وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی پرسپولیس می‌گوید از زندگی در ایران راضی است و قرار هم نیست از پرسپولیس جدا شود.

وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی پرسپولیس دومین فصل حضورش را در این تیم پشت سر می‌گذارد. وحدت برخلاف فصل گذشته در این فصل کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفت ولی از بازی مقابل گل گهر و بعد از مصدومیت دانیال اسماعیلی‌فر، وارد بازی شد و نمایش بسیار خوبی هم داشت. بعد از آن هنانوف در بازی مقابل نساجی و ون پارس هم به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت و جزو خوب‌های تیمش بود. در روزهای گذشته در مورد وحدت هنانوف مدافع پرسپولیس برخی گمانه‌زنی‌ها شده بود که شاید یحیی گل‌محمدی سرمربی سرخ‌پوشان بخواهد این بازیکن را در لیست مازاد خود قرار دهد اما عملکرد خوب این بازیکن در تمرینات، گل‌محمدی را مجاب کرده که هنانوف را از دست ندهد.

شرایط پرسپولیس را برای نیم‌فصل دوم چطور می‌بینی؟

خب ما شرایط بسیار خوبی در این فصل داریم و لیگ را از ابتدا با قدرت شروع کردیم تا در این فصل قهرمان شویم. اوضاع برای تیم ما به خوبی پیش رفت و در پایان نیم‌فصل اول صدرنشین شدیم و بیشترین امتیاز را کسب کردیم. فکر می‌کنم بهترین نمایش‌ها را تیم داشت و شایسته صدرنشینی بودیم. همه هدف ما این است که بتوانیم همین روند را ادامه دهیم و در نیم‌فصل دوم هم نتایج خوبی کسب کنیم. من خیلی به این تیم امیدوارم که بتواند در پایان فصل عنوان قهرمانی را به دست بیاورد و هوادارانمان را خوشحال ببینیم.

در اوایل فصل کمتر بازی می‌کردی ولی در چند بازی آخر لیگ و جام حذفی فرصت بازی به تو رسید. در این خصوص چه صحبتی داری؟

این‌که چه کسی بازی کند و چه بازیکنی نیمکت‌نشین باشد، تصمیمی است که کادرفنی می‌گیرد. من به عنوان یک بازیکن وظیفه دارم خوب تمرین کنم و آماده بازی کردن باشم. هر زمانی که کادرفنی صلاح بداند من هم بازی خواهم کرد. هدف همه ما کمک به پرسپولیس و موفقیت تیم است و سایر مسائل اهمییت زیادی ندارد. از این‌که بتوانم بازی کنم خوشحال خواهم شد ولی مهم‌تر از بازی کردن من، نتیجه گرفتن  پرسپولیس است. من همیشه این آمادگی را دارم که هر وقت به من نیاز شد، بتوانم برای پرسپولیس بازی کنم.

در جام حذفی هم کارتان گره خورد و به سختی صعود کردید.

بله تیم حریف خوب بازی می‌کرد و در همان ابتدای بازی عافل‌گیر شدیم و گل خوردیم. با این حال خوب به بازی برگشتیم و حتی می‌توانستیم در جریان بازی کار را تمام کنیم. به هرحال در فوتبال از این اتفاقات می‌افتد و کار ما برای بردن حریف سخت شد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. خوشحالم در نهایت برنده بازی شدیم و به حق خودمان رسیدیم.

در پرسپولیس در پست‌های مختلفی بازی کردی. این موضوع برای تو سخت نیست؟

من برایم فرقی ندارد در کدام پست به میدان بروم و آمادگی بازی کردن در چند پست را دارم. در نهایت هرکجا که گل‌محمدی بخواهد بازی می‌کنم و در خدمت تیم هستم. حتی اگر از من بخواهند در خط حمله هم بازی کنم، این کار را انجام می‌دهم و مشکلی ندارم.

انصافا هم رقبای بسیار سرسختی در خط دفاع داری و کار برای حضور در ترکیب اصلی خیلی سخت است.

بله همین‌طور است. در خط دفاعی بازیکنان خیلی خوبی حضور دارند و قطعا برای من کار راحتی نیست که بخواهم جایگاه ثابتی در تیم داشته باشم. می‌دانم کار سخت است ولی من برای یک چالش سخت خودم را آماده کردم. مشکلی با رقابت کردن ندارم و در نهایت این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه کسی در ترکیب اصلی بازی کند. البته این را هم باید بگویم که در همه پست‌ها ما بازیکنان بسیار خوب و توانمندی داریم که مدعی حضور در تیم ملی ایران هستند. در واقع من با بهترین‌های فوتبال ایران هم‌بازی هستم و خیلی چیزها یاد می‌گیرم.

به نظرت پرسپولیس در این فصل می‌تواند برخلاف سال گذشته قهرمان شود؟

خب پرسپولیس همیشه مدعی قهرمانی است و قطعا همه ما تلاش خواهیم کرد تا  عنوان قهرمانی به پرسپولیس برسد. برای این کار باید سخت تلاش کنیم و بجنگیم. من فکر می‌کنم تیم خوبی داریم و می‌توانیم مدعی قهرمانی باشیم. البته هنوز راه زیادی تا پایان فصل مانده و نمی‌شود فوتبال را پیش‌بینی کرد. با این حال همه تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین نتایج ممکن را بگیریم و در پایان فصل قهرمان شویم.

در تابستان صحبت‌های زیادی در خصوص جدایی تو مطرح شد. این اتفاق دوباره طی روزهای اخیر افتاد و بعضی عنوان کردند قرار است از پرسپولیس بروی. قضیه جدایی تو درست است؟

خب من قرارداد ۳ ساله با پرسپولیس بستم و در این تیم خیلی خوشحالم. شرایط در پرسپولیس خوب است و خوشحالم در بهترین تیم ایران و یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کنم. چند پیشنهاد از تیم‌های دیگر داشتم ولی  قرار نبود از پرسپولیس جدا شوم. دوست داشتم بمانم و با تیمم قهرمان شوم و جام بگیرم. الان هم به همین شکل است و من دوست دارم در پرسپولیس بمانم و به تیمم کمک کنم. از حضور در پرسپولیس خوشحالم و قصد جدایی ندارم.

لوکادیا پرسپولیس و ایران  را ترک کرد. بعد از این اتفاق گفته می‌شد سایر خارجی‌های پرسپولیس مثل تو هم قرار است از ایران بروید. در این مورد چه صحبتی داری؟

یورگن بازیکن فوق‌العاده‌ای بود و سطح بالایی داشت. لوکادیا در تیم‌های مطرحی در فوتبال اروپا بازی کرده است و کارنامه بسیار خوبی هم داشت و به تیم ما کمک کرد. دلیل جدایی‌اش را نمی‌دانم ولی من از حضور در پرسپولیس و زندگی در ایران خوشحالم و نمی‌خواهم جایی بروم. ایران کشور خوبی است و مردمی مهربان دارد که هر کجا من را می‌بینند، به خوبی با من رفتار می‌کنند. زندگی در ایران را دوست دارم و می‌خواهم به کارم در پرسپولیس ادامه دهم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)