وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد طبق نظر وزارت اقتصاد و مذاکرات با بانک مرکزی، باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به دو بانک غیردولتی واگذار می‌شوند.

کیومرث هاشمی درباره بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بانک‌های غیردولتی اظهار داشت: استقلال و پرسپولیس با توجه به نام و جایگاه‌شان در کشور و حتی در آسیا از حمایت بیش از 40 میلیون هوادار برخوردار هستند و مورد حمایت معنوی نیز قرار می‌گیرند، ولی براساس قانون از امکان کمک‌های مالی برخوردار نیستند، ضمن اینکه طبق قانون، باشگاهداری جزو وظایف وزارت ورزش نیست.

وی افزود: بر این واقعیت تأکید می‌کنم که استقلال و پرسپولیس به‌عنوان سرمایه‌های کشور جایگاه بزرگی دارند و قطعاً با مدیریت صحیح می‌توانیم به واسطه داشتن هواداران میلیونی از آنها استفاده مطلوب کنیم. همچنین ظرفیت بزرگ دو باشگاه، فرصتی در اختیار مالکان قرار می‌دهد تا کار تجاری و درآمدزایی انجام دهند. طبق آرشیو، موضوع واگذاری همیشه جزو شعارهای دولت قبل بوده و هیچ وقت رخ نداد، ولی در دولت مردمی حل مشکل دو باشگاه از ابتدای تشکیل دولت دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس، بخشی از سهام باشگاه از طریق بورس در اختیار مردم قرار گرفت. در ادامه نیز به مزایده گذاشته شد، ولی منجر به نتیجه نشد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: با این حال، دولت از ظرفیت‌های قانونی‌اش استفاده کرد و برای حل مالکیت یکی از باشگاه‌ها به صندوق‌های تحت زیرمجموعه رفاه واگذار شد، ولی هیئت واگذاری نپذیرفت و نظرت هیئت این بود با نظر وزیر اقتصاد و مذاکرات با بانک مرکزی، قرار شد دو باشگاه به دو بانک غیردولتی واگذار شوند. دولت نیز امروز مجوز داد هیأت واگذاری مقدمات واگذاری این دو باشگاه به بانک‌های غیردولتی را فراهم کند و بر همین اساس اقدامات قانونی صورت خواهد داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)