چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت (۱۵:۵۰)

مرجع خبری پرسپولیس : مسئولان باشگاه پرسپولیس تنها برای امضا قرار داد با مهاجم آلبانیایی پیام به اتفاق نظر رسیده اند .

قضیه معتبر نبودن قراردادهای داخلی و پایبند نبودن بازیکنان به قول و قرارهایشان چیزی نیست که در فوتبال ما غریبه باشد، هرچند سازمان لیگ قول داده که به این نوع مذاکرات و پشت میز نشستن‌ها وجهه قانونی ببخشد اما همین حالا دارد اتفاق تازه‌ای در فوتبال می‌افتد که اصلاً ارتباطی به بازیکنان که متهمان اصلی قراردادهای داخلی هستند، ندارد. اتفاقاً این بار باشگاه طرف حساب این بازیکنان، سنت‌شکنی می‌کند.
این موضوع به مسؤولان باشگاه پرسپولیس مربوط می‌شود که امسال خیلی زودتر از حریفان و قبل از شروع فصل نقل و انتقالات آستین‌ها را بالا زده‌اند و با دو سه بازیکن هم قرارداد داخلی امضا کردند. اتفاقاً همین عجله کردن و زود تصمیم‌گرفتن برای مذاکره و عقد قرارداد داخلی با نفرات مورد نظر مسائلی را به وجود آورده است.
اشپیتیم آرفی، صابر میرقربانی و میثم بائو ۳ بازیکنی بودند که پرسپولیسی‌ها بعد از مذاکره با آنها قرارداد داخلی هم بستند. این موضوع را هم باشگاه تأیید کرد هم مدیرعامل. با اینکه قرارداد داخلی وجهه قانونی ندارد اما حتی مذاکره با این بازیکنان هم انتقادات زیادی را درپی داشت البته مسائلی که مطرح می‌شد شامل حال مهاجم آلبانیایی پیام نمی‌شد اما یک‌جورهایی اقدام باشگاه را برای مذاکره با دو بازیکن دیگر زیر سؤال می‌برد. مطرح شدن این انتقادات و به وجود آمدن شرایط جدید مدیرعامل را مجبور کرد که قرارداد داخلی با ۳ بازیکن جدید را در همان کمیته ۳ نفره‌ای به شور بگذارد که قرار بود خیلی زود تشکیل شود تا تصمیم نهایی را آنها برای جذب بازیکن بگیرند. با تشکیل این کمیته ۳ نفره که بعد از جلسه هیأت مدیره و روی هم گذاشتن عقاید و نظرات تمام اعضا صورت گرفت، خیلی زود هدایتی جایش را به آخوندی داد تا او در کنار انصاری‌فرد و فرخزادی کارش را شروع کند.
 در واقع مدیرعامل که تا قبل از این جریانات همه کاره نقل و انتقالات بود و خودش با بازیکنان وارد مذاکره می‌شد و قرارداد می‌بست، مجبور شد قرارداد ۳ بازیکن جدید را برای تأیید نهایی به کمیته نقل و انتقالات ببرد. گویا در همین نشست ۳ نفره حرف‌هایی رد و بدل شده که در نهایت همه چیز فقط به نفع یک نفر تمام شده است. اشپیتیم آرفی تنها بازیکنی است که همه اعضا درباره‌اش به اتفاق نظر رسیدند و قرارداد داخلی‌اش مهر تأیید خورده است.
بازیکنانی مثل میثم بائو و صابر میرقربانی هم جایی در پرسپولیس ندارند، حتی اگر پای قرارداد داخلی با پرسپولیس را امضا زده باشند چرا که دو عضو دیگر کمیته روی آنها نظری ندارند. حالا برای آنکه شأن باشگاه پرسپولیس حفظ شود، می‌گویند ما با همان یک بازیکن یعنی اشپیتیم آرفی داخلی بستیم و دو نفر دیگر جایی در لیست مورد نظر ما ندارند. در واقع پرسپولیسی‌ها به قراردادی که با دو بازیکن دیگر بسته‌اند، پشت می‌کنند تا این بار سنت‌شکنی شود و برای یک بار هم که شده بازیکنان در لیگ برتر ایران به خاطر عقد قرارداد داخلی متضرر شوند.
 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)