دبیر و سخنگوی هیئت فوتبال استان خراسان رضوی توضیحاتی را درباره شرایط میزبانی تیم پرسپولیس از سپاهان در ورزشگاه امام رضا (ع) ارائه کرد.

پس از اتفاقات و درگیری‌های رخ داده در دیدار برگشت فصل گذشته تیم‌های سپاهان و پرسپولیس، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با صدور حکمی اعلام کرد دیدار رفت و برگشت دو تیم در فصل بیست‌ویکم لیگ برتر خارج از ورزشگاه خانگی آنها و در شهر و استان بی‌طرف برگزار خواهد شد.

بر همین اساس نیز دیدار رفت تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در شهر اراک برگزار شد و قرار است باشگاه پرسپولیس محل دیدار برگشت‌شان را نیز به‌زودی به اطلاع سازمان لیگ برساند.

در همین زمینه باشگاه پرسپولیس با نظر کادر فنی این تیم تصمیم به برگزاری دیدار با سپاهان در ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مشهد مقدس گرفته و قرار است طی روزهای آینده این موضوع را به صورت رسمی به اطلاع سازمان لیگ نیز برساند.

نکته مهم دیگر درباره این مسابقه، ابهام درباره حضور تماشاگران در دیدار برگشت دو تیم است. کمیته انضباطی در حکم صادره خود در سال گذشته، تنها به برگزاری بازی در زمین بی‌طرف اشاره کرده و حکمی بابت عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه صادر نشده است که همین موضوع شائبه‌هایی را در این مورد به وجود آورده است.

باشگاه پرسپولیس تأکید دارد با توجه به حکم صادره از سوی کمیته انضباطی باید هواداران این تیم در دیدار مقابل سپاهان در ورزشگاه حاضر شوند. موضوعی که تاکنون سازمان لیگ و کمیته انضباطی موضع روشنی درباره آن نگرفته‌اند.

محسن حیدری سخنگو و دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس نامه رسمی برای میزبانی از سپاهان در شهر مشهد به هیئت فوتبال این شهر ارسال کرده است یا خیر، گفت: خیر تا این لحظه نامه رسمی از پرسپولیس به دست ما نرسیده است. ضمن اینکه برگزاری این بازی در شهر مشهد نیز به تصمیم شورای تأمین استان بستگی دارد. ابتدا باید درخواست رسمی به دست ما برسد و سپس در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: به هر حال هر درخواستی پروسه‌ای دارد. طبق قانون اگر باشگاه پرسپولیس چنین درخواستی داشته باشد باید حداکثر ۱۵ روز قبل از برگزاری بازی درخواست خود را به شورای تأمین استان ارائه کند. همچنین باید مشخص شود این بازی با حضور تماشاگران است یا خیر. به هر حال تمام این اتفاقات در تصمیمات تأثیرگذار است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)