پرسپولیس نیوز: مدیرآکادمی باشگاه پرسپولیس گفت: همانطور که علی پروین گفت یک جای کار می‌لنگد و آن مشورت‌های بی‌جا است.

محمد پنجعلی مدافع میانی دهه ۶۰ پرسپولیس که در حال حاضر به عنوان مدیر آکادمی این باشگاه مشغول فعالیت است امیدوار است که روزی بتواند از تیم‌های پایه قرمزهای تهران ستاره‌هایی را به تیم بزرگسالان معرفی کند. پیشکسوت پرسپولیس به تشریح اوضاع و شرایط فعلی این تیم پرداخت و همچنین در تایید صحبت‌های علی پروین، توصیه‌ای هم برای وزیر ورزش داشت.

گفت و گو با ستاره سال‌های دور پرسپولیس به شرح زیر آمده است:

 برانکو سه بار قهرمان لیگ برتر شد و از ایران رفت و حالا کالدرون عهده‌دار سرمربیگری پرسپولیس شده، شرایط تیم را با حضور این مربی آرژانتینی چگونه می‌بینید؟ 

برانکو عملکرد خوبی داشت. سوای سال اولی که آمد و از همان زمان هم وقتش را برای شناخت پرسپولیس گذاشته بود، در ادامه سه سال پیاپی توانست تیم را قهرمان کند. او یک مربی حرفه‌ای بود که هم خودش از حضور در پرسپولیس سود برد و هم پرسپولیس با هدایت او سود برد. او سه متوالی بدست آورد که کار هر کسی نیست. در مقابل پرسپولیس هم برای او شرایطی ایجاد کرد که پیشنهادهای بین‌المللی داشته باشد.

 دوران پسابرانکو را چطور می‌بینید؟ آیا پرسپولیس با کالدرون هم به موفقیت می‌رسد؟ 

به نظر من کارشناسی فنی عملکرد کالدرون در شرایط فعلی حرفه‌ای نیست. او هنوز کاری نکرده که بخواهیم درمورد موفقیت یا عدم موفقیتش صحبت کنیم. یک وظیفه اصلی به دوش پیشکسوتان و هواداران است و آن وظیفه حمایت، حمایت و حمایت است. من از پرسپولیسی‌ها عاجزانه می‌خواهم که قضاوت زودهنگام در مورد کالدرون نداشته باشند و از حالا کارشناسی نکنند که او موفق نمی‌شود. این رفتار حرفه‌ای نیست. باید صبر کنیم بازی‌ها شروع شود تا کم‌کم بتوانیم درمورد او قضاوت کنیم.

 اما به نظر می‌رسد که مدیریت پرسپولیس چندان مطلوب نیست. 

من دیروز مصاحبه علی پروین را به دقت خواندم. او درست می‌گوید. پرسپولیس و استقلال یک متولی دارند و آن هم وزارت ورزش است. اگر وزارت به حال این دو باشگاه فکری نکند وضعیت آنها خوب نمی‌شود و پیشرفتی نمی‌کنند. به قول پروین در دو فصل اخیر پول‌های اسپانسر بوده که این دو باشگاه را سر پا نگه داشته اما آیا اسپانسر باید عامل زنده‌ماندن آنها باشد؟ آیا نباید اعتبار این دو باشگاه، جایگاه و موقعیت هر دو تیم بیش از این پیشرفت کند؟

 آیا قبول دارید که صحبت‌های علی پروین خیلی صریح و غیرمنتظره بود؟ 

بله، همه می‌دانند که او شناسنامه پرسپولیس است. جالب است از روزی که پروین مصاحبه علنی داشته و حرف‌هایش را رک زده عده‌ای می‌گویند چرا او این حرفه‌ها را زده و وقتی هم که صحبت نمی‌کند منتقدان می‌گویند چرا پروین حرف نمی‌زند؟! من یک واقعیت را درمورد صحبت‌های او می‌توانم بگویم. او حرف‌هایش را از سر دلسوزی می‌زند و من می‌دانم که به دنبال پست و مقام نیست. او به دنبال موفقیت پرسپولیس است. پروین و امثال پروین که تعدادشان در این باشگاه بزرگ زیاد است، دوست ندارند کوچک شدن نام باشگاه پرسپولیس را ببینند. آنها دوست ندارند سرخوردگی هواداران را ببینند. ما سال‌ها با گوشت‌ و پوست و استخوانمان برای پرسپولیس بازی کردیم و اگر ضربه‌ای به این باشگاه وارد شود همه ما سرخورده می‌شویم.

 راهکار شما برای حل این معضل چیست؟ 

من اگر جای وزیر بودم از پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال بیشتر  استفاده می‌کردم. آن‌ها را دعوت می‌کردم و حرف‌هایشان را می‌شنیدم در یکسال ۳ الی ۴ بار اعضای هیات مدیره عوض می‌شود یا مدیران عامل جابجا می‌شوند. این چه معنایی دارد؟ آیا وزیر فکر نمی‌کند عده‌ای غیرفوتبالی، غیرپرسپولیسی و غیراستقلالی به او مشورت نادرست می‌دهند؟ آیا اگر مشورت‌ها درست باشد در یک فصل مدیرعامل جابجا می‌شود یا اعضای هیات مدیره اینقدر تغییر می‌کنند؟ همانطور که علی پروین گفت یک جای کار می‌لنگد و آن مشورت‌های بی‌جا است.

 اوضاع و احوال تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس چطور است؟

واقعا وضعیت خوبی نداریم و همه چیز در شرایط سخت است در رده پایه امکانات حرف اول و آخر را می‌زنند که ما از آنها بی‌بهره‌ایم. البته ایرج عرب همه تلاشش را می‌کند اما به هر حال هر مدیرعاملی که به پرسپولیس می‌آید ویترین کارش تیم بزرگسالان است. همه کارها را برای تیم بزرگسالان انجام می‌دهند و اگر به دنبال پول بروند برای تیم بزرگسالان این کار را می‌کنند. امیدوارم شرایط به سمتی برود که از پایه‌ها غافل نشویم و بتوانیم از این رده ستاره‌های خوبی را راهی تیم بزرگسالان کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)