پرسپولیس نیوز: دیدار تیم‌های پرسپولیس و ماشین‌سازی از هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی به پایان رسید تا شاگردان گابریل کالدرون ۲ امتیاز خانگی را از دست بدهند.

دو تیم پرسپولیس و ماشین‌سازی تبریز در چارچوب دیدارهای هفته نهم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۶:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت. علی علیپور در دقیقه ۹۰ پنالتی پرسپولیس را با ضربه‌ای «چیپ» از دست داد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری (۷۷ – مهدی شیری)، محمد انصاری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی (۷۸ – سیامک نعمتی)، مهدی ترابی، وحید امیری، علی علیپور و امید عالیشاه (۶۶ – بشار رسن).

ترکیب ماشین‌سازی: حامد لک، احمدرضا زنده‌روح، سامان نریمان‌جهان، بابک مرادی، شاهین توکلی، جفرسون (۵۸ – قائم اسلامی‌خواه)، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، شاهین ثاقبی، ادواردو دوسانتوس و محمد قادری (۸۴ – محمد سهرابی‌نژاد).

داور: علی صفایی

نیمه اول
دقیقه ۱۵: ارسال روی دروازه پرسپولیس از روی یک ضربه ایستگاهی تبدیل به گل شد که البته کمک داور مسابقه پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

دقیقه ۱۵: حمله سریع پرسپولیسی‌ها تبدیل به موقعیتی خطرناک شد که ضربه وحید امیری را ابتدا حامد لک دفع کرد. توپ برگشتی هم توسط بازیکنان پرسپولیس به سمت دروازه ماشین‌سازی شلیک شد که این بار توپ به مدافعان برخورد کرد تا ضربه سوم از سوی احمد نوراللهی تبدیل به کرنر شود.

دقیقه ۲۴: شاهین توکل با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۲۹: سامان نریمان جهان از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۳۶: حرکت ترکیبی بازیکنان پرسپولیس از سمت چپ و ارسال احمد نوراللهی روی دروازه ضربه سر علی علیپور را به دنبال داشت که توپ او با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: این بار حمله پرسپولیسی‌ها از سمت راست صورت گرفت که ارسال روی دروازه با ضربه سر امید عالیشاه راهی اوت شد.

دقیقه ۴۳: بازیکنان پرسپولیس این بار تلاش کردند از روی یک پرتاب اوت بلند روی دروازه ماشین‌سازی خطر ایجاد کنند که پرتاب بلند وحید امیری با ضربه سر احمد نوراللهی همراه شد که البته فقط یک کرنر را به دنبال داشت.

دقیقه ۴۳: کرنر ارسالی امید عالیشاه روی دروازه ماشین‌سازی با ضربه سر خطرناک احمد نوراللهی همراه شد که حامد لک از روی خط دروازه توپ را برگرداند.

نیمه دوم
دقیقه ۵۵: مهدی ترابی با حرکتی انفرادی به سمت دروازه ماشین‌سازی رفت که از زاویه‌ای بسته ضربه‌اش را به سمت دروازه حامد لک شلیک کرد، اما توپ او تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۵۵: کرنر ارسالی روی دروازه ماشین‌سازی ضربه سر خطرناکی را از سوی محمدحسین کنعانی‌زادگان به دنبال داشت که حامد لک توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۶: یک بار دیگر ارسال روی دروازه ماشین‌سازی که امید عالیشاه در موقعیتی مناسب نتوانست دروازه این تیم را باز کند و توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۵۷: ارسال به سمت دروازه پرسپولیس از روی ضربه ایستگاهی به شکل خطرناکی به سمت دروازه رفت که توپ پیش از وارد شدن به دروازه توسط بیرانوند به کرنر رفت.

دقیقه ۶۰: علی علیپور در محوطه جریمه ماشین‌سازی می‌توانست دروازه حامد لک را باز کند که ضربه او به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: شجاع خلیل‌زاده با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

دقیقه ۶۹: داور مسابقه حامد لک را به دلیل اتلاف وقت در شروع دوباره مسابقه، با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۷۳: محمد انصاری ضربه خطا را از سمت راست به روی دروازه ماشین‌سازی ارسال کرد که ضربه سر وحید امیری را به دنبال داشت، اما حامد لک در مهار توپ موفق بود.

دقیقه ۸۱: سیامک نعمتی در محوطه جریمه ماشین‌سازی توپ را در اختیار گرفت که توسط مدافعان متوقف شد و در حالی که معتقد به خطای پنالتی بود، اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۸۲: ارسال روی دروازه ماشین‌سازی در محوطه جریمه به علی علیپور رسید، اما این بازیکن نتوانست کنترلی روی توپ داشته باشد. پرسپولیسی‌ها روی توپ برگشتی هم نتوانستند کاری انجام دهند.

دقیقه ۸۶: توپ ارسالی روی دروازه ماشین‌سازی از روی سر مهدی ترابی عبور کرد و سپس مدافع حریف با ضربه‌ای به کمر ترابی مرتکب خطای پنالتی شد.

دقیقه ۹۰: علی علیپور ضربه پنالتی را به صورت چیپ به سمت دروازه زد که حامد لک به راحتی توپ را مهار کرد.

این اولین تساوی پرسپولیس در لیگ نوزدهم بود و بدین ترتیب تنها خط تیره پرسپولیس در جدول رده بندی با پنالتی از دست رفته علیپور پاک شد. پس از این بازی قرار است سوپر جام فصل گذشته به پرسپولیس اهدا شود که بدین ترتیب جشن قهرمانی این تیم هم تلخ شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)