پیشکسوت پرسپولیس نسبت به استقبال مدیران باشگاه پرسپولیس از کاروان تیم النصر و رونالدو واکنش نشان داد.

علی پروین در حاشیه جشن تولدش در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ما بخاطر اینکه با مردم زندگی کردیم، به ما محبت دارند. امروز سه جا برای تولد رفتم که این مسئله نشان از دوست داشتن مردم است. ما مردم را دوست داریم و آنها نیز ما را دوست دارند. جا دارد از این مردم که این همه در روزهای اخیر محبت داشتند و زنگ زدند و اس ام اس زدند، تشکر کنم. باور کنید گوشی خودم را کنار گذاشتم و باید از مردم تشکر ویژه‌ای داشته باشم. امیدوارم همیشه مردم اینطور سرحال باشند. اگر گرانی‌ها تمام شود و ارزانی به وجود بیاید، همه مردم سرحال خواهند شد.

اسطوره باشگاه پرسپولیس درباره تاریخ صحیح تولدش عنوان کرد: تاریخ تولدم دقیقا سوم مهرماه 1325 است.

او در خصوص کری‌خوانی استقلالی‌ها برای تعداد جام‌های پرسپولیس ابراز کرد: هفت-هشت جام قهرمانی پرسپولیس در خانه ماست؛ از این 250 هزار تومانی‌ها که در منیریه می‌دهند. یک روز خواستم بدهم از روی آنها یکی بزنند و بدهند. می‌دانم 5-4 جام در خانه ما هست که در امیریه 250 هزار تومان می‌سازند. اگر بشود من از روی آنها می‌زنم و به باشگاه می‌دهم.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص استقبال عجیب از بازیکنان النصر قبل از بازی آسیایی اظهار کرد: من نظرم را گفتم و باید قبل از بازی با النصر هم این موضوع را باید می گفتم که نگفتم. رونالدو بازیکن بزرگی است ولی ما نباید به پیشواز او برویم. یک بازیکن است ولی اگر یک مدیرعامل بود، درست است.

پروین در مورد استقبال رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از کاروان تیم النصر و عکس یادگاری با کریستیانو رونالدو اذعان کرد: درویش رفیق من است و در زندگی من است، ولی من صبح همان روز به درویش گفتم به استقبال رونالدو نرو. حتی به من گفت شما هم بیا برویم و گفتم نه. انقدر این‌ها را گنده کردند که پرسپولیس نتوانست فوتبال خودش را انجام بدهد. واقعا آن فوتبال برای پرسپولیس بود؟ هیچکدام اندازه خودشان نبودند و همه راه رفتند و در نهایت هم تیم باخت.

اسطوره پرسپولیس درباره عملکرد فوق ستاره پرتغالی النصر در این بازی عنوان کرد: رونالدو هم راه می‌رفت و البته تیم ما هم 10 نفره بود. وقتی ما 10 نفره شدیم، آنها هم 10 نفره بودند. واقعا نمی‌دانم بازیکنان چرا آنطور بودند. باور کنید ندیده بودم تا این اندازه فوتبال همه بازیکنان پرسپولیس خراب باشد.

پروین درباره کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی و تاثیرگذاری در عملکرد بازیکنان پرسپولیس اظهار کرد: چمن آزادی برای النصر هم بود؛ مگر غیر از این است؟ من اصلا تعجب کردم بازیکنان پرسپولیس چرا اینطور بازی کردند. هیچکدام اندازه خودشان نبودند و بازی خودشان را نکردند. مفت مفت سه امتیاز کف دست آقایان النصر گذاشتند و رفتند.

او دوباره با اشاره به استقبال چشمگیر از رونالدو و توجه مردم ایران به حضورش در تهران ابراز کرد: رونالدو یک بازیکن است دیگر؛ در مملکت ما آقایان علی دایی، کریم باقری، خداداد عزیزی، فرهاد مجیدی و… را داریم. این‌ها همه گنده‌های فوتبال این مملکت هستند دیگر. آن برای پرتغال است دیگر. حالا یک مقدار محبوبیت بیشتری نسبت به این‌ها دارد. نباید همه اینطور دنبال او برویم و ایشان را ببینیم و دنبال اتوبوس بدویم که چی؟ از تلویزیون می بینی دیگر.

پروین در خصوص اینکه در سال‌های دور هم پله، اسطوره فوتبال برزیل، به ایران آمده بود، اظهار کرد: همان سال ما مسابقات آسیایی تایلند بودیم و قهرمان شدیم. پله آمد ولی نباید انقدر گنده کنیم. تازه با تیم دوم بازی انجام شد.

او یادآور شد: دیشب بیرانوند را در تلویزیون دیدم که می‌گفت آنقدر رونالدو را گنده کرده بودند که نمی‌دانستیم چه کاری انجام بدهیم. مگر می‌شود شما تیم النصر که سه دفعه بردی‌اش و سه دفعه باختی، اینطور چهار چنگولی مقابل آنها بازی کنی؟ خود یحیی هم بیچاره مانده بود چه کاری انجام بدهد. چون همه خراب بودند و دیگر چه کاری می‌کرد؟ هرکس را هم تعویض می کرد یکی از یکی بدتر.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص استقبال درویش از النصری‌ها و تاثیر منفی روی عملکرد بازیکنان بازیکنان ایرانی اذعان کرد: نمی‌شود بگویم ولی بی‌تاثیر هم نبود. باید روابط عمومی باشگاه پرسپولیس می‌رفت و آنها را سوار اتوبوس می‌کردند و تمام می‌شد.

پروین در خصوص حضور دختر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در فرودگاه امام برای استقبال از رونالدو گفت: این هم یک اشتباه دیگر. البته این بنده خدا هم آمده یک محبتی کند ولی مردم روی سرش ریختند و هر کسی یک حرفی میزند. رفته است دیگر، چه اتفاقی افتاده؟

اسطوره پرسپولیس تاکید کرد: وقتی رونالدو آن عملکرد را داشت، یعنی 10 نفره بودند؛ وقتی هم ما یک اخراجی دادیم، بدتر آن ته رفتیم و دفاع کردیم. به نظرم این تیم را گنده کردند. این تیم اگر سطح‌اش 40 بود را 150 کردند. خود آنها هم از این نوع استقبال مانده بودند و البته رونالدو هم فقط راه می‌رفت. او یک سر زد و دو بغل پا. فیلمش را می‌گذارم تا ببینید چطور بود.

علی پروین درباره کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی و تاثیرگذاری در عملکرد بازیکنان پرسپولیس اظهار کرد: بازیکنان النصر هم در همین چمن ورزشگاه آزادی بازی کردند و جای دیگری که نبودند. تعجب می‌کنم چرا بازیکنان پرسپولیس این نمایش را داشتند. هیچ بازیکنی در حد و اندازه خودش مقابل النصر کار نکرد و خیلی راحت مقابل تیم حریف شکست خوردند.

او با اشاره به کیفیت پایین چمن در زمان بازی آنها در گذشته ابراز کرد: به خدا قسم ما در چمن‌هایی بازی کردیم که بدتر از این بود. می‌گویند پای مهدی ترابی در آن زمین پیچیده، اما مهدی ترابی 48 ساعت بعد تمرین کرده است؛ اصلا چنین چیزی می‌شود؟ آدم نمی‌تواند یک سری مسائل را باور کند. مهدی ترابی از آن بچه‌های خوب پرسپولیس است.

پیشکسوت پرسپولیس به دیدار آینده این تیم در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الدحیل قطر اشاره کرد و افزود: ان‌شاءالله پرسپولیس این بازی بعدی را می‌برد و همه چیز تمام می‌شود. 100 درصد بازی را می‌برد و البته همین مسابقه با النصر هم اگر 10 نفره نمی‌شدند، با وجود نمایش خراب هم نمی‌باختند. فوتبال برد و باخت دارد و بازیکنان پرسپولیس بروند بازی بعدی را ببرند تا همه چیز تمام شود.

علی پروین درباره ارتباط نزدیک با محمود خوردبین، هم‌بازی و دوست قدیمی‌اش که سالروز تولد مشابهی هم دارند، ابراز کرد: یار وفادار و رئیس من محمود خوردبین است. همه جا گفتم که محمود آقا رئیس من است و از من قبل‌تر در پرسپولیس بوده و همیشه برای ما قابل احترام بودند و دوستش داریم و دعا می‌کنیم سلامت باشند.

او ادامه داد: آقا محمود عشق است. هر کسی یک عشقی دارد و محمود آقا عشق این بچه‌های قدیمی پرسپولیس، علی الخصوص ماست. همه به ایشان احترام می‌گذاریم و فقط از خدا سلامتی ایشان را می‌خواهم.

پروین درباره اینکه خوردبین هم‌بازی و بعدها سرپرست تیمش بوده و اتفاق افتاده از دست او عصبانی شود، عنوان کرد: امکان ندارد. احترام به بزرگتر را همیشه داشتم. محمود از نظر سنی از من بزرگتر نیست، ولی از نظر فوتبالی از من بزرگتر بوده و همیشه احترامش را داشتم. همیشه احترام ناصر ابراهیمی را نگه داشتم و ببینید که فوتبال او کجا و فوتبال من کجا. همیشه احترامش را نگه داشتم و فوتبال یعنی همین.

او اضافه کرد: شما یادتان باشد که اگر به پیشکسوتان احترام بگذارید، برای خودت هم همین اتفاق می‌افتد و بعد از فوتبال همین‌طور می‌شود.

پروین در بخشی از مصاحبه‌اش در حاشیه جشن تولد، در خصوص اینکه یک بار بخاطر حمل کردن چمدان یک بازیکن توسط یک بازیکن دیگر عصبانی شده بود، گفت: بله، مچ آن بازیکن را گرفتم چون از این کارها بدم می‌آید.

او یادآور شد: در عمر 65 سال حضورم در فوتبال، کیف و چمدانم دست هیچ‌کس نبود. الان فوتبالیست‌ها پای چپ و راست خودشان را نمی‌دانند، ولی چمدان را به یک نفر دیگر می‌دهند تا بیاورد.

پروین با عنوان کردن خاطره‌ای از زنده یاد مهرداد اولادی در اردوی پرسپولیس اظهار کرد: خدا مهرداد اولادی را بیامرزد. من یک بار در هتل آزادی که محل اردوی تیم بود، دیدم او با یک دمپایی و کلاه سر ناهار آمد که او را صدا زدم و گفتم آقای اولادی! شما بروید بالا و بعد به شما می‌گویم چه کاری کنید. همان شب او را بیرون کردم. مگر می‌شود در هتل آزادی با دمپایی بچرخی! اگر او احترام من را نگه می‌داشت، بازی که تمام می‌شد همه به او احترام می‌گذاشتند. ورزش یعنی همین. ما در زورخانه بزرگ شدیم و این کارها را می‌کنیم.

علی پروین، پیشکسوت پرسپولیس که رفاقت نزدیکی با رضا درویش، مدیرعامل این باشگاه دارد، در خصوص جذب این مهاجم خارجی جدید و اختلاف به وجود آمده بین مدیریت و سرمربی سرخ پوشان عنوان کرد: نمی‌دانم چطور شده که درویش این بازیکن را آورده چون درویش همیشه هر چیزی که یحیی می‌گفت را انجام می‌داد. نمی‌دانم این بازیکن را چه کسی به او گفته و خبر ندارم.

او در خصوص مکالمه با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در این مورد ابراز کرد: از روز بازی با النصر که از ورزشگاه آمدم، تا الان با رضا درویش صحبت نکردم.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: نمی‌دانم این بازیکن را چه کسی به درویش داده و اطلاعی ندارم که خوب یا بد است؟ اصلا تا حالا با لباس تیم تمرین کرده است؟ همین که تازه آمده مریض شده؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)