مدیریت باشگاه پرسپولیس که در بسیاری از پرونده‌های بین المللی با چالش مواجه شده بود، در یکی از ناموفق ترین بخش های باشگاه دست به اعمال تغییر زد و به منظور رسیدگی بهتر به پرونده ها، به ایجاد معاونتی تحت عنوان معاونت حقوقی باشگاه مبادرت کرد.

به نقل از ایرنا، در چند روز اخیر یکی از بخش‌های پرسپولیس که دستخوش تغییرات شد، تیم حقوقی باشگاه بود.

امیرساعد وکیل در حالی به عنوان وکیل جایگزین مهدی خواجه‌وند، در باشگاه مشغول فعالیت و پیگیر تمور حقوقی پرسپولیس شد که سرخ ها با چند پرونده‌ حقوقی دست و پنجه نرم می‌کردند ولی عمر همکاری وکیل با باشگاه طولانی نبود و جعفر سمیعی به تازگی ایمان حسین‌پورشرف‌شاد را به عنوان معاونت حقوقی منصوب کرد.

باشگاه در ادامه راه نیز با چند پرونده مانند شکایت النصر عربستان، محرومیت عیسی آل‌کثیر، فسخ یک‌طرفه قرارداد توسط شجاع خلیل‌زاده، رفتن ناگهانی آنتونی استوکس و پرونده ماریو بودیمیر و … مواجه است که پیگیری آن به عهده مشاور حقوقی وقت باشگاه پرسپولیس بود اما تقریبا هیچ‌کدام سرنوشت خوبی نداشت و باشگاه پرسپولیس در این مدت یک ناکام بزرگ در پرونده شکایت‌ها بود.

به عنوان مثال، باشگاه در برخی زمینه‌ها مانند پرونده شکایت از شجاع خلیل‌زاده تاکید داشت که این پرونده از طریق فیفا پیگیری شود اما این کار صورت نگرفت. از طرفی در پرونده استوکس هم باشگاه خواستار رسیدگی در فیفا بود، چرا که مسوولان وقت پرسپولیس مدعی بودند با توجه به نوع قراردادی که بسته شده، باشگاه اصرار داشت که این پرونده می تواند به سود پرسپولیس مختومه شود اما در مورد این موضوع نیز از سوی وکیل، شکایتی در فیفا مطرح نشد و او اصرار داشت شکایت را در فدراسیون فوتبال ایران دنبال کند.
از طرفی، با توجه به اینکه او زمان حضور مهدی رسول‌پناه هم در باشگاه مشغول فعالیت بود و ممکن بود که ادامه حضورش، حواشی جدیدی در پی داشته باشد، مدیریت باشگاه ترجیح داد که با او ادامه همکاری ندهد.

برخی شایعات از درگیری بین وکیل و یکی از معاونان باشگاه حکایت دارد ولی واقعیت این است که عدم رضایت تیم مدیریتی باشگاه از عملکرد مشاور حقوقی و شکست در اکثر پرونده‌ها، مهم‌ترین دلیل برای قطع همکاری بود. حالا پرسپولیس به جای مشاور حقوقی، یک معاونت حقوقی در دفتر باشگاه دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)