مرجع خبری پرسپولیس : سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که پرسپولیس پرتماشاگرترین تیم در لیگ قهرمانان آسیا است.

 به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، نه فقط بالا بردن کیفیت لیگ قهرمانان آسیا بلکه حضور همزمان استقلال و پرسپولیس در بازیهای این فصل باعث شد تا رکورد تازه ای از تماشاگران به جا بماند.
تا روز پنجم بازی های لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ میزان تماشاگران در استادیوم ها رشد چشمگیری داشت و از تعداد تماشاگران بازیهای لیگ قهرمانان در پنج روز اول سال ۲۰۰۸ بالاتر زد.
در فصل ۲۰۰۸ تا آخر روز پنجم بازی ها تنها ۸۷۵و۶۸۶ در هفتاد بازی انجام شده گروهی به استادیوم ها آمدند در حالی که در پنج بازی این فصل تا به اینجا ۴۹۳و۹۰۳ نفر به ورزشگاه ها آمده اند.
سال گذشته معدل تماشاگران در هر بازی ۸۹۳و۸ نفر بود که امسال با ۲۲ درصد افزایش برای هر بازی معدل ۴۳۷و۱۱ نفر به ثبت رسید. البته در این میان استقلال و پرسپولیس بیشتر از هر باشگاه دیگری تواستند تماشاگر به استادیوم بیاورند.

پرسپولیس در بازی با شارجه که ۳-۱ برنده شد پنجاه و پنج هزار تماشاگر در استادیوم آزادی داشت تا بیشترین تعداد تماشاگر در بازیهای این فصل لیگ قهرمانان را به نام خود کند. آنها در بازی با الغرافه هم ۵۳ هزار تماشاگر به استادیوم کشاندند که دومین بازی پرتماشاگر لیگ قهرمانان در بازی های این فصل شد.
در رده بندی بازی های پرتماشاگر تا روز پنجم بازیهای فصل استقلال – الجزیره در رده سوم است. این بازی روز ۱۸ مارچ – ۱۸ اسفند برگزار شد تا ۴۰ هزار تماشاگر حاضر شاهد تساوی ۱-۱ دو تیم باشند.
در شرق آسیا چینی ها بهترین رکورد را بدست آوردند. بیجینگ گوان در برد ۱-۰ برابر اولسان هیوندای کره جنوبی در روز ۲۲ آپریل – ۲ اردیبهشت نزدیک به ۳۲ هزار نفر را روی سکوها داشت و در روز پیروزی ۲-۰ مقابل نیوکاسل جتز نیز همین تعداد تماشاگر را به استادیوم کشاند.
در همین رده بندی الغرافه قطر با ۵۰۰ تماشاگر در بازی با الشاب در دوحه در پایین لیست قرار گرفت

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)