پرسپولیس نیوز : پیشکسوت پرسپولیس گفت: مگر می‌شود این همه خطای داوری به ضرر پرسپولیس، اشتباهی باشد؟ هواداران و بازیکنان هم مراقب باشند بعضی می‎خواهند ناامید بشویم.

محمد پنجعلی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: آنچه در بازی‌های لیگ و داوری‌ها روی می‌دهد بازی با احساسات میلیون‌ها ایرانی است. چطور انتظار دارند، مردم که یک عمر فوتبال دیده‌اند و ما که یک عمر فوتبال بازی کرده‌ایم، باور کنیم همه اینها اتفاقی و اشتباه است. اتفاق و اشتباه باشد یک بار آن طرفی می‌شود، یکبار این طرفی! نمی‌شود هر بار همیشه و همینطور پشت هم فقط به ضرر تیم ما باشد. چطور انتظار دارند ما و امثال ما فکرمان به این سمت نرود که این اتفاقات مهندسی شده است.

وی ادامه داد: ما اگر حرفی می‌زنیم برای این است که پای احساسات میلیونها نفر در میان است. داوری‌ها سوت‌های اشتباه سه امتیازی می‌زنند و حالا هم پرسپولیس با یک سوت از جام حذفی کنار رفت. این مساله شرایط را برای پرسپولیس خیلی سخت کرده است. پای میلیون‌ها نفر در میان است که عاشق تیم خودشان هستند. نمی‌دانیم جواب مردم را چه بدهیم. هر جا می‌رویم، می‌گویند یک کاری بکنید. من هم می‌گویم، چه کاری از دست ما بر می‌آید؟ باید بگوییم شرمنده‌ایم! تنها کاری که از ما بر می‌آید رساندن صدای اعتراض آنها است. اگر سکوت کنم به خودم خیانت و به آنها پشت کرده‌ام.

کاپیتان پیشین پرسپولیس و تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: آنچه نمی‌توانم باور کنم این است که این همه سوت اشتباه زده شود و صد در صد آنها به ضرر پرسپولیس باشد. حتما می‌پرسید که آیا این حرف‌ها فایده‌ای هم دارد یا نه، من می‌گویم حداقل حرف دلمان را زده‌ایم. حرف مردم را زده‌ایم. حداقل آنهایی که مسوولیت دارند می‌فهمند که دیده می‌شوند و ما همه چیز را می‌دانیم.

پنجعلی تصریح کرد: اگر قرار باشد نتایج لیگ هم با چنین داوری‌هایی رقم بخورد، در نهایت معلوم نیست تیم شایسته قهرمان شود. برگزاری لیگ با این شرایط فایده‌ای ندارد، مگر اینکه این مسائل حل شود. هواداران هم نباید دلسرد شوند.

شاید بعضی دنبال همین مساله باشند. پس برای اینکه جواب این افراد داده شود یا بیشتر از قبل به ورزشگاه بیایند و دور پرسپولیس را بگیرند. بازیکنان هم به جای دلسرد شدن باید تلاش خودشان را بیشتر کنند. دو راه بیشتر ندارند یا تسلیم می‌شوند که کار آدم‌های ضعیف است یا بیشتر می‌جنگند تا هر طور شده حقشان را بگیرند. اصلا هم فکر نکنند که چون داوران با اشتباهات خود نتیجه بازی‌های آنها را تغییر می‌دهند، فایده‌ای ندارد.

وی در ادامه گفت: بعضی دوست دارند چه هواداران، چه آنها، اینطور فکر کنند. می‌خواهند ناامید بشویم. ما با مردم در ارتباط هستیم. مردم واقعا عاشق این تیم و فوتبالش هستند. این اتفاق، کوچک نیست و بچه‌های تیم باید قدر بدانند. این شرایط خیلی پیش نمی‌آید که نتایج به هر دلیل بد باشد ولی مردم اینطور پشت تیم باشند. این تیم پتانسیل قهرمانی داشت و دارد. با اینکه امتیازهای حساسی را از ما گرفته‌اند، امتیازهای که ما را از کورس قهرمانی دور کرد ولی تیم باید انگیزه و روحیه‌اش را حفظ کند. ما در پرسپولیس فقط برای مردم کار می‌کنیم و مهم این است که آنها کار ما را قبول داشته باشند که کار این تیم را قبول دارند و این از همه چیز با ارزش‌تر است. آن هواداران و ما پیشکسوتان این چیزها را می‌بینیم و من به نوبه خودم ساق‌های این بچه‌ها را تا وقتی برای پرسپولیس با غیرت و تعصب می‌دوند و به توپ ضربه می‌زنند، می‌بوسم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)