاکله اصلی تیم حفظ شده است؛ حتی وحید امیری هم می‌تواند در پست هافبک بازی کند و نگرانی از این بابت نداریم.

مهدی واعظی در گفت‌وگو با میزان، درباره فعالیت پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات تابستانی اظهار داشت: به مدیران باشگاه خسته نباشید می‌گویم که در این شرایط سخت اقتصادی و سایر مشکلات موجود عملکرد خوبی داشته‌اند. نوراللهی، کنعانی و مغانلو مهره‌های اصلی پرسپولیس بودند و رفتند، اما تلاش شد یارگیری خوب و مناسبی با اهداف تاکتیکی گل‌محمدی داشته باشیم. در بازار نقل و انتقالات رقابت ناسالمی بین پرسپولیس و تیم‌های صنعتی وجود دارد.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این سوال که “ترکیب پرسپولیس تقویت شده یا تضعیف؟” گفت: مهم‌ترین بازیکنی که از پرسپولیس جدا شد احمد نوراللهی بود. البته با رفتن ۳ بازیکن آسیبی به پرسپولیس وارد نمی‌شود و شاکله اصلی تیم حفظ شده است. حتی وحید امیری هم می‌تواند در پست هافبک بازی کند و نگرانی از این بابت نداریم. یک بازیکن را نباید تا این حد بزرگ کنیم که وقتی رفت بخواهیم نگران جای خالی او باشیم. پرسپولیس ۲۰ بازیکن هم‌سطح داشته و حالا ۳ تا از آنها جدا شده‌اند و نفرات جدید به کمی زمان برای جا افتادن نیاز دارند. مهدی طارمی از این تیم رفت، اما علی علیپور آمد و جای او را خیلی خوب پر کرد.

وی افزود: فاکتور اصلی در جذب بازیکن این است که او با تاکتیک تیم هماهنگ باشد، در قضیه مغانلو مدیران می‌توانستند بهتر عمل کنند و اگر چند ماه زودتر مذاکرات را استارت می‌زدند با مبلغ خیلی پایین‌تری می‌شد شهریار را در تیم نگه داشت. شخصاً دوست داشتم او بماند، زیرا در لیگ قهرمانان آسیا می‌توانست کمک زیادی به تیم کند. پرسپولیس همیشه دغدغه مسائل مالی و هزینه‌ها را دارد و مانند تیم‌های صنعتی از این بابت آسوده خاطر نیست و مقصر این امر مجلس و دولت هستند. اگر امسال هم همین روند خوب را ادامه دهیم و تمرینات مرتب و دقیق انجام شوند می‌توانیم باز هم به قهرمانی برسیم.

واعظی در رابطه با مسابقه حساس پرسپولیس با استقلال تاجیکستان عنوان کرد: استقلال یکی از مهم‌ترین تیم‌های تاجیکستان است و در هفته‌های اخیر فرم خوبی داشته است. سبک فوتبال آنها با تیم‌های حاشیه خلیج فارس و تیم‌های شرقی متفاوت است و شباهت زیادی به فوتبال شوروی سابق دارد و خشک و فیزیکی است. ما بازیکنان سرعتی و تکنیکی خوبی داریم و می‌توانیم از جناحین و عمق دفاع آنها را آزار دهیم. بازیکنان جدید و پرانرژی به تیم اضافه شده‌اند و این استقلال است که باید از ما بترسد.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس در خصوص دعوت نشدن حامد لک به تیم ملی تصریح کرد: حامد قطعا جزو ۴ دروازه‌بان برتر فوتبال ایران است و اگر فنی‌تر بررسی کنیم می‌توان گفت یکی از ۲ دروازه‌بان برتر ایرانی است. این درست است که او مسائل حاشیه‌ای داشته، اما این دلیل نمی‌شود به تیم ملی دعوت نشود. نمی‌خواهم بگویم جریان جناحی خاصی بر تیم ملی حاکم است و باید به سلیقه مربی باید احترام گذاشت. حامد با بازی‌های خوب و کسب قهرمانی ها روحیه بالایی داشت و می‌توانست به تیم ملی کمک کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)