پرسپولیس نیوز: تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی به پایان رسید.

دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۵:۳۰ امروز پنجشنبه ۱۷ بهمن و در حضور ۵۶ هزار و ۷۰۰ نفر تماشاگر و به قضاوت بیژن حیدری در ورزشگاه آزادی برگزار شد که در پایان به تساوی ۲ به ۲ انجامید.

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، وحید امیری، مهدی ترابی، علی علیپور و کریستین اوساگونا.

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، شاهین طاهرخانی، میلیچ، وریا غفوری، مسعود ریگی، فرشید باقری، علی کریمی، مهدی قائدی و ارسلان مطهری.

دقیقه ۵: پرسپولیسی ها توانستند بازی را به تعادل بکشند و با پاس های کوتاه به سمت دروازه استقلال نزدیک شدند و صاحب یک ضربه کرنر شدند که مهدی ترابی این ضربه را روی دروازه ارسال کرد اما توپ عرض زمین را طی کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰: هیجان ابتدایی بازی کاسته شد و دو تیم با پاس های اشتباه اجازه ندادند موقعیتی روی دروازه ها خلق شود.

دقیقه ۱۴: وحید امیری از جناح چپ حمله ای را روی دروازه استقلال پی ریزی کرد و با ارسال توپ عرضی درون محوطه جریمه حریف علیپور را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه آرام این بازیکن به سمت دروازه نرفت و بهترین موقیت بازی تا این دقیقه از دست رفت.

دقیقه ۱۷: استقلالی ها در یک ضد حمله خوب و سرعتی مهدی قائدی را پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت کردند که پاس داخل محوطه جریمه این بازیکن به مطهری نرسید و بیرانوند توپ را مال خود کرد.

دقیقه ۲۰: وحید امیری نخستین شوت به سمت دروازه استقلال را زد که ضربه اش آرام و روی زمین به حسینی رسید.

دقیقه ۲۴: استقلال پس از چند حمله پشت سرهم به گل برتری رسید. در این دقیقه ابتدا یک ارسال با ضربه سر محمد انصاری به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد و در برگشت فرشید باقری شوتی را به سمت دروازه زد که بین راه ارسلان مطهری با ضربه ای زمینی دروازه را باز کرد.

دقیقه ۲۶: مهدی قائدی بازهم دروازه پرسپولیس را تهدید کرد و با رد شدن از دو بازیکن پرسپولیس ضربه ای را به سمت دروازه بیرانوند زد که توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۹: فرار مهدی ترابی از جناح راست و پاس او به اوساگونا درون محوطه جریمه برای پرسپولیس بهترین موقعیت را ایجاد کرد که پاس عرضی این بازیکن دهانه دروازه به علیپور رسید و او با ضربه ای آرام دروازه استقلال را باز کرد تا کار به تساوی کشیده شود.

دقیقه ۴۰: ارسال بلند وریا غفوری درون محوطه جریمه بهترین فرصت را برای ارسلان مطهری ایجاد کرد تا با ضربه سر دروازه پرسپولیس را برای دومین بار باز کند اما ضربه این بازیکن با بی دقتی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: مهدی قائدی از همان جایی که نیمه اول بارها صاحب موقعیت شد، توپ را در اختیار گرفت و با ضربه ای زیبا دروازه پرسپولیس را نشانه رفت که توپ در آستانه ورود به دروازه توسط بیرانوند به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۵۰: شروع نیمه دوم با حملات پرسپولیس همراه بود که در یک مورد شوت مهدی ترابی با فاصله زیادی از روی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: مهدی قائدی که در روزهای اوج است در جناح راست پرسپولیس صاحب توپ شد و پس از عبور از سه بازیکن پاس عرضی را برای مطهری ارسال کرد که ضربه این بازیکن در دهانه دروازه منجر به گل دوم شد.

دقیقه ۵۷: گل محمدی پس از عقب افتادن تیمش دست به تعویض زد و محمد انصاری را بیرون کشید و محمد نادری را در ترکیب تیمش قرار داد. همچنین بشار رسن را به جای کما کامیابی نیا به زمین فرستاد.

دقیقه ۶۵: یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس شد که این ضربه را نوراللهی به سمت دروازه زد و حسینی توپ را برگرداند و در ادامه هم حسینی اجازه نداد دروازه باز شود.

دقیقه ۷۰: یحیی گل محمدی سومین تعویضش را انجام داد و استوکس را به جای اوساگونا به میدان فرستاد.

دقیقه ۷۵: فرهاد مجیدی در اقدامی عجیب مهدی قائدی را از زمین بیرون کشید و آرش رضاوند را به میدان فرستاد.

دقیقه ۸۹: پرسپولیس با چند دقیقه حمله پی در پی بالاخره در یک رفت و برگشت صاحب موقعیت درون محوطه جریمه شد که استوکس ضربه ای را به توپ زد که حسینی آن را ناقص دفع کرد و بشار رسن با پیگیری خوب توپ توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)